Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

sylwia_slomc... 22:35, 30 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Ewo chciałam zapytać jak się mają sąsiedzi, którym powódź zniszczyła dobytek? Udało im się choć trochę posprzątać i ogarnąć zniszczenia? Jak to teraz wygląda? Często o nich myślę....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 22:52, 30 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Anda napisał(a)


Chryzantema dziękuje

Fajnie, że masz taką listę. W Twoim ogrodzie możesz sadzić Calaminthę łanami, wraz z dodatkiem Alchemilla, Echinacea, Sedum i Calamagrostis. Do tego Scilla sibirica, Anemone blanda, czosnki i rabata słoneczna gotowa


Gotowiec na rabatę zapisany dziękuję
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 23:08, 30 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Ewuś
Boszzzz jakie piękne fotki
i też zachwyciłam się kolorkiem chryzamtemki -niesamowita
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
lilarose 23:30, 30 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Ewa, kolejne pytania- widzę, że Orlaya wykiełkowała i ma juz porządne siewki. Czy one dadzą radę przezimować, tak jak dzika marchew? Czy raczej przemarzną?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Kasya 14:20, 31 paź 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42216
Anda napisał(a)
Cercis i malo wymagajace Heptacodium

[img ksize=318x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/228/2289360/original.jpg[/img]

A co to za heptacodium ? Moje ma białe kwiatki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 17:38, 31 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ewo chciałam zapytać jak się mają sąsiedzi, którym powódź zniszczyła dobytek? Udało im się choć trochę posprzątać i ogarnąć zniszczenia? Jak to teraz wygląda? Często o nich myślę....


Sylwio, dziękuję, że pytasz. Niestety część osób jeszcze nie może wrócić do domów, bo nie mają ogrzewania, łazienek, kuchni, podłóg. Koleżanka z rodziną mieszka nadal u znajomych, którzy mają duży dom. Cały parter jej domu wygląda jak w stanie surowym.
Ci, którym zalało tylko piwnice już mieszkają, ale roboty w piwnicach częściowo jeszcze trwają. Niektórzy mieszkają bez ogrzewania. Samo suszenie zalanych pomieszczeń trwało chyba trzy miesiące. Potem skuwanie płytek itp.
Nasze centrum jeszcze w gruzach. Wszędzie słychać roboty budowlane. Strasznie głośno. Większość sklepów jest jeszcze remontowana. Ogrzewanie i ciepła woda włączane są sukcesywnie. Koleżanka z pracy ma dopiero od tygodnia ciepłą wodę.

W kamienicy, gdzie mieści się moja fizjoterapia na parterze są sklepy. Tam też sam kurz, pył i gruz, bo roboty remontowe trwają. Miesiąc temu zrywane były podłogi, wylewki. Ten gruz jest cały wilgotny jeszcze. Dotykałam i nie mogłam uwierzyć, że to jest jeszcze mokre...

Firmy remontowe są oblegane, nie dają rady nadążyć.

U nas w mieście to jeszcze nie jest tak źle. Gorzej mają Ci, którzy stracili całe domy i teraz już nie mogą budować na starym miejscu. Jest parę takich wiosek i mniejszych miasteczek.

Wszędzie widać jeszcze zniszczenia. Powódź zniszczyła tysiące domostw. Samych samochodów ok. 40 tysięcy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:38, 31 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Agatorek napisał(a)


Gotowiec na rabatę zapisany dziękuję


Nie ma za co
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:39, 31 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Magleska napisał(a)
Ewuś
Boszzzz jakie piękne fotki
i też zachwyciłam się kolorkiem chryzamtemki -niesamowita


Dziękuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:39, 31 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
lilarose napisał(a)
Ewa, kolejne pytania- widzę, że Orlaya wykiełkowała i ma juz porządne siewki. Czy one dadzą radę przezimować, tak jak dzika marchew? Czy raczej przemarzną?


Tak, da radę W przyszłym roku wcześniej zakwitnie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:40, 31 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kasya napisał(a)

A co to za heptacodium ? Moje ma białe kwiatki


Moje też miało Teraz widać tylko czerwone przylistki, to już nie kwiaty. Kwiatki już przekwitły.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies