Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

ewsyg 11:12, 07 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
No to Astbit pójdzie też do podlewania roślin domowych
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Misia 11:44, 07 lis 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Szaleństwa to u mnie w domowych nie ma standardowy ficus, juka, jakaś palma nn, 3 zamiokolkasy jakiś bluszcz i dogorywające parotki takie najzwyklejsze, bo mam ewidentnie za suche powietrze dla nich a spryskiwać zapominam

PS. Ja też dziś sadzę żywopłot ale z buka
____________________
Misia - Między brzozami
sarenka 13:27, 07 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Pokonała mnie moja gleba....przez dwie godziny zrobiłam 10 dołków i wykopalam ogromna ilość grzuzu.dodam,że już ten teren oczyszczalam. One jakoś tam urosły czy co? Tak więc dziś nie zdążę już posadzić
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:32, 08 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Posadziłam cisy zmarzłam,boli mnie ucho i gardło, więc pewnie nie uda się wyzdrowieć z poprzedniego czegoś co mnie złapało
Grunt,że posadziłam musiałam rudbekie wykopać,niby je przesadziłam,ale jak nie przetrwają to szkoda, przywiozę nowe sadzonki na wiosnę.
To jeszcze dereń został do posadzebia- i 3 baccata. Zastanawiam się cały czas gdzie dać tego derenia.....
AA i co śmieszne- r
Ta rabata która cały czas myślałam,że ma1,5 m szerokości ma z jednej strony 115 cm a z drugiej 170. Także, no jest trapez. Ziemia tam to tragedia- ile mogłam to tej sinej gliny wywalilam.I przez to mam furę gruzu i tej gliny.

A może derenia zostawić na podokienna??
Helpunku

Jeszcze kory parę worków muszę kupić
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:14, 10 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601

Niestety lepszego zdjęcia nie ma, zresztą,to nie fragment, który jest łatwo sfotografować nie mając w tle czyjegoś domu.tak więc ciski cieszą, że już posadzone
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:01, 10 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Taki oto rysunek poczyniłam,ale cała działka się nie zmieściła bo za borówkami jest jeszcze rabata o szerokości 3m.

Rabata nr 1 jest najstarszą i tam chciałabym dosadzic w te pomarańczowe prostokąty drzewa, najlepiej takie, które jesienią przebarwia się na żółto i pomarańczoeo.i niebeda zbytnio miały dużej korony aby nie zasłaniały hortek.


Rabata nr 2- to ta powstała w tym roku- dwie hortki, Rozplenice,rozchodniki,dosadzilam dwa cisy baccata i myślę żeby jeszcze trzeciego wcisnąć. Są też dwa bukszpany

Rabata nr 3 to ta z tego ślicznego zdjęcia co dodałam rano . Tam plan jest by na wiosnę posadzić w te przerwy Amanogawy. Dosadzic rozchodniki,jeżówki Virgin, szlawie, są też 3-4 Perovskie, parę stip i na obrzeże seslerie jesienne. Choć dobrze jakby coś pachnącego tam poszło bo blisko jest szambo :/

No i pod oknami myslalm o rabacie,tak by ją połączyć z tą nr 2. Najtrudniej to wykombinować jakie drzewa posadzić. Tam pod domem będzie wiadomo,że chodnik i zaraz za domem jest taras o długości 4 m i wysokości od strony południowej jakieś 70 cm, więc dosyć wysoki. Kiedyś będzie jakaś kostka czy coś na nim. Nie mam pomysłu jak te schody miałyby wyglądać, bo ciągle się zmienia nam koncepcja...

Pomysły mile widziane bo ich nigdy dość
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:19, 10 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
to jest to miejsce gdzie są te pomarańczowe prostokąty.
Zdjęcia ciągle rozmazane

Edit. Mam derenia ivory halo, który mialam.ppsadzic tam na tej rabacie między limelight a miskantem ML, ale czy tam nadal nie będzie za czerwono jesienią?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:47, 11 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601

Myślałam o drzewach o kolumnowych koronach, o
buku dawyck gold,
o grabie Fastigata ( ciąć trzeba oba żeby za wielkie nie urosły),
Amanogawy ( które mają być na rabacie na przeciwko tej rabacie z Rozplenicami)
o innych koronach to może Kanzan.
Miłorząb i morwa pendula, świdośliwa lamarck.
To są chyba wszystkie drzewa, które chciałbym u siebie. No dobra, mam jeszcze jedna rabatę, ale nie ma jej na zdjęciu,jest za moimi plecami jak robiłam zdjęcie, ale nie wiem czy to nie za duzo jak na razie.


Chodzi mi o drzewa, które najlepiej by przebarwialy się na żółto- pomarańczowo. Mam wrażenie,że rabata, która mam pod płotem jest zbyt ciemna i przez to cały ogrów wygląda ponuro.
I na tą rabatę co wczoraj zdj dodawałam to może właśnie Fastigata albo dawyck gold, tylko czy one będą widoczne na tle szmaragdów?

Co ważne, to ziemia jest gliniasta, dużo też jest tej sinej gliny, pH jest zasadowe,jest mokro.
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 12:37, 11 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
sarenka napisał(a)
to jest to miejsce gdzie są te pomarańczowe prostokąty.
Zdjęcia ciągle rozmazane

Edit. Mam derenia ivory halo, który mialam.ppsadzic tam na tej rabacie między limelight a miskantem ML, ale czy tam nadal nie będzie za czerwono jesienią?

Red baron zrobi się brązowy zaraz ,wiec zostaną tylko gałązki derenia czerwone...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 12:43, 11 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Buk i grab będą widoczne lepiej wiosną ,bo mają jasniejsze listki ,potem trochę ciemnieją....

Ja na gliniastej glebie mam posadzone graby,bo podobno lepiej znoszą taką glebę niż buki....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies