Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

inka74 10:55, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
sarenka napisał(a)

Iwona,może jeszcze znajdziesz kiedyś godzinkę i wpadniesz?
może za tydzień lub dwa będę u mojej koleżanki tej, co mieszka koło domu Faustyny. Wtedy mogę wpaść. Zdzwonimy się.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 10:56, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
nie na tym odcinku co pokazujesz. Zaraz od strony warzywnika bym dała szerszą rabatę, wkomponowała tam drzewo, ławkę. Potem uskok a nim jakiś smaczek soliterowy. Przy tarasie węziej a za tarasem eM mógłby mieć swoją czéść owocową. Można było jakoś wydzielić. Skróciłaby się ta rabata optycznie cała i nabrała głębi. Nie wiem o ile skróciliście taras i czy nadal z boku będą schodki. Tu po prostu nie ma sensu zajmować się małym wycinkiem całości. Takie jest moje zdanie. Zrób zdjęcie całej tej rabaty tak aby pokazać innym gdzie warzywnik a gdzie taras. Będziesz trawnik od nowa zakładać więc jest dobry czas na zmiany kształtu rabat. Pokazywałaś kostkę?
taras jeszcze nie jest zrobiony, dopiero w październiku mają zrobić. Przed tarasem rośnie póki co ta hakuro. Ma sporo koronę i trzymam ja z sentymentu.
W sumie nie wiem jak ten stara ostatecznie będzie wyglądał. Wejście na niego będzie zaraz przy ścianie domu.

Trochę tych zdjęć nie lubię robić bo tam tak rozbabrane przy warzywniku,taras też rozwalony częściowo
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 10:58, 13 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
inka74 napisał(a)
Ja jestem niepoprawna bo róże bym posadziła z hortkami takimi delikatnymi, o ażurowych kwiatach. Mam takie zestawienie już w 3 miejscach i bardzo mi się podoba. Hortki na pniu, miskanty w plecach, róże, gaury, trawki, jeżówki szałwie czy rozchodniki. Kukliki na obwódkę. W każdym miejscu mam trochę inny miks. Ta rabata aż się prosi o drzewa. Kwitnące na wiosnę. 2-3 takie same ale na całej rabacie rozsiane a nie tylko na tym fragmencie. Rabatę bym poszerzyła i zestopniowała głębokościami. Coś jak u Wioli. Od strony trawnika głębsza. Węziej przy tarasie. Bo w całości to jest jedna długa linia. Tam z 20 parę metrów będzie od warzywnika do kompostownika. Przy obecnym ułożeniu to pasuje układ rabat angielskich, taki powtarzający się schemat nasadzeń. niekoniecznie kwitnących. Np. miskant hortka jeżówki, szałwie itp. ty lubisz równo poukładane rabaty, masz proste linie. Jak potraktujesz tę część rabaty jako wycinek to bałagan roślinny będzie.

Iwonko popieram Twoje zdanie...
Też jestem za poszerzeniem rabaty i zrobienie ząbka miałam tak chwilę,że rabata była długa i w jednej linii i nie podobało mi się, dopiero jak poszerzyłam część i zrobiłam ząbek to mi się podoba... no i jestem za drzewami , one bardzo zmieniają wygląd ogrodu, robią wyższe piętro...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
inka74 10:59, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Tylko jak nie dasz zdjęcia całości to nikt nie wie o czym piszemy... Tu nie chodzi o to czy jest obecnie ładnie a co zrobić, aby grało jako całość.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 11:04, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:05, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)

Iwonko popieram Twoje zdanie...
Też jestem za poszerzeniem rabaty i zrobienie ząbka miałam tak chwilę,że rabata była długa i w jednej linii i nie podobało mi się, dopiero jak poszerzyłam część i zrobiłam ząbek to mi się podoba... no i jestem za drzewami , one bardzo zmieniają wygląd ogrodu, robią wyższe piętro...

Tylko jakiej wielkości ten ząbek?
Też jestem za drzewami
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:06, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Chciałaś kupić judaszowca Avondale Myślałam, że już kupiłaś. Wg mnie na tej rabacie by pasował.

No jakoś czasu nie było żeby komputer włączyć żeby cokolwiek kupić przez ostatnie dni...
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:06, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Tylko jak nie dasz zdjęcia całości to nikt nie wie o czym piszemy... Tu nie chodzi o to czy jest obecnie ładnie a co zrobić, aby grało jako całość.
zdjęcia już są, tylko u mnie nie wiem czemu wgrywanie trwa zawsze kilka minut
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 11:11, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Wiolka5_7 napisał(a)

Iwonko popieram Twoje zdanie...
Też jestem za poszerzeniem rabaty i zrobienie ząbka miałam tak chwilę,że rabata była długa i w jednej linii i nie podobało mi się, dopiero jak poszerzyłam część i zrobiłam ząbek to mi się podoba... no i jestem za drzewami , one bardzo zmieniają wygląd ogrodu, robią wyższe piętro...
prosta długa rabata nie jest zła jak masz przestrzeń, aby ją podziwiać albo jest w formie alei i ciągnie się po obu stronach. No musi mieć ze 3-4 metry głębokości, aby zestopniować nasadzenia plus żywopłot. Jak jest za wąska to wychodzi taki długi wagon bardzo ciężki do ładnego obsadzenia. Wiem, bo mam metrową rabatę pod płotem z tyłu za domem i morduję się z nią już któryś rok z kolei. Nic mi tam nie pasuje. Jak zestopniujesz to rabata nabiera innego wymiaru, możesz lepiej zrobić przejścia między grupami roślin tak, jak ty to zrobiłaś.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 11:12, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Widać gdzie turkucie szaleja :/
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies