Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 18:12, 11 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aniu- juz znalazłam. łądnie się prezentuja
Szukajac zdjęcia znalazłam info, że Inka pisaął mi o tej brozzie,że z czasem korona dobija do 4 m. Niemniej to ciekawa opcja i to bardzo
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaMS 18:20, 11 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Megi widzę że praca wre, burza mózgów, super zakupy
Mam i ja ziemię gliniastą, dobrze rosną u mnie klony - kolumnowe, szczepione na pniu, bordowe, zielone w maziaje, różowe w maziaje, są jeszcze żółte i wiele innych. W tym roku z jasnych drzewek posadziłam Wiąza Wredei szczepionego na pniu, może da radę
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
galgAsia 18:59, 11 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zana napisał(a)


Jest nawet jeszcze węższa, podobno ok. 2 metry szerokości, Fastigiata Joes

http://www.e-katalogroslin.pl/plants/10066,brzoza-brodawkowata-fastigiata-joes-jolep1_betula-pendula-fastigiata-joes-jolep1

Jestem posiadaczką od tego roku trzech sztuk.

I słowem się nie zająknęłaś... Ładna ona? co ja gupia pytam , skoro masz 3 sztuki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 19:10, 11 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Szkoda tego drzewka, może da się wyleczyć? Ale wygląda ta rana okropnie...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Zana 19:18, 11 lis 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
galgAsia napisał(a)

I słowem się nie zająknęłaś... Ładna ona? co ja gupia pytam , skoro masz 3 sztuki


Oj zająkłam się. Pokazałam kiedyś, rosną pod płotem pomiędzy świerkami serbskimi. A czy ładne to się okaże za parę lat, jak raczą urosnąć. Na razie to ledwo je widać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
sarenka 19:48, 11 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zana- szybko urosną toż to brzozy
Mrokasia- no ja tam niechcący zdjęłam ten kawałek co widać na drugim zdjęciu. Nie wiem co z tym zrobić :/
____________________
Magda W samym sloncu
Mazan 20:43, 11 lis 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sarenka

Tak, to rak bakteryjny. Z objawów wnioskuję, że nie było profilaktyki, a są ogniska choroby w kilku miejscach na pędzie. Jak to wygląda na drzewku? Możliwe, że będzie trzeba wyciąć. Jeśli znasz chirurgię drzew to wytnij korę do zdrowego drewna i odkażaj miedzianem lub srebrem koloidalnym /Huwa San 50/. Teraz - w okresie opadania liści dwukrotny oprysk oraz taki sam wiosną, gdyż bakteria Pseudomonas wnika przez blizny poliściowe jesienią, wiosną przez pąki kwiatowe i kwiaty.
Prawdę mówiąc tu nic więcej doradzić się nie da.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
inka74 10:17, 12 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
sarenka napisał(a)
Wiola, jestem bliska zmianie tej rabaty- może nie zaszkodziłoby jej,a pewnie zyskałaby na urodzie??


A teraz pytanie techniczne- jakie wapno kupić na trawnik- na wierzchu ziemia jest ok, ale głębiej jest glina. Jaka dawka?
czemu chcesz wapnować trawnik? Jakie masz ph gleby pod trawnikiem? Z lekka już jest za późno na to i lepiej to zrobić jeżeli jest konieczne na przedwiośniu. I tylko wtedy gdy gleba jest za kwaśna. Jak mech masz w trawniku na wiosnę można zastosować specjalny nawóz do trawnika z mchem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:28, 12 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Co do drzewa - zgadzam się z Anulą Zaną, że buk Dawyck Gold rośnie wysoki i dosyć szeroki mimo iż to jest drzewo kolumnowe. On potrzebuje przestrzeni i takich samych lub podobnych wielkościowo drzew obok siebie. 10-15 metrów to taki 5-6 piętrowy blok mieszkalny

Lepszy byłby grab ale jeżeli już to nie 1 sztuka a min 3. Kolumnowe drzewa jak są same to dziwnie wyglądają. Lepsze są w kompozycji lub w szpalerze
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
ewsyg 10:40, 12 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Megi, ja też mam drzewka owocowe. Bieli się je w celu ograniczenia działania promieni słonecznych. Najbardziej niebezpieczny jest okres wczesnej wiosny. Wtedy to zaczynają w drzewku krążyć soki, w nocy temperatura spada poniżej zera i drzewom pęka kora. Bieli się pnie, żeby promienie słoneczne się odbijały. Możesz bielic już teraz, ale wapno jest spłukiwane przez deszcz. Kupuje się go w ogrodniczym sklepie. Ja młode drzewka zabezpieczam maścią do drzew z funkicydem. Ma biały kolor, nie zmywa jej deszcz. Drzewo ma ochronę przeciw chorobom. Puszka starcza na kilka małych drzewek. Maluję nią też krzewy. Możesz to zrobić teraz, albo wczesną wiosną, przed ruszeniem soków. Ja wycięłabym te chore pędy i zasmarowała tą maścią. Ja biele każde drzewko i krzew z przewodnikiem, zaraz po posadzeniu, młode egzemplarze. Drzewa nieowocowe tez bielę.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies