Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 10:25, 26 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
sarenka napisał(a)

Na szybko przejrzałam i chyba średnio będą pasować na posadzenie ich w szpalerze 3 sztuk. Wiem,marudze


Jakie pytanie taka odpowiedź
Nie pisałaś, że chcesz sadzić szpaler.

Viper jest kolumnowy, więc w szpalerze ładnie by wyglądał. Okrągłą koronę ma np. Quercus palustris 'Green Dwarf' .
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 10:31, 26 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Jakie pytanie taka odpowiedź
Nie pisałaś, że chcesz sadzić szpaler.

Viper jest kolumnowy, więc w szpalerze ładnie by wyglądał. Okrągłą koronę ma np. Quercus palustris 'Green Dwarf' .

No tak
Śś która mi poleciłas zaczyna już dojrzewać
____________________
Magda W samym sloncu
Gosiek33 10:32, 26 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Anda napisał(a)


Heh, i jaki wynik eksperymentu?


Jeszcze nieznany. Wyniki dla niektórych rodzajów mszycy w sadzie są obiecujące. Badają dalej
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sarenka 14:31, 26 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewo, czytałam że masz alstroemerie- co możesz o tej roślinie powiedzieć? Co lubi,jakie ma wymagania? W jaki dużej donicy musi być? Jak trzeba na zimę zabezpieczyć taka donice z tą rośliną?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 15:02, 26 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
sarenka napisał(a)

No tak
Śś która mi poleciłas zaczyna już dojrzewać


Moja też I ptaki ją okupują
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:03, 26 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Gosiek33 napisał(a)


Jeszcze nieznany. Wyniki dla niektórych rodzajów mszycy w sadzie są obiecujące. Badają dalej


Będę cukier dla mrówek kupować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:07, 26 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
sarenka napisał(a)
Ewo, czytałam że masz alstroemerie- co możesz o tej roślinie powiedzieć? Co lubi,jakie ma wymagania? W jaki dużej donicy musi być? Jak trzeba na zimę zabezpieczyć taka donice z tą rośliną?


Mam, w donicach. W zeszłym roku wiosną kupiłam jedną. Przezimowala tam gdzie stała, czyli przy murze, strona południowa osłonięta od wiatru. W tym roku podzieliłam ją na trzy sadzonki, bo zaczęła się wypychać z donicy Lubi słońce, znosi suszę, ale podlewam ją regularnie wodą z nawozem do kwitnących i całe lato kwitnie. Przekwitnięte kwiaty uszczykuję, a jak ta uszczyknięta gałązka trochę zżółknie, to ją wyłamuje od dołu. Alstroemeria kwitnie zawsze tylko raz na danym pędzie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 15:53, 26 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Mam, w donicach. W zeszłym roku wiosną kupiłam jedną. Przezimowala tam gdzie stała, czyli przy murze, strona południowa osłonięta od wiatru. W tym roku podzieliłam ją na trzy sadzonki, bo zaczęła się wypychać z donicy Lubi słońce, znosi suszę, ale podlewam ją regularnie wodą z nawozem do kwitnących i całe lato kwitnie. Przekwitnięte kwiaty uszczykuję, a jak ta uszczyknięta gałązka trochę zżółknie, to ją wyłamuje od dołu. Alstroemeria kwitnie zawsze tylko raz na danym pędzie.

Przyda mi się coś nowego do ogródka a pokażesz jak w donicy wygląda? Dużą donice szykować na niego?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 15:58, 26 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
sarenka napisał(a)

Przyda mi się coś nowego do ogródka a pokażesz jak w donicy wygląda? Dużą donice szykować na niego?


Nie mogę teraz wrzucić fotek, ale w zeszłym roku wyglądała tak

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6070-doswiadczalnia-bylinowo-rozana?page=1855#post_9

U mnie ma dość małe donice, tak 30 na 20 cm. W większych pewnie będzie wyższa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 16:01, 26 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Piękna! Dziękuję

A czy krwawnik kichawiec jest tak ładny jak widać na zdjęciach?
Edit. Już doczytałam, zrobię jak Hania radzi i poszukam nasion
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies