Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

antracyt 10:40, 27 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
Anda napisał(a)


Obornik jest ok, ma dość wysokie ph. Moj dostał kompost przy sadzeniu po wierzchu Popiół nie, chyba że wiesz, jakie drewno i z czym "wew środku" miałaś. Może dasz mu trochę dolomitu z magnezem na zimę?

Popiół mam z kominka (palone dębem), ewentualnie z ogniska (tu już mieszanką). Dolomit to dobra myśl, muszę zakupić, bo zużyłam resztkę pod pomidory
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 11:33, 27 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
antracyt napisał(a)

Popiół mam z kominka (palone dębem), ewentualnie z ogniska (tu już mieszanką). Dolomit to dobra myśl, muszę zakupić, bo zużyłam resztkę pod pomidory


Pytanie, czy w drewnie (polskie czy skądś) są zawarte jakieś zanieczyszczenia, metale ciężkie, które mogłabyś wprowadzić nieopatrznie do gleby.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:33, 27 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Zapraszam

https://www.ogrodowisko.pl/watek/11268-westfalenpark-dortmund
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AlinaP 17:20, 27 paź 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Anda napisał(a)


Cieszę się, że tak się zgrałyśmy Ty też w sumie nie bywasz tu aż tak często.

W szkółce mamy Heptacodium na pniu. Boszsz, jakie piękne, te pnie takie jasne i gładkie. Cudowne.
Dookoła mojego też powstanie rabata


Ale bywam, kiedy trzeba Udało mi się kupić ładny egzemplarz Heptacodium. Oczywiście nie muszę dodawać, że kwitnienie jest bez ciągu dalszego, czyli przebarwień. Może jak się zadomowi w gruncie? Kiedy będzie lepsze lato?
U Ciebie jest pięknie wyeksponowane. Pociesza mnie fakt, że jest to roślina szybko rosnąca i wpasuje się niedługo w dorosłe nasadzenia. Obawiam się jednak, że nie do końca będzie do oglądania z bliska. Był jeszcze wariant utworzenia nowej rabaty dla tej gwiazdy, ale na razie upadł
Pozdrawiam
____________________
Ala
sylwia_slomc... 23:01, 27 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Piękne fotki, umiesz portretować rośliny by pokazać pełnię ich urody Ja nakupiłam żółtych chryzantem w tym roku, ale czy będzie czas posadzić nie wiem, na razie stoją w podwórku jako dekoracje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:01, 27 paź 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Anda napisał(a)


No wreszcie wróciłaś Tak się zastanawiałam, co u Ciebie, ale zapytać nie mogłam, bo wątku nie masz

Pokażesz, co u Ciebie nowego?


Ewcia, trzeba było priv wysłać
Zbieram się do wątku własnego, zbieram
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
gogo 01:31, 28 paź 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ewa, piękne zdjęcia pięknego niezmiennie ogrodu
Podoba mi się Heptacodium
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kawa 10:16, 28 paź 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
oj jaka cudna ta chryzantema!!!
i cała reszta też cudna
u mnie heptacodium ucierpiało ostatnio - małż gałązkę złamał...ale mam nadzieję ze jakoś to wszystko zarośnie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
mrokasia 13:35, 28 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Oooo, trafiłam na fotki . Pięknie jak zwykle .
Takie haptacodium bym przygarnęła. U mnie w okolicy nigdzie nie widziałam.
Chryzantema ma przepiękny kolor!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
KZ_Asia 20:26, 28 paź 2021


Dołączył: 28 paź 2021
Posty: 159
Cześć Ewciu po długiej przerwie przychodzę się przywitać Buziole
____________________
Asia Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies