Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 14:33, 27 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33455
sarenka napisał(a)

Za 8 zł to taka do 10-15 cm wysokości jeżówka. Właśnie w tej cenie zamówiłam, zobaczymy jak rozkrzewionej będą.
Ładne sadzonki,wysokie z dużą ilością pąków to koszt 22 zł w ogrodniczym,a w markecie 16-18 zl


Pisałam o wielkości doniczki, 9x9cm czyli 0,5l. Wtedy nie można się spodziewać cudów. Przeważnie to rośliny z 1 do 3 pędów. Większa doniczka i lepiej rozkrzewiona roślina, np. 1 l czyli 11x11 cm, to koszt ok 7 do 9 Euro.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 14:55, 27 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Pisałam o wielkości doniczki, 9x9cm czyli 0,5l. Wtedy nie można się spodziewać cudów. Przeważnie to rośliny z 1 do 3 pędów. Większa doniczka i lepiej rozkrzewiona roślina, np. 1 l czyli 11x11 cm, to koszt ok 7 do 9 Euro.

Ciekawe jakie przyjdą te zamówione przeze mnie,niby w doniczce 1,5 litrowej wg opisu
____________________
Magda W samym sloncu
Roocika 15:17, 27 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anda napisał(a)


Z tego co tu czytam, to w PL rośliny są przeważnie tańsze. Zależy pewnie od tego, czy na licencji i gdzie produkowane, czy w PL czy np. w Holandii czy w Niemczech.

Np. u nas jeżówka Magnus kosztuje 3,5 euro a w polskim Albamarze 8 zl takiej samej wielkości doniczka.

U nas drogo w szkółkach,za jeżówkę Magnus płaciłam 20 zł. Najbardziej mnie wkurza, że rośliny sprzedają w tym torfie. Chociaż znowu runianki nie są w torfie...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
violaskom 15:17, 27 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Tak jak patrzę na nasz polski rynek, to wydaje mi się u nas drogie są nowości. Niekoniecznie chodzi tu o licencję, tylko o to, że ktoś ma coś w sprzedaży i jest pierwszy na rynku. Być może, że wiąże się to ze sprowadzeniem rośliny z zagranicy i jakimś zarobkiem na roślinie. Natomiast rośliny nawet te z licencją są u nas tańsze. Ja uwielbiam rośliny firmy Proven Winners. W ciemno kupuję zawsze jak widzę ich znak. Nie wszystko jest u nas dostępne, ale jak się coś trafi, to zdecydowanie taniej niż za granicą. Tak samo z różami itd.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 15:18, 27 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Roocika napisał(a)

U nas drogo w szkółkach,za jeżówkę Magnus płaciłam 20 zł. Najbardziej mnie wkurza, że rośliny sprzedają w tym torfie. Chociaż znowu rumianki nie są w torfie...

Magnus za 20 zł? To jeżówka wysiewana z nasion. Powinna być zdecydowanie tańsza.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 15:22, 27 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33455
Roocika napisał(a)

U nas drogo w szkółkach,za jeżówkę Magnus płaciłam 20 zł. Najbardziej mnie wkurza, że rośliny sprzedają w tym torfie. Chociaż znowu rumianki nie są w torfie...


A w jakiej doniczce? Tej najmniejszej, 9x9? Bo cena zawsze zależy od wielkości doniczki. Przynajmniej u nas
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 15:28, 27 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anda napisał(a)


A w jakiej doniczce? Tej najmniejszej, 9x9? Bo cena zawsze zależy od wielkości doniczki. Przynajmniej u nas

Nie w P9, w większych doniczkach, trochę zabiedzone ale innych nikt w okolicy nie miał, może dlatego takie ceny. Tu fotka z góry.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
violaskom 15:34, 27 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Roocika napisał(a)

Nie w P9, w większych doniczkach, trochę zabiedzone ale innych nikt w okolicy nie miał, może dlatego takie ceny. Tu fotka z góry.

Dokładnie jak piszesz. Nigdzie towaru nie było w okolicy, to cena wysoka.
Odmiany jeżówek z serii: Baby Swan, PowWow; Cheyenne Spirit; Magnus ; Green Twister są rozmnażane z nasion. Tu nie ma opłat licencyjnych i one zwykle też w handlu są tańsze. Ale jak widać popyt nakręca ceny.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 15:52, 27 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33455
Roocika napisał(a)

Nie w P9, w większych doniczkach, trochę zabiedzone ale innych nikt w okolicy nie miał, może dlatego takie ceny. Tu fotka z góry.


U nas takie 6 Euro by kosztowały.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gogo 19:28, 27 cze 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Czytam o kłopotach z mrówkami, dobrym, wypróbowanym przeze mnie sposobem na wypędzenie ich są liście pomidorów.
Wkładam do mrowiska i tyle.
Liście nie zabijają, ale mrówki zabierają jaja i wynoszą się w inne miejsce, gdzie nie zrobią szkody.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies