Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

KasiaBawaria 09:48, 25 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Musze zajrzec do moich ciemiernikow, bo widzialam, ze jakies kwiatki sie przebijaly, ale to bylo kilka tygodni temu jak mielismy tylko pare centymetrow sniegu. Teraz taka gruba poducha, ze tylko na slonecznym tarasie cos widac.
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 09:48, 25 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Basilikum napisał(a)
To ja jeszcze dodam, ze te plamiaste liscie ciemiernikow nalezy do smietnika wyrzucic. Ja tez juz wycielam czesc wlasnie tych z plamami.

U nas wczoraj tez +8 bylo i dzis chyba powtorka. Narazie slonko swieci od rana w nocy byl lekki mroz. U sasiadki wypatrzylam kwitnace ranniki


U nas dzisiaj powtórka z rozrywki, czyli pada
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:49, 25 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
KasiaBawaria napisał(a)
Musze zajrzec do moich ciemiernikow, bo widzialam, ze jakies kwiatki sie przebijaly, ale to bylo kilka tygodni temu jak mielismy tylko pare centymetrow sniegu. Teraz taka gruba poducha, ze tylko na slonecznym tarasie cos widac.


W takiej kołderce roślinom najlepiej bo najcieplej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosiek33 09:51, 25 sty 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Moje ciemierniki mają ładne listki więc je zostawiam?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 10:00, 25 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Gosiek33 napisał(a)
Moje ciemierniki mają ładne listki więc je zostawiam?


Hmm... No ja po prawdzie wycinam wszystkie zeszłoroczne, nawet jak są zdrowe. Tylko nie zawsze tak wcześnie jak w tym roku. Stare liście zasłaniają kwiaty oraz te nowe liście, które maja taki soczysty, zieloniutki kolor. Na Twoim miejscu wycięłabym przynajmniej polowe tych starych, zwłaszcza te, które się pokładają na ziemi. Niekoniecznie natychmiast, bo u Ciebie zimniej. A po pojawieniu się nowych liści wycięłabym resztę tych starych. One latem wg mnie są brzydkie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
laurowisnia 10:34, 25 sty 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ja staram się jak najpóźniej wycinać, jeszcze są młode, liści niewiele, więc każdy na wagę złota w razie przymrozków.
Cieszy mnie Twoja specjalność w szkółce, liczę na informacje o nowościach u was.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Kasia_CS 11:50, 25 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Haha, to ja nie mam jeszcze co wycinać, bo mam 5 liści na krzyż i jeszcze nic nie przesłaniają Ale dobrze wiedzieć na przyszłość
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kawa 12:17, 25 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Anda napisał(a)


Jeśli sie nie mylę, to młode ciemierniki kwitną dopiero po 4 latach. Moje siewki też jeszcze nie kwitną. Brzydkie ciachaj, tylko zostaw jakieś dwa lub trzy zdrowsze liście do fotosyntezy

pfff
a ja myślałam że po 2 pffffff
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
eda 12:45, 25 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Anda napisał(a)
W tym roku ciemiernikom przycięłam liście bardzo wcześnie. Normalnie robię to w marcu bodajże. Jednak mamy już od zeszłego roku dużo opadów, wilgoci i nie chcę ryzykować. Poza tym zasłaniały kwiaty. Choroby grzybowe bardzo osłabiają ciemierniki. Stare liście można wycinać ciemiernikom nawet w maju. One są ciemniejsze w porównaniu do młodych liści. Jeśli liście są jednak plamiste, już zaatakowane grzybem, to te zarażone powinno się wycinać natychmiast. Potem warto obserwować roślinę, czy choroba nie posuwa się dalej na pozostałych liściach.


ja jeszcze się waham ale chyba też ciachnę wcześniej choć u mnie dopiero pąki lekko widać zawsze się spóźniają i czekam z wycinką na pewne już wielkości kwiotów macham serdecznie buziaki Ewcia
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
KasiaBawaria 14:01, 25 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja mam kilka ciemiernikow, ale tylko jeden, taki najzwyklejszy choruje, pomimo wycinania lisci. Myslicie, ze da sie go jeszcze uratowac?Ma niestety sporo plam, a za pryskaniem to ja nie jestem. Chyba wyprobuje na nim ten proszek z wodorostow.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies