Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 21:44, 24 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
AgataM napisał(a)
Witaj Ewo. Bardzo często odwiedzałam Twój ogródek, bo zaciekawił mnie tytuł wątku. Uwielbiam byliny, a Ty je masz. Pięknie jest u Ciebie


Witaj Agato Ciesze sie, ze Ci sie u mnie podoba i zapraszam czesciej. Uwielbiam roze i byliny, i drzewa, i krzewy Mam tylko malo miejsca na to wszystko
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:45, 24 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
gosika67 napisał(a)
Ewka u nas jeszcze śnieg, ślisko jak diabli,na koniec stycznia ma być + 7.
Planuję, myślę co najpierw.W tej rabacie z cegły chcę posadzić róże i lawendy, zmienię tam roślinność, zostawię kilka odmian.


Tez planujesz Super. Ciekawa jestem, co wymyslisz i na jakie rozyczki sie zdecydujesz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:47, 24 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bardzo polubiłam dzwonek Poszarskiego. Mam takiego z niebieskimi kwiatuszkami.Tak mi się spodobał, ze znalazłam dla niego bardziej eksponowane miejsce.
Edit- aura i stan roślin jak u mnie. Nawet łubin wypuścił listki.


Lubin tez? Wow. Ja jeszcze wszystkiego nie scielam, bo kto wie, co w lutym bedzie. Jednak tak naprawde nie mysle, ze bedzie jakos super mrozno.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:49, 24 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Kasia_CS napisał(a)


Oo, to powinno tak się robic? Bo ja mam ciemierniki przy sezon i nie słyszałam o tym ani nie czytalamjak dotąd. Ile tych liści wycinasz?


Jak juz widze podnoszace sie paczki, to wycinam wszystkie liscie zeszloroczne. Zostawiam tylko to, co nowe wschodzi. Mysle, ze dobrze to robi roslinom, bo nie choruja
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaBawaria 08:07, 25 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Anda, to fakt, scina sie ciemiernikom liscie, by nie chorowaly na choroby grzybowe. Ale zalezy w jakim rejonie sie mieszka. Tez probowalam scinac, ale u np. u mnie potrafi do maja spasc snieg. I taki goly gorzej znosil przymrozki, ktore u nas do maja przychodza. Ja jednego ciemiernika musze opryskac, bo przez te mase sniegu i deszczu (lato tez deszczowe) widze, ze plamek dostal. Inne zdrowe sa.

U nas dzis ma byc 8 stopni. Nie cierpie takiej pogody.Potem w marcu bedzie mega mroz i po pakach. W tamtym roku pod koniec maja mielismy -8, po tym jak wszystko juz wypuscilo liscie.
U mnie narazie tylko krokusy wychodza.
O scinaniu jeszcze nie mysle.Tu masa sniegu, ktory dopiero topnieje. Pod koniec lutego jak zwykle bede mogla sie za to zabrac. Choc mam ochote juz za kompost sie wziac, jezeli w koncu snieg calkiem stopnieje.
Zakupilam tez sobie Blühende Beete, 365 Tage Gartenglück.
U nas wczoraj wlamali sie do przedszkola.
____________________
Zapraszam na kawe
mira 08:15, 25 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wtrącę się - po to by nie pryskać wycina się liście ciemierników jak łapią grzyba - bo przeważnie tak jest że łapią - u mnie na razie ładne zielone to nie wycinam niech osłaniają młode siewki bo pąków nie osłaniają leżą rozłożone jak wachlarz.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anda 09:22, 25 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
W tym roku ciemiernikom przycięłam liście bardzo wcześnie. Normalnie robię to w marcu bodajże. Jednak mamy już od zeszłego roku dużo opadów, wilgoci i nie chcę ryzykować. Poza tym zasłaniały kwiaty. Choroby grzybowe bardzo osłabiają ciemierniki. Stare liście można wycinać ciemiernikom nawet w maju. One są ciemniejsze w porównaniu do młodych liści. Jeśli liście są jednak plamiste, już zaatakowane grzybem, to te zarażone powinno się wycinać natychmiast. Potem warto obserwować roślinę, czy choroba nie posuwa się dalej na pozostałych liściach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kawa 09:35, 25 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ewunia macham
czyli takie brzydkie liście można ciemiernikom ciachnąć?
w ogóle się nie znam na tych kwiatkach jeszcze u mnie nie kwitły i w tym roku chyba też nie będą
ale czekam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Basilikum 09:37, 25 sty 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
To ja jeszcze dodam, ze te plamiaste liscie ciemiernikow nalezy do smietnika wyrzucic. Ja tez juz wycielam czesc wlasnie tych z plamami.

U nas wczoraj tez +8 bylo i dzis chyba powtorka. Narazie slonko swieci od rana w nocy byl lekki mroz. U sasiadki wypatrzylam kwitnace ranniki
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 09:47, 25 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Kawa napisał(a)
Ewunia macham
czyli takie brzydkie liście można ciemiernikom ciachnąć?
w ogóle się nie znam na tych kwiatkach jeszcze u mnie nie kwitły i w tym roku chyba też nie będą
ale czekam


Jeśli sie nie mylę, to młode ciemierniki kwitną dopiero po 4 latach. Moje siewki też jeszcze nie kwitną. Brzydkie ciachaj, tylko zostaw jakieś dwa lub trzy zdrowsze liście do fotosyntezy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies