Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

violaskom 13:46, 27 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anda napisał(a)


Strasznie drogo. Ciekawe, dlaczego.

Nie mam pojęcia. Twierdzą, że to nowość i bylina itd. W tym roku brak roślin i sprzedawcy dyktują ceny. Kupiłam 2 odmiany z serii Indian Summer: Tesronto i Tessumbre. Niewiele można kupić w tym sezonie więc postawiłam na alstromerię, tym bardziej, że szukałam jej już w tamtym roku.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 13:48, 27 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
sarenka napisał(a)

Ja 45 plus wysyłka,ale chyab zrezygnuje, za drogo wychodzi :/

Widziałam je na internecie taniej, ale biorąc pod uwagę wysyłkę i to że nie widzisz sadzonki, to wolałam zapłacić parę zł więcej.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 13:51, 27 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
violaskom napisał(a)

Nie mam pojęcia. Twierdzą, że to nowość i bylina itd. W tym roku brak roślin i sprzedawcy dyktują ceny. Kupiłam 2 odmiany z serii Indian Summer: Tesronto i Tessumbre. Niewiele można kupić w tym sezonie więc postawiłam na alstromerię, tym bardziej, że szukałam jej już w tamtym roku.


Moja jest nn. To też ma wpływ na cenę. Mimo to w PL o wiele drożej. Za drogo wg mnie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 13:56, 27 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anda napisał(a)


Moja jest nn. To też ma wpływ na cenę. Mimo to w PL o wiele drożej. Za drogo wg mnie.

Masz rację, zgadzam się z Tobą. Ale przez pandemię zrezygnowałam z wielu wydatków, więc przeznaczyłam to na ogród.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 14:02, 27 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
violaskom napisał(a)

Masz rację, zgadzam się z Tobą. Ale przez pandemię zrezygnowałam z wielu wydatków, więc przeznaczyłam to na ogród.


Jasne, my przez pandemię też mamy jakby mniej wydatków i możemy córce zrobić trochę bardziej szalone urodziny W szkółce również można było wiosną pięknie zaobserwować, że zaoszczędzone pieniądze bardzo wiele osób przeznacza na upiększenie ogrodu i popyt na rośliny był jak nigdy dotąd. Jako zapalona ogrodniczka ogólnie bardzo to popieram Nie mogę jedynie zdzierżyć tego, że niektórzy producenci wykorzystują sytuację. Jednak takie są prawa rynku.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowa12 14:04, 27 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa ale faktycznie u Was są tańsze rośliny w porównaniu do Polski czy niekoniecznie i zależy to od rośliny.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
violaskom 14:09, 27 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Słyszałam, że jak wybuchła pandemia, to dużo producentów wystraszyło się i zrezygnowali z zamawianych roślin. Myśleli, że utopią pieniądze, a okazało się, że wszyscy ruszyli do ogrodów.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 14:18, 27 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
Nowa12 napisał(a)
Ewa ale faktycznie u Was są tańsze rośliny w porównaniu do Polski czy niekoniecznie i zależy to od rośliny.


Z tego co tu czytam, to w PL rośliny są przeważnie tańsze. Zależy pewnie od tego, czy na licencji i gdzie produkowane, czy w PL czy np. w Holandii czy w Niemczech.

Np. u nas jeżówka Magnus kosztuje 3,5 euro a w polskim Albamarze 8 zl takiej samej wielkości doniczka.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:20, 27 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
violaskom napisał(a)
Słyszałam, że jak wybuchła pandemia, to dużo producentów wystraszyło się i zrezygnowali z zamawianych roślin. Myśleli, że utopią pieniądze, a okazało się, że wszyscy ruszyli do ogrodów.


Tak było. Mój szef potem domawiał na gwałt, a popyt był większy niż podaż. Wielu roślin nie można było potem dostać, bo produkcja była za niska. Np. borówek nie mamy do dzisiaj.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 14:21, 27 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Z tego co tu czytam, to w PL rośliny są przeważnie tańsze. Zależy pewnie od tego, czy na licencji i gdzie produkowane, czy w PL czy np. w Holandii czy w Niemczech.

Np. u nas jeżówka Magnus kosztuje 3,5 euro a w polskim Albamarze 8 zl takiej samej wielkości doniczka.

Za 8 zł to taka do 10-15 cm wysokości jeżówka. Właśnie w tej cenie zamówiłam, zobaczymy jak rozkrzewionej będą.
Ładne sadzonki,wysokie z dużą ilością pąków to koszt 22 zł w ogrodniczym,a w markecie 16-18 zl
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies