Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 09:57, 26 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Gosiek33 napisał(a)
Pamiętam, że miewasz mrowisko w różach. Jak się ich pozbyłaś? U mnie uparte siedzą w La Villa Cotta jednej z moich ulubienic. Nie chcę krzaczka zabić. W zeszłym roku czymś sypałam (tylko czym?) ale teraz widzę je znowu w tym samym miejscu


Sypałam i dalej sypię tylko teraz pod dalie proszek na mrówki :/

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81JsDuSblAL._AC_SY879_.jpg

To naturalna trucizna pyretrum z kwiatu chryzantemy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosiek33 10:03, 26 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dziękuję, muszę posypać moim choć z pewnością ekologiczny nie jest


A może cukrem je zwabię w inne miejsce?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 10:04, 26 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
sarenka napisał(a)
Ewa co zimozielonego możesz mi polecić? Nie dużego.cos co mógłby rosnąć w mijance z szalwiami

Czy stipa może iść do szałwi - nie zasłoni jej ? A do lawendy?

Do tego wyrósł mi jakiś dziczej przy baronsessie, jakieś 15 cm od niej- wyciąć go- prawda?

I szukam drzewa o średnicy korony do 3-4 m. Znasz jakieś?


Teucrium lucidrys jest zimozielone. Albo Ilex crenata

U mnie Stipa i szałwie rosną razem, chyba widziałaś ostatnie fotki? Stipa do lawendy pasuje super

Dziczka nie wycina, tylko go odkop i wyrwij z miejsca, z którego wyrasta. Inaczej będzie odrastał i się rozkrzewi.

Oj, drzew znam dużo Wysokość jaka ma być i czy będziesz przycinać?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:05, 26 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Gosiek33 napisał(a)
Dziękuję, muszę posypać moim choć z pewnością ekologiczny nie jest


A może cukrem je zwabię w inne miejsce?


Ekologicznie mrówek nie da się zwalczyć. Mrówki jako takie są ekologiczne, tylko niestety za dużo ich czasem.

Spróbuj, czy się dadzą zwabić i czy sie przeniosą, czy tylko będą ten cukier przynosić do mrowiska pod różą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 10:06, 26 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Teucrium lucidrys jest zimozielone. Albo Ilex crenata

U mnie Stipa i szałwie rosną razem, chyba widziałaś ostatnie fotki? Stipa do lawendy pasuje super

Dziczka nie wycina, tylko go odkop i wyrwij z miejsca, z którego wyrasta. Inaczej będzie odrastał i się rozkrzewi.

Oj, drzew znam dużo Wysokość jaka ma być i czy będziesz przycinać?


Dziękuję Ci skarbnico wiedzy i oazo cierpliwości
Drzewa można ciąć, wysokość do 5-6 m więc nie za duże...
____________________
Magda W samym sloncu
Gosiek33 10:07, 26 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Anda napisał(a)


Ekologicznie mrówek nie da się zwalczyć. Mrówki jako takie są ekologiczne, tylko niestety za dużo ich czasem.

Spróbuj, czy się dadzą zwabić i czy sie przeniosą, czy tylko będą ten cukier przynosić do mrowiska pod różą.


O tym nie pomyślałam


Ostatnio czytałam o eksperymencie dokarmiania mrówek cukrem by przestały doić mszyce
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 10:10, 26 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Gosiek33 napisał(a)


O tym nie pomyślałam


Ostatnio czytałam o eksperymencie dokarmiania mrówek cukrem by przestały doić mszyce


Heh, i jaki wynik eksperymentu?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:14, 26 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
sarenka napisał(a)


Dziękuję Ci skarbnico wiedzy i oazo cierpliwości
Drzewa można ciąć, wysokość do 5-6 m więc nie za duże...


Heh

Co powiesz na Acer davidii 'Viper', Acer japonicum 'Aconitifolium', Chionanthus virginicus, Cornus alternifolia. Na razie tyle
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 10:19, 26 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Heh

Co powiesz na Acer davidii 'Viper', Acer japonicum 'Aconitifolium', Chionanthus virginicus, Cornus alternifolia. Na razie tyle

Na szybko przejrzałam i chyba średnio będą pasować na posadzenie ich w szpalerze 3 sztuk. Wiem,marudze
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:23, 26 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zdjęcia u Ciebie widziałam i dlatego ta myśl zaczęła mi krążyć. Jutro jadę po byliny i drzewa obejrzeć i będę sadzila u teściowej i u siebie jeżówki
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies