Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 11:22, 23 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
KasiaBawaria napisał(a)
Myslisz, ze sie nada?Ze bedzie go z daleka widac i te poduchy sie nie beda odrywac? Horstmann polecil mi Campanula lactiflora 'Loddon Anne' ale ona przeciez do metra potrafi urosnac.


Poduchy odrywac? Hmm... Mam odmiane poscharskyana wsadzona do ziemi, wiec nie potrafie ocenic, czy cos sie urwie. Na Twoim miejscu i tak bym przekwitniete co troche przycinala, zeby byla kontynuacja bogatego kwitnienia
Bierz to, do czego jestes najbardziej przekonana

Loddon Anne za duza do wiszacej doniczki. Cos mu sie pomylilo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:32, 24 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Bylam dzisiaj zrobic troszke porzadku w ogrodzie, przycielam liscie ciemiernikow, bo kwiatki zaczynaja wypuszczac, przycielam kocimietke, ozanke i obejrzalam wszystko dokladniej. Troche sie przestraszylam, bo wegetacja ruszyla jakby to byl co najmniej koniec lutego albo i marzec. Bez czarny ma bardzo nabrzmiale oczka, chyba niedlugo zacznie puszczac liscie, roze to samo. Wszystkie cebulowe wylaza z ziemi. No prawie wszystkie, cebulic i anemonow wiosennych nie widac. Mam wielka nadzieje, ze luty nie przypomni sobie nagle o mrozach i ze temperatura nie zejdzie juz dotkliwie ponizej zera. Dzisiaj mielismy 13 stopni na plusie

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 17:14, 24 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A pisałam Ci, że ci panowie mają 2 strony w czas. Gartentraeume? Jakże przyjemnie się czyta. W ostatnim Sielskim Życiu (skusiłam się) były tylko zdjęcia z ich ogrodu (rozpoznaję bezbłędnie), tekst zaś innej osoby, taki sobie, bez tej charyzmy.

Mam na oku niem. książkę o formowaniu drzew. Ne wiem tylko jak z wysyłką do Polski.
"Spalierobst im Garten
Sorten, Pflege, Schnitt

Heinrich Beltz

Spalierobst im Garten
Die besten Sorten von
Apfel und Birne über Kirsche und Pfirsich bis zu Beerenobst und Wein:
- Planung und Umsetzung - Standort, Sortenauswahl, Anzucht und Veredelungsunterlagen - Pflege
- Befestigungsmöglichkeiten der Triebe - Spalierschnitt - Pflanzen und Winterschutz. Mit Schnitt- und Pflegekalender!"

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AsiaK_Z 17:26, 24 sty 2018


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
13? To zapewne za dwa dni do nas dojdzie to ciepełko
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Anda 17:38, 24 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Ewa Pszczelarnia, jutro bede w miescie, to rzuce okiem w kierunku tego czasopisma Dzieki za cynk

A ta ksiazke chcesz zamowic przez Amazona? Nie znam jej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:38, 24 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
AsiaK_Z napisał(a)
13? To zapewne za dwa dni do nas dojdzie to ciepełko


Pewnie tak
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 17:42, 24 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Anda napisał(a)

A co myslisz o dzwonku Campanula poscharskyana 'Silberregen'. Ona juz tak z natury sie ladnie przewiesza. Moze sie rozsiewac jak kazdy dzownek


Bardzo polubiłam dzwonek Poszarskiego. Mam takiego z niebieskimi kwiatuszkami.Tak mi się spodobał, ze znalazłam dla niego bardziej eksponowane miejsce.
Edit- aura i stan roślin jak u mnie. Nawet łubin wypuścił listki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AgataM 17:46, 24 sty 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Ewo. Bardzo często odwiedzałam Twój ogródek, bo zaciekawił mnie tytuł wątku. Uwielbiam byliny, a Ty je masz. Pięknie jest u Ciebie
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
gosika67 17:57, 24 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ewka u nas jeszcze śnieg, ślisko jak diabli,na koniec stycznia ma być + 7.
Planuję, myślę co najpierw.W tej rabacie z cegły chcę posadzić róże i lawendy, zmienię tam roślinność, zostawię kilka odmian.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Kasia_CS 21:01, 24 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
przycielam liscie ciemiernikow, bo kwiatki zaczynaja wypuszczac


Oo, to powinno tak się robic? Bo ja mam ciemierniki przy sezon i nie słyszałam o tym ani nie czytalamjak dotąd. Ile tych liści wycinasz?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies