Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 23:00, 12 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Zdjęć dziś nie zrobiłam dużo bo rano udało mi się poleniuchować na huśtawce. Było ciepło i słonecznie choć wiaterek głowę urywał.
Taki widok miałam.


Ewidentnie widać zmianę kąta padania słońca. Taras cały zalany, jak na patelni. Zbyt wiele rozwiązań to tu nie widzę. Nawet jak umbra się rozrośnie - będzie tam słońca w bród. Z tego też powodu dom powinien mieć dwa tarasy od wschodu i zachodu lub północy i południa w zależności od tego jakie są nasze preferencje korzystania.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:05, 12 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
I dziewczyny tyle o klonach nagadały, że pojechałam zrobić rekonesans. Kupiłam mniejszą sadzonkę Crimson Sentry. Lubię jak się przebarwia i podoba mi się też w lato w bordowej szacie. Tu zdjęcie dużej sadzonki w szkółce. Mojej nie miałam kiedy zrobić, jutro się poprawię


I przytuliłam piękny czerwony berberys. Urzekł mnie. Trafi na rabatę jako akcent
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 00:40, 13 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No i się narobiłaś za płotem ale poranek miałaś przedni! Wspaniałe widoki z huśtawki, można się pozytywnie nastroić

Czy Twój klonik Orange dream zdrowiutki? Albo pokutuje moje lenistwo, że nie odizolowalam tej mojej magnolii z antraknozą i się zaraził, albo jak Mary zasugerowała mógł być już kupiony z chorobą, która ujawnia się później w sezonie.

No ale taki scenariusz biore pod uwagę raczej wtedy, gdyby się okazało, że i Twój choruje, ale chyba ma się dobrze?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 03:05, 13 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasiu, mój jest klonik zdrowy, nie choruje. A co twojemu dolega? W sensie jakie są objawy?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 09:04, 13 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Kasiu, mój jest klonik zdrowy, nie choruje. A co twojemu dolega? W sensie jakie są objawy?


Zerknij na te zdjęcia - zaczyna mieć plamy i zasychają liście, skręcają się
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 10:00, 13 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Mój klonik Orange Dream, stan dzisiejszy.

Lekko przyschnięte końce mają tylko starsze listki, na które w lato w upały padało słońce bezpośrednio. Ja się w ogóle to zastanawiam gdzie by go przenieść bo tu był wsadzony "na chwilę". Pasował mi po prostu. Ale docelowo jest za duży. Nie wiem tylko kiedy to zrobić. Teraz to boję się, że go ukatrupię. Może na wiosnę... Jak przeżyje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:02, 13 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Przy okazji wczorajsze zakupy. Klon musi dostać oprysk na mączniaka.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 11:06, 13 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Pokrzywy od korzeni odbiją.

Klon - bardzo piękną sadzonkę upolowałaś. Berberysa kupiłaś, nie będzie Cię dziabał?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 11:18, 13 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Gosiu, ja te korzenie pokrzyw wykopałam. Powiem tak. Bardzo długie były. Umordowałam się. Oczywiście wiem, że mogą odbić jak coś zostawiłam. Z nawłociami aż tak nie walczę bo za dużo ich wkoło mam. I tak się wysieją

Klonik ładny i niedrogi był. Berberys idzie na tył rabaty pod płot. Mam ich sporo. Uwielbiam jak się przebarwiają a z kolcami przy tylu różach nauczyłam się pracować mam specjalne długie i grube skórzane rękawice
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 11:29, 13 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mnie zawsze tyły kłuły
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies