Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Gardener27 20:25, 22 sty 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
... życie
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
KasiaBawaria 08:12, 23 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Anda napisał(a)


Mam ph 7 a ziemi nie chce wymieniac. Jest tyle innych roslin


I prawidlowe rozumowanie
Ja mam azalie po poprzednich wlascicielach.Byly brzydkie i lyse, ale scielam je na jeza, zagescily sie, podsypalam kwasnym kompostem i sa piekne Ale pod hortensje troche ziemi wymienilam, bo je musialam miec

No wlasnie jak robisz z urlopem? Z opieka nad dzieciem jak ma w lecie wolne?
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 09:16, 23 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
KasiaBawaria napisał(a)

I prawidlowe rozumowanie
Ja mam azalie po poprzednich wlascicielach.Byly brzydkie i lyse, ale scielam je na jeza, zagescily sie, podsypalam kwasnym kompostem i sa piekne Ale pod hortensje troche ziemi wymienilam, bo je musialam miec

No wlasnie jak robisz z urlopem? Z opieka nad dzieciem jak ma w lecie wolne?


Hortensja rosnie u mnie normalnie, tylko co roku jej troche kwasnej ziemi dosypuje i lekko przegrabiam. Cale szczescie dobrze rosnie, bo bardzo ja lubie

Kasiu, M ma mozliwosc wziecia corki do pracy. Maja takie specjalne biuro dla rodzica z dzieckiem. Poza tym czasem umawiam sie z jakas mama jej kolezanek i idzie tam, a czasem jedzie do babci (niemieckiej) albo babcia przyjezdza tutaj. Nie jest latwo, ale trzeba sobie jakos radzic
Urlop biore wtedy, kiedy chce
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaBawaria 09:27, 23 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mialas moze w reku te ksiazke?Immerblühende Beete: Gestalten mit Blüte, Blatt & Struktur? Katrin Lugerbauer.

Super. Jak moj maz pracowal w biurze, to tez mial taka mozliwosc. U nas problem, bo kazda babcia 600 km od nas. Maz ma teraz prace w terenie i ciagle podroze.
Czyli w lato tez urlop bierzesz?Pomimo tyle wolnego teraz? Wow.
Zamowilam sobie te ksiazke, ktora polecalas.
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 09:40, 23 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
KasiaBawaria napisał(a)
Mialas moze w reku te ksiazke?Immerblühende Beete: Gestalten mit Blüte, Blatt & Struktur? Katrin Lugerbauer.

Super. Jak moj maz pracowal w biurze, to tez mial taka mozliwosc. U nas problem, bo kazda babcia 600 km od nas. Maz ma teraz prace w terenie i ciagle podroze.
Czyli w lato tez urlop bierzesz?Pomimo tyle wolnego teraz? Wow.
Zamowilam sobie te ksiazke, ktora polecalas.




Kasiu, tej ksiazki nie mialam w reku. Mam podobna ksiazke innej autorki - Christine Breier 'Blühende Beete für jede Jahreszeit' z 2010 roku, wiec juz troche przestarzala Bardzo zwraca uwage na stanowisko i glebe, i proponuje konkretne rosliny na to stanowisko. Teraz wydala calkiem nowa ksiazke 'Einfach schöne Beete!: Immerblühende Pflanz-Kombis nach dem Baukastenprinzip: für jeden Gartenstil, pflegeleicht, für jeden Standort' Opis jest bardzo fajny, ale nie czytalam tej ksiazki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaBawaria 09:58, 23 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Wiem, ze ty specjalistka od roz, ale moze mi doradzisz jakiego dzwonka dac najlepiej do wiszacej doniczki?Chcialabym cos dla owadow, najlepiej w bili. Campanula carpatica 'Weiße Clips' nada sie?
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 10:06, 23 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Kasiu, nie jestem specjalistka, ja je tylko lubie po prostu

A co myslisz o dzwonku Campanula poscharskyana 'Silberregen'. Ona juz tak z natury sie ladnie przewiesza. Moze sie rozsiewac jak kazdy dzownek
Weiße Clips jest bardzo ladna i ma wieksze kwiaty, a Silberregen ladniej sie przewiesza.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao_J 10:50, 23 sty 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Piękne wspomnienia. Pomyśleć że to nie tak dawno wszystko kwitło a teraz tak biało za oknem.
Na szczęście coraz bliżej wiosny jest.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
KasiaBawaria 11:14, 23 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Myslisz, ze sie nada?Ze bedzie go z daleka widac i te poduchy sie nie beda odrywac? Horstmann polecil mi Campanula lactiflora 'Loddon Anne' ale ona przeciez do metra potrafi urosnac.
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 11:16, 23 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Makao_J napisał(a)
Piękne wspomnienia. Pomyśleć że to nie tak dawno wszystko kwitło a teraz tak biało za oknem.
Na szczęście coraz bliżej wiosny jest.


Dokladnie, do wiosny coraz blizej i tego sie trzymajmy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies