Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

12:41, 11 cze 2018
Anda napisał(a)


Odwiedzanie innych ogrodów wiele uczy. Mam zamiar oglądać ich ile się da. To zupełnie coś innego niż fotki w necie, czy książki ogrodowe.




i z tym sie zgadzam kazdy nowoprzyjety ogrodnik bez doświadczenia powinien sie na ogladać ogrodów w realu i najlepiej bywać w nich co miesiac zeby widziec ich zmienność ...a najlepsze sa prywatne ogrody ...tylko mało kto chce wpuszczac do siebie ludzi
Makusia 13:32, 11 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Anda napisał(a)


Na wytrawnie
Przepis na placek z burakiem lisciowym

300g ciasta francuskiego, kupnego
ok. 500-700 gr lisci
200 gr gotowanej szynki
50-100 gr tartego sera do pizzy, np. Gouda
2 jajka
1 kubek smietany slodkiej
pieprz, sol i galka muszkatolowa do smaku

Ciasto francuskie rozmieszczamy na blaszce tak, zeby zawinac brzegi, zeby nic nie wyplywalo. Ja biore dwie rolki i kawalek drugiej rolki tne na pasy, zeby zawinac brzegi. Liscie myjemy i kroimy na kawalki, chwilke blanszujemy i rozkladamy na ciescie. Szynke kroimy w paseczki i ukladamy na lisciach. Mozna tez zrobic bez szynki - jest wtedy mniej slono, ja tak bardziej lubie. Jajka, ser, smietane mieszamy w mikserze. Dodajemy sol i pieprz. Jak ktos lubi to galke muszkatolowa. Ja robie bez soli, bo z szynka dla nas juz wystarczajaco slone. To zalezy, jak slona jest szynka.
Ten sos smietanowo-serowy rozprowadzamy po ciescie z liscmi. Mozna dosypac jeszcze troche sera po wierzchu.
Wkladamy do piekarnika nagrzanego na 200 stopni na 1/2 godziny.
Smacznego

Podaj prosze przepis na zupe



Koniecznie muszę wypróbować. Rozumiem, że wierzchu już ciastem nie zakrywasz? Tylko spod i boki?

Zupa. Zwykła botwinkowa. Liście kroje, podsmarzam chwilę na maśle. Dorzucam cebulę i czosnek, doprawiam do smaku solą i pieprzem. Dolewam rosół lub wywar z wloszczyzny, ja dodaje jeszcze zakwas buraczany ale już po zabieleniu Smietana lub jogurtem. Po dodaniu zakwas nie gotuję. Trochę octu lub soku z cytryny, jajko na twardo i do brzucha
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Anda 14:07, 11 cze 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33824
Makusia napisał(a)


Koniecznie muszę wypróbować. Rozumiem, że wierzchu już ciastem nie zakrywasz? Tylko spod i boki?

Zupa. Zwykła botwinkowa. Liście kroje, podsmarzam chwilę na maśle. Dorzucam cebulę i czosnek, doprawiam do smaku solą i pieprzem. Dolewam rosół lub wywar z wloszczyzny, ja dodaje jeszcze zakwas buraczany ale już po zabieleniu Smietana lub jogurtem. Po dodaniu zakwas nie gotuję. Trochę octu lub soku z cytryny, jajko na twardo i do brzucha


Tak, wierzchu juz ciastem nie zakrywam, tylko spod i boki

Twoja zupe tez musze wyprobowac. Niby zwykla a jeszcze nie robilam, wiec dla mnie niezwykla
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
asiak 14:12, 11 cze 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ewuniu, napisz mi proszę jak mam prowadzić róże pnące?
W tej chwili mają około 50 cm. Czy te gałązki od razu przywiązywać do poziomu, czy muszą osiągnąć jakąś wysokość?
Z góry dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Anda 14:16, 11 cze 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33824
Justyna, no ja taka super kucharka to nie jestem. Robie to co idzie szybko i bez wygibasow Salatki tez robie, ale liscia z buraka moi chyba by nie zjedli tak na surowo.

Na czeste odwiedzanie tych samych ogrodow to chyba jednak nikt pracujacy nie ma czasu. Co innego rencisci W tym moim kolku ogrodowym srednia wieku to 70 I nie tylko nowoprzyjeci powinni ogrody ogladac. Kazdy, kto chce sie czegosc nauczyc, powinien jakies poznac. To poszerza horyzonty i inspiruje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 14:23, 11 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18346
Oooo, jak tu kulinarnie .
Mniam!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Ewa777 14:29, 11 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Anda napisał(a)


Elfe z tego co czytałam nie jest zbyt zdrową różą. A obejrzyj Camelot, może Ci się spodoba Albo Giardinę



Ja mam Elfe - bardzo zdrowa, piękna róża. Zdjęcia dziś pokazałam u siebie. Pięknie też pachnie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anda 14:30, 11 cze 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33824
mrokasia napisał(a)
Oooo, jak tu kulinarnie .
Mniam!


Heh, nie ma fotek, to chociaz cos o jedzeniu sie napisze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
14:31, 11 cze 2018
Anda napisał(a)
Justyna, no ja taka super kucharka to nie jestem. Robie to co idzie szybko i bez wygibasow Salatki tez robie, ale liscia z buraka moi chyba by nie zjedli tak na surowo.

Na czeste odwiedzanie tych samych ogrodow to chyba jednak nikt pracujacy nie ma czasu. Co innego rencisci W tym moim kolku ogrodowym srednia wieku to 70 I nie tylko nowoprzyjeci powinni ogrody ogladac. Kazdy, kto chce sie czegosc nauczyc, powinien jakies poznac. To poszerza horyzonty i inspiruje


ja tez z gotowaniem to wiesz ..najszybsze najłatwiejsze

a liście buraka zjedza bez problemu jesli jedza jakiekolwiek zilone liscie inne niz sałata ...moi tez sie krzywili i wydziwiali ...ale to kwestia czasu i teraz mlaskaja ile wlezie


a wycieczki kazdemu słuza ...sama lubie jezdzic i ogladac ogrody ...nawet te co nie sa w moim stylu ...bo zawsze można cos dla siebie wypatrzyć. Ale głównie bym zalecała nowopzyjetym takie zwiedzanie ....jak bymi ktos dał mozliwość (przed forum) pojeździc po takowych ...to istnieje duze prawdopodobieństwo popełnienia o wiele mniejszej ilosci błedów i porazek))
Anda 14:32, 11 cze 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33824
Ewa777 napisał(a)


Ja mam Elfe - bardzo zdrowa, piękna róża. Zdjęcia dziś pokazałam u siebie. Pięknie też pachnie.


Wlasnie widzialam ja u Ciebie. No i tak to z rozami bywa, u jednych rosna pieknie, u innych niezbyt. I badz tu madry czlowieku

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies