Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

KasiaBawaria 15:36, 22 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ewa, a masz kompost?Bo te EM to w sumie nic innego. Szczegolnie jezeli ma sie dzdzownice. U mnie roze nie choruja wogole. Ale to sprawa stanowiska- slonce i w dodatku wietrznie. No i nie karmie ich nadmiernie.Ale u mnie gleba..hmmm sandiger Lehm? Pomoz

A szalwie np. dostaja cos od ciebie?Bo moje tylko kompost ale narazie od 4 lat nie narzekaja
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 15:46, 22 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Mam kompost, ale malo, dlatego te EMy. Mi nie starcza na wszystkie rabaty.
Roze na rabacie wschodniej dostaja slonce dopiero od ok. 11-stej i te lapia czarna plamistosc w drugiej polowie lata. Te, ktore slonce maja wczesniej nie. Poza tym przy rabacie wschodniej jest bardzo rozbudowany i prawie przy samej siatce zywoplot sasiada i mysle, ze ciagnie do siebie duzo skladnikow odzywczych.

Moja gleba to Löß-Lehm, czyli lessowo-gliniasta, a Twoja gliniasto-piaszczysta. Roze taka uwielbiaja

Moje szalwie tylko kompost i wiorki rogowe raz na wiosne i chyba tez nie narzekaja
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaBawaria 15:50, 22 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To bede sie trzymac kompostu. Tak sie wlasnie zastanawialam, czy te piaski do mojej pasuja. Raczej to kamienie i skaly plus glina. Woda u mnie nie stoi, ale ziemia grzaska, klejaca sie i walcze na niej co roku z trawnikiem. Bez piaskowania bym go nie miala.
No wlasnie roze nie narzekaja. W sumie tu wszystko dobrze rosnie. Jedynie pod korzeniowe daje do rowkow duzo piasku.I pod cebulki, bulwy itp. Mam wrazenie, ze w roznych czesciach ogrodu jest troche inna ziemia. Najgorsza byla przy calym ogrodzeniu. Same kamienie. 4 pojemniki kompostu tam dalam...
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 15:58, 22 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
U mnie na wschodniej rabacie tez bardzo kamienisto, ceglasto, bardziej niz w pozostalych czesciach ogrodu. Ogolnie to jestesmy tutaj Steinreich

Moja ziemie dalam do badania. Dzieki temu wiem, ze rodki to tu u mnie raczej nie urosna
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaBawaria 16:17, 22 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mam rodki w 3 miejscach i powiem ci, ze nawet rosna. No my tez steinreich
____________________
Zapraszam na kawe
Gardener27 19:13, 22 sty 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Dobrze że orkan nie wyrządził szkód w Twoim ogrodzie.

Agastache, jeżówka i hortensje to bardzo dobre połączenie. Odgapię w tym sezonie

Ewa co się teraz u Was najlepiej sprzedaje w szkółce ? Niby martwy sezon ale u nas wiosenne byliny i cebulowe idą ładnie w sklepach
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Anda 19:35, 22 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
KasiaBawaria napisał(a)
Mam rodki w 3 miejscach i powiem ci, ze nawet rosna. No my tez steinreich


Mam ph 7 a ziemi nie chce wymieniac. Jest tyle innych roslin

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:43, 22 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Gardener27 napisał(a)
Dobrze że orkan nie wyrządził szkód w Twoim ogrodzie.

Agastache, jeżówka i hortensje to bardzo dobre połączenie. Odgapię w tym sezonie

Ewa co się teraz u Was najlepiej sprzedaje w szkółce ? Niby martwy sezon ale u nas wiosenne byliny i cebulowe idą ładnie w sklepach


Odgapiaj, bardzo sie ciesze ze Ci sie podoba, zwlaszcza, ze wytrawnym ogrodnikiem jestes

U nas w szkolce malo sie dzieje. Ja mam przerwe do marca, bo wiesz, ja najbardziej rozami sie zajmuje i dodatkowo bylinami. Teraz szkolka miala calkiem zamkniete. Na razie chyba tylko szef z bratem i dwie uczennice sa, a reszta pracownikow ma wolne. Czesc wraca w lutym (drzewa i krzewy), a czesc w marcu.
Wiosenne byliny zaczynaja sie sprzedawac mniej wiecej w marcu, jak juz sie zielenia w doniczkach. My szklarniowych raczej nie sprzedajemy. Bylin tez nie wysiewamy, jesli juz to dzielimy. Co brakuje to dokupujemy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardener27 19:57, 22 sty 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
To Ty teraz dużo wolnego masz, pewnie wykorzystujesz urlop bo w sezonie to ciężko o niego ?
U nas na giełdzie kwiatowej i w kwiaciarniach to wiosna na całego Kolorowy zawrót głowy. Cebulowe we wszystkich odmianach kwitą Natomiast w szkółkach i małych ogrodniczych podobnie jak u Was.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Anda 20:12, 22 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Niezupelnie urlop, raczej nadgodziny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies