Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

abiko 12:58, 09 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8417
Anitka napisał(a)


Oj, Aguś. Musicie chyba zawsze ze mną na zakupy chodzić - kupiłaś kochana Northwind.

Też planuje więcej, ciekawe czy te polecane u nas upolujemy?



No właśnie.. kurcze muszę zapisać jesteś niezastąpiona..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Anda 18:28, 09 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33706
abiko napisał(a)
Proso u mnie dopiero zaczyna gościć, kupiłyśmy z Anitką w roku ubiegłym tylko jakie..? może Anita pamięta albo Sylwia.. jakieś wyprostowane.. ot.. jak jaki samochód - czerwony
Niemniej jednak.. pasuje u mnie i mam w planach jeszcze kilka


Przeczytałam, że Anitka już nazwę podała Bardzo ładne to proso. Ulubione proso mojego szefa, bardzo dobrze nam schodzi, a szef często je używa w realizacjach ogrodowych. Ma również trzy gwiazdki

https://www.staudensichtung.de/beschreibung-sortimentssichtung.html?ID=958

Myślę, że po pewnym czasie wszystkie nowe gatunki będą dostępne w PL

Ja mam to
https://www.staudensichtung.de/beschreibung-sortimentssichtung.html?ID=961

Przebarwia się tylko na pełnym słońcu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gogo 21:50, 10 sty 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ewo, lektura przeczytana i obejrzana, cenne notatki zrobione.
Pytań sporo, więc będę prosić o odpowiedzi sukcesywnie.
Twój ogród wcale nie wygląda na mały, rośnie w nim dużo pięknych roślin, są skrzynie z warzywami, pomysłowy stół roboczy, jest zadbany trawnik, duży taras i mnóstwo wspaniałych róż.
Nie przeoczyłam też oczka, pomysłowe, małe, ale jest i do tego z rybkami i roślinami.
Podoba mi się u Ciebie, parę kompozycji chętnie widziałabym u siebie.
Masz rewelacyjne miejsce pracy, nie ma to jak pracować wśród roślin.
Pozdrawiam z zasypanego śniegiem ogrodu

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Muszelka 07:04, 11 sty 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Ando, obejrzałam "Wizytówkę". Masz piękny ogród, dorodne rośliny.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
jankosia 09:12, 11 sty 2019


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Mówię wejdę noworocznie się przywitać, a tu prosa na tapecie Ja od zeszłego sezonu szukam takich najzwyklejszych, maksymalnie zielonych i bez czerwieni w jesiennym zabarwieniu i wbrew pozorom nie jest to łatwe. Szkółkarze szukają siewek maksymalnie wybarwionych na niebiesko, z jak najwcześniej wchodzącą czerwienią i z tych odmian są dumni. A jak człowiek pyta o zielone z żółtą paletą jesienną to jest problem. Mam kilka odmian, ale tylko 'Heavy Metal' pamiętam, reszta ma opis na karteczkach. Myślę, że wiele z odmian o których piszesz do nas nie dotrze z prostego powodu: większość ma swoje zamienniki czy raczej odmiany niemal identyczne wyhodowane przez naszych trawiarzy. Niby nowa odmiana powinna mieć cechy wyróżniające, ale z tego co widzę to w praktyce one czasem nie różnią się tak, aby można było odróżnić która jest która nawet jak stoją obok siebie. Oczywiście często szkółce bardziej się opyla ściągnąć i rozmnażać coś co już istnieje niż pracować całe lata nad czymś swoim. Ja muszę przyznać, że często widzę rośliny mocno przekombinowane, lubię natomiast takie, które wyglądają swojsko, mają cechy charakterystyczne dla gatunku. Lubię też jak mogą się wysiać, a ja te siewki mogę przenieść i cieszyć się darmowymi roślinkami. Ale doceniam też bezpłodność mieszkańców, bo nie chciałabym żeby nagle takie trzcinniki zaczęły mi się siać


Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
abiko 09:51, 11 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8417
Anda napisał(a)


Przeczytałam, że Anitka już nazwę podała Bardzo ładne to proso. Ulubione proso mojego szefa, bardzo dobrze nam schodzi, a szef często je używa w realizacjach ogrodowych. Ma również trzy gwiazdki

https://www.staudensichtung.de/beschreibung-sortimentssichtung.html?ID=958

Myślę, że po pewnym czasie wszystkie nowe gatunki będą dostępne w PL

Ja mam to
https://www.staudensichtung.de/beschreibung-sortimentssichtung.html?ID=961

Przebarwia się tylko na pełnym słońcu.

Fajne to przebarwienie. Mam tylko nadzieję, że mi wyrośnie na te 1,80, bo mi się takie wysokie przydało. I ciekawa jestem jak się będzie rozrastać. Brakuje mi jednego, bo wydawało mi się, że nie zmieszczę 3 na rabacie, i zrobiłam błąd nie kupując 3. Zdarza mi sięI w planach mam wysadzenie jednego Louise Odier ( swoją drogą nie mam na nią miejsca już) i tam dam proso kolejne.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Anda 14:46, 11 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33706
gogo napisał(a)
Ewo, lektura przeczytana i obejrzana, cenne notatki zrobione.
Pytań sporo, więc będę prosić o odpowiedzi sukcesywnie.
Twój ogród wcale nie wygląda na mały, rośnie w nim dużo pięknych roślin, są skrzynie z warzywami, pomysłowy stół roboczy, jest zadbany trawnik, duży taras i mnóstwo wspaniałych róż.
Nie przeoczyłam też oczka, pomysłowe, małe, ale jest i do tego z rybkami i roślinami.
Podoba mi się u Ciebie, parę kompozycji chętnie widziałabym u siebie.
Masz rewelacyjne miejsce pracy, nie ma to jak pracować wśród roślin.
Pozdrawiam z zasypanego śniegiem ogrodu



Grażyno, dzięki serdeczne za tyle komplementów Bardzo miło mi się zrobiło
Staram się zmieścić choć część tego, co jest dla mnie ważne.
Na wszelkie pytania odpowiem jak będę mogła najlepiej. Jednak mam wrażenie, że jesteś osobą ogrodniczo bardzo doświadczoną, jednakowoż nie pokazującą tego aż tak bardzo na forum I pewnie gdybyśmy się kiedyś spotkały na żywo, to wrażenie by się potwierdziło.

Nie poznałam zbyt wielu osób z O., ale te osoby, które poznałam, zawsze okazywały się o wiele bardziej ogrodniczo doświadczone niż to, jak pokazywały siebie na forum. Piszę to jako cechę pozytywną oczywiście
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:47, 11 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33706
Muszelka napisał(a)
Ando, obejrzałam "Wizytówkę". Masz piękny ogród, dorodne rośliny.


Muszelko, bardzo się cieszę, że Cie widzę Dziękuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:23, 11 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33706
jankosia napisał(a)
Mówię wejdę noworocznie się przywitać, a tu prosa na tapecie Ja od zeszłego sezonu szukam takich najzwyklejszych, maksymalnie zielonych i bez czerwieni w jesiennym zabarwieniu i wbrew pozorom nie jest to łatwe. Szkółkarze szukają siewek maksymalnie wybarwionych na niebiesko, z jak najwcześniej wchodzącą czerwienią i z tych odmian są dumni. A jak człowiek pyta o zielone z żółtą paletą jesienną to jest problem. Mam kilka odmian, ale tylko 'Heavy Metal' pamiętam, reszta ma opis na karteczkach. Myślę, że wiele z odmian o których piszesz do nas nie dotrze z prostego powodu: większość ma swoje zamienniki czy raczej odmiany niemal identyczne wyhodowane przez naszych trawiarzy. Niby nowa odmiana powinna mieć cechy wyróżniające, ale z tego co widzę to w praktyce one czasem nie różnią się tak, aby można było odróżnić która jest która nawet jak stoją obok siebie. Oczywiście często szkółce bardziej się opyla ściągnąć i rozmnażać coś co już istnieje niż pracować całe lata nad czymś swoim. Ja muszę przyznać, że często widzę rośliny mocno przekombinowane, lubię natomiast takie, które wyglądają swojsko, mają cechy charakterystyczne dla gatunku. Lubię też jak mogą się wysiać, a ja te siewki mogę przenieść i cieszyć się darmowymi roślinkami. Ale doceniam też bezpłodność mieszkańców, bo nie chciałabym żeby nagle takie trzcinniki zaczęły mi się siać


Wszystkiego dobrego w Nowym Roku


Hej Moniko, wieki Cię nie widziałam

Bez czerwieni, zieloniutkie liście i z żółtym jesiennym zabarwieniem polecane jest Strictum
https://www.staudensichtung.de/beschreibung-sortimentssichtung.html?ID=964

Po to są robione te sprawdziany roślin, żeby z nich korzystać

Szkółkarze szukają siewek, odmian, które się najlepiej sprzedają. Prawo rynku Jak zmienią się gusta klientów, to zmienią się cele hodowców.

Być może część odmian nie dotrze, bo rzeczywiście jest sporo odmian podobnych do siebie. Te nie zostają nawet oceniane, bo nie warto oceniać nowych odmian, które są praktycznie plagiatami starych. Jednak myślę, że wiele zawita do PL, bo i w PL są szkółki topowe, które współpracują z hodowcami z całej Europy. W zeszłym roku odbył się pokaz nowości liliowców we Wojsławicach. Tam jest przecież Narodowa Kolekcja Liliowców. Europejscy hodowcy byli zachwyceni Muszę odszukać ten artykuł

Tobie również wszystkiego najlepszego w tym Roku
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:26, 11 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33706
abiko napisał(a)

Fajne to przebarwienie. Mam tylko nadzieję, że mi wyrośnie na te 1,80, bo mi się takie wysokie przydało. I ciekawa jestem jak się będzie rozrastać. Brakuje mi jednego, bo wydawało mi się, że nie zmieszczę 3 na rabacie, i zrobiłam błąd nie kupując 3. Zdarza mi sięI w planach mam wysadzenie jednego Louise Odier ( swoją drogą nie mam na nią miejsca już) i tam dam proso kolejne.


Ciekawa jestem Twoich wrażeń i zdjęć. Polubiłam proso. Szkoda tylko, że tak późno startuje, u mnie końcem maja/początkiem czerwca.

LO duża jest,a le piękna. Może znajdziesz kogoś, kto ją przygarnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies