Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 14:18, 08 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
sarenka napisał(a)
Hej, zerknelabys do mnie? Szukam drzewa lub krzewu żeby zasłaniało i cieszyło oko patrząc z tarasu...
Tych róż co pisałaś to nie mogę znaleźć, w sensie brak w sklepach albo za słabo szukałam :/ zastanawiam się czy to czas na sadzenie róż z doniczek się skończył czy to wszystko wykupione...


Lecę do Ciebie

Pewnie wszystko wykupione. Teraz szał ogrodowy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao_J 14:45, 08 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Anda napisał(a)


Lubią kwaśne, żyzne i przepuszczalne gleby. Nie lubią przeciągów i zastojów wody w korzeniach. Zimą w pierwszych latach lepiej dać im jakąś kołderkę z liści.

Możesz je ciąć mocniej, ale będą słabiej kwitły (lub wcale) w danym roku. Cięcie tylko wiosną.

U nas kosmatki też są w sprzedaży takie wysokie i szczupłe, ale jak się dobrze ukorzenią, to tworzą bardziej pełny, okrągły krzaczek


Jeszcze myślę nad nimi. Boję się tych wiosennych przymrozków.
Czytałam że nie tyle zimy są dla nich groźne a właśnie te wiosenne niespodzianki.

Zastanawiam się jeszcze nad dębolistną. Też ma wyjątkowe liście.
W tej za to nie wiem czy w cieniu da radę bo piszą że słońce i półcień.
Zaraz oszaleję.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 14:52, 08 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Makao_J napisał(a)

Jeszcze myślę nad nimi. Boję się tych wiosennych przymrozków.
Czytałam że nie tyle zimy są dla nich groźne a właśnie te wiosenne niespodzianki.

Zastanawiam się jeszcze nad dębolistną. Też ma wyjątkowe liście.
W tej za to nie wiem czy w cieniu da radę bo piszą że słońce i półcień.
Zaraz oszaleję.


Dębolistna jak ma słońce to się lepiej wybarwia, tak na czerwono.

A może rozejrzyj się za Hydrangea serrata? Są mniej wrażliwe niż Hydrangea aspera. jednak ponieważ kwitną na pędach dwuletnich, to też wiosenne przymrozki mogą im zaszkodzić.



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao_J 15:18, 08 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Anda napisał(a)


Dębolistna jak ma słońce to się lepiej wybarwia, tak na czerwono.

A może rozejrzyj się za Hydrangea serrata? Są mniej wrażliwe niż Hydrangea aspera. Jednak ponieważ kwitną na pędach dwuletnich, to też wiosenne przymrozki mogą im zaszkodzić.




Ogrodowe u mnie nie kwitną przez te przymrozki więc serrata też pewnie nie da rady.

Czy dębolistna w cieniu normalnie kwitnie?
Tu jest tylko problem z wybarwieniem jesiennym?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 15:26, 08 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Makao_J napisał(a)

Ogrodowe u mnie nie kwitną przez te przymrozki więc serrata też pewnie nie da rady.

Czy dębolistna w cieniu normalnie kwitnie?
Tu jest tylko problem z wybarwieniem jesiennym?


Dębolistna nawet na słońcu nie kwitnie jakoś bardzo oszałamiająco. U niej najbardziej liczą się liście. Nie wiem, jak w cieniu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao_J 15:53, 08 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Anda napisał(a)


Dębolistna nawet na słońcu nie kwitnie jakoś bardzo oszałamiająco. U niej najbardziej liczą się liście. Nie wiem, jak w cieniu.

Okej. Dzięki Ewa.
I kosmata i dębolistna ma problemy z przymrozkami wiosennymi. Nie wiem co fajniejsze i co bardziej mi się sprawdzi.
Może powinnam posadzić kilka takich i kilka takich w swoim szpalerze.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Waclaw 16:17, 08 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Katte napisał(a)
Takie mam tuż za płotem różowe jeszcze w pąku .
Te sie wysiewają na potęgę.

Ładne maki
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosiek33 17:52, 08 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Anda napisał(a)


Dębolistna nawet na słońcu nie kwitnie jakoś bardzo oszałamiająco. U niej najbardziej liczą się liście. Nie wiem, jak w cieniu.



Moja hortensja dębolistna rośnie w półcieniu, dość suche miejsce. Nie kwitnie ale jesienią pięknie się przebarwia.

To przykra niespodzianka z tą rynną. Tyle wody bokiem przeszło

Wczoraj była burza, niby padało ale w beczki mało się nałapało
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kokesz 18:08, 08 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ewa, zajrzyj do mnie pliss, bo szukam niewielkiego drzewka, dzięki
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mariposa 21:17, 08 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Ja też z prośbą - wstawiłam u siebie pytanie techniczne odnośnie prowadzenia róż. Jak będziesz miała chwilkę, zajrzyj, proszę.
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies