Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

AlinaP 18:50, 31 paź 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Anda napisał(a)


Moje Heptacodium sadzone wiosną. Ciekawa jestem, jakie będzie w przyszłym sezonie. W tym roku było dość mokro. Czy gdy będzie bardzo sucho zmieni się kolor i kwitnienie? Ta ekspozycja na razie taka w trawniku, ale docelowo trawnik będzie rabatą
Pozdrawiam również.


Jak można stracić sezon, kiedy się nie jest pewnym nowej miejscówki
Mówię o sobie. Może przez zimę się zmieni koncepcja? Oby nie. Z tego co czytałam, susza nie stanowi problemu. U Katel kwitnienie przypadało na połowę sierpnia. W tym roku u mnie (poprawka na donicę, ale powiększoną)-połowa września. Wystawa południowa.
Gdyby wjazd do garażu nim nie był. Powstałoby super miejsce. Tymczasem muszę się dostosować do tego co już mam.
Tu dziękuję za przypomnienie (w wątku o dortmundzkim parku) o regularnym nawożeniu agapantów. Mam je po wieloletniej przerwie od wiosny. Teoretycznie o tym wiedziałam, ale praktyka leży
Pozdrawiam
____________________
Ala
Pszczelarnia 19:14, 31 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piękne zdjęcia. Czy tę fuksję zimujesz?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Ania111 18:52, 01 lis 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Anda napisał(a)
Cercis i malo wymagajace Heptacodium



Witaj Ewa

Cudne to drzewko ,

Czy ono jest wymagające ?
Nasłonecznione pole mu nie zaszkodzi ?
Heptacodium - cudo



A i jeszcze jedno ,
znalazłam z białymi kwiatkami a twoje są pomarańczowe - piękna ,
czy to jakaś odmiana ???
____________________
Ania Spelnione marzenie
Anda 19:05, 01 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Pszczelarnia napisał(a)
Piękne zdjęcia. Czy tę fuksję zimujesz?


Dziękuję Nie, nie zimuję. Nie mam tyle miejsca w garażu. Po powodzi koleżanka zostawiła u mnie na przechowanie wiele swoich rzeczy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:07, 01 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Ania111 napisał(a)


Witaj Ewa

Cudne to drzewko ,

Czy ono jest wymagające ?
Nasłonecznione pole mu nie zaszkodzi ?
Heptacodium - cudo
A i jeszcze jedno ,
znalazłam z białymi kwiatkami a twoje są pomarańczowe - piękna ,
czy to jakaś odmiana ???


Hej Aniu, moje na razie nie jest wymagające. Jest cały dzień na słońcu. Ono najpierw kwitnie na biało, a potem ma takie czerwono-pomarańczowe przylistki. Moje też kwitnie na biało.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ania111 19:09, 01 lis 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Anda napisał(a)


Hej Aniu, moje na razie nie jest wymagające. Jest cały dzień na słońcu. Ono najpierw kwitnie na biało, a potem ma takie czerwono-pomarańczowe przylistki. Moje też kwitnie na biało.



Ewunia ,

A z czym to będzie pasować ?

____________________
Ania Spelnione marzenie
Anda 19:19, 01 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Ania111 napisał(a)



Ewunia ,

A z czym to będzie pasować ?



Aniu, z bylinami na słoneczne miejsca, trawami. Z cisem też Kamilka Kawa ma ładną rabatę z heptacodium
Moje jest wielopniowe. Na rabacie (która powstanie dookoła) będę miała rośliny sucholubne, np. Sedum, seslerie, czosnki, knautia, penstemony, szałwie itp. Jako tło mam już małe cisy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ania111 19:43, 01 lis 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Anda napisał(a)


Aniu, z bylinami na słoneczne miejsca, trawami. Z cisem też Kamilka Kawa ma ładną rabatę z heptacodium
Moje jest wielopniowe. Na rabacie (która powstanie dookoła) będę miała rośliny sucholubne, np. Sedum, seslerie, czosnki, knautia, penstemony, szałwie itp. Jako tło mam już małe cisy.



A co z wiatrami i mrozem zimą ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
Anda 20:11, 01 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
To zależy. U mnie da radę, u Kawy też daje radę od paru lat już.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ania111 20:13, 01 lis 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Anda napisał(a)
To zależy. U mnie da radę, u Kawy też daje radę od paru lat już.


A jakie do tego tło ?/
Może z tuje ???
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies