Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

daszum 22:14, 07 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ewo, podziwiam piękne, artystyczne zdjęcia

Moja siostra posadziła na rabatce pod oknem bylinowy mak i kwitnie on dużymi białymi kwiatami już 3 tygodnie. Jestem tym zdziwiona, ponieważ miałam zakodowane, że maki kwitną krótko.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
gogo 01:27, 08 cze 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Anda napisał(a)


U mnie woda nie jest klarowna w tym roku. Nie wiem, jak ją uzyskać w moim małym oczku. Roślin mam dużo


Ewo, ja na klarowną wodę w 2 kastrach czekałam ok. 2 tygodnie, a rosną tam po dwie rośliny.
W dwóch pozostałych woda mętna, zamienię rośliny miejscami, może to coś da.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Makao_J 11:47, 08 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ewa zbieram info o horkach kosmatych.
Wiem że cień.

W necie jest napisane że ciąć tylko kwiatostany.
Kwitnie na końcach pędów a wolałabym formować by kwitł cały krzak i dlatego dopytuję osób które mogą coś podpowiedzieć.

Wiesz coś?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
sarenka 13:21, 08 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej, zerknelabys do mnie? Szukam drzewa lub krzewu żeby zasłaniało i cieszyło oko patrząc z tarasu...
Tych róż co pisałaś to nie mogę znaleźć, w sensie brak w sklepach albo za słabo szukałam :/ zastanawiam się czy to czas na sadzenie róż z doniczek się skończył czy to wszystko wykupione...
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 14:03, 08 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Magara napisał(a)

Ewa, no jakbyś z mojej głowie siedziała
Ogród Izy jest ogrodem, przez który na forum trafiłam U Agaty też od jakiegoś czasu na bieżąco jestem
Roślinki posprawdzam, też mi się to co jest w miarę podoba, właśnie jakiś dziki kawałek bym chętnie zostawił i dlatego zakaz koszenia tam jest. Od czego oddzielić - dobre pytanie Niżej jest część owocowa, wyżej ozdobna Wyżej - coś co można nazwać trawnikiem jak się jest optymistą, niże - chwastowisko po całości
Ewcia, jak założę wątek to Cię ściągnę nawet na siłę w gościnę



Nie musisz siłą, dobrowolnie przybiegnę w podskokach

To czekam dalej na Twój wątek Gdybyś tam chciała prawdziwą łąkę, to trzeba to będzie dobrze przygotować. Jeśli wolałabyś mniej pracochłonnie, to można dosadzić parę bylin w trawie i oczywiście nie kosić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:05, 08 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Katte napisał(a)
Takie mam tuż za płotem różowe jeszcze w pąku .
Te sie wysiewają na potęgę.


Sliczne maczki Czerwone też się u mnie wysiewają, ale ja wolałabym różowe i fioletowe

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:07, 08 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Ewa777 napisał(a)


Padało cały dzień w piątek. Bardzo fajny równy deszcz. Wszystko dobrze podlane. Rozchodniki przycięłam i odpady powciskałam do gruntu przy "matkach". Oberwane listki powsadzałam do doniczek. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dziś chmurzyło się cały dzień, ale nic nie pokropiło. Bardzo ciepło.


U mnie też padało, ale niestety, rynny się wygięły jakoś, M nie zauważył i deszczówka stracona. Kiedy znów padać będzie nie wiadomo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:09, 08 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
daszum napisał(a)
Ewo, podziwiam piękne, artystyczne zdjęcia

Moja siostra posadziła na rabatce pod oknem bylinowy mak i kwitnie on dużymi białymi kwiatami już 3 tygodnie. Jestem tym zdziwiona, ponieważ miałam zakodowane, że maki kwitną krótko.


Dziękuję
Pojedyńcze kwiaty makowe kwitną krótko, ale tych kwiatów jest raczej dużo więc przy sprzyjającej pogodzie można je długo podziwiać Jednoroczne chyba trochę krócej kwitną.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:10, 08 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
gogo napisał(a)


Ewo, ja na klarowną wodę w 2 kastrach czekałam ok. 2 tygodnie, a rosną tam po dwie rośliny.
W dwóch pozostałych woda mętna, zamienię rośliny miejscami, może to coś da.


A co masz jeszcze oprócz przęstki?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:18, 08 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Makao_J napisał(a)
Ewa zbieram info o horkach kosmatych.
Wiem że cień.

W necie jest napisane że ciąć tylko kwiatostany.
Kwitnie na końcach pędów a wolałabym formować by kwitł cały krzak i dlatego dopytuję osób które mogą coś podpowiedzieć.

Wiesz coś?


Lubią kwaśne, żyzne i przepuszczalne gleby. Nie lubią przeciągów i zastojów wody w korzeniach. Zimą w pierwszych latach lepiej dać im jakąś kołderkę z liści.

Możesz je ciąć mocniej, ale będą słabiej kwitły (lub wcale) w danym roku. Cięcie tylko wiosną.

U nas kosmatki też są w sprzedaży takie wysokie i szczupłe, ale jak się dobrze ukorzenią, to tworzą bardziej pełny, okrągły krzaczek

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies