Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze storczyki

barbara_kraj... 17:29, 18 sty 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Iza, a to na zachętę. Ratowałam go przez długi czas. I udało się.

____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Mirko 12:00, 21 sty 2018

Dołączył: 21 sty 2018
Posty: 22
Witam!Zakupiłem sobie w tym tygodniu dwa storczyki. Przez pierwsze dni nic się nie działo. Wczoraj zauważyłem jak u jednego z nich kwiatki zaczynają się wyginac na zewnątrz Chciałbym aby jak najlepiej się u mnie "czuły", kwitly,i rosły. Trochę poczytałem na temat tych kwiatków, ale doświadczenie mam zerowe. Później postaram się wrzucić zdjęcia. Co proponujecie, od czego ma zacząć,pozdrawiam
Mirko 12:10, 21 sty 2018

Dołączył: 21 sty 2018
Posty: 22

Oto owe nabytki-i z jakiego gatunku-(nazwa) są, może ktoś zna ich nazwę z góry dziękuję
Dana123 13:20, 21 sty 2018

Dołączył: 21 sty 2018
Posty: 1
Witam, mam problem z moim storczykiem. Otóż ma usychające korzenie, a poza tym, ładne liście i ładne pąki kwiatowe. Wracając martwią mnie jednak te korzenie, część, usychające obcięłam, co dalej robić? Czy namoczyć donice ze storczykiem we wodzie? Czy spryskiwać wodą korzonki? Czy wykąpać storczyka? Czy korzenie obsypać mielonym węglem drzewnym? Proszę o radę. Pozdrawiam.
abiko 13:58, 22 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Barbara, no cudo.. to mój ulubiony zestaw kolorystyczny, ale tyle kwiatów t nie miałam Gratuluję reanimacji
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 14:01, 22 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Dana123 a jakie ma korzenie w donicy? Korzenie się storczykom starzeją również. Wstawiaj je do wody jak korzenie robią się srebrne i masz lekką doniczkę i obserwuj.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Mari 14:52, 22 sty 2018


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Koniecznie wstaw doniczkę ze storczykiem do wody. Storczyka przykryj korą...bo tak dziwnie wystają mu te korzenie. Mocz przez parę h go w wodzie bo widać ze korzenie są srebrne a to oznaka iż potrzebuje wody. Korzenie podlanego storcyzka powinny być zielone a spragnionego wody srebrne ( takie jak u twojego storczyka)
Mirko 08:50, 23 sty 2018

Dołączył: 21 sty 2018
Posty: 22
Powracam z pytaniem- jak mogę pomóc kwiatom, bo teraz to już pomału gubią kwiecie?????
abiko 12:30, 23 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Mirko napisał(a)
Powracam z pytaniem- jak mogę pomóc kwiatom, bo teraz to już pomału gubią kwiecie?????


Mirko jeśli storczyk jest zdrowy wg ciebie, jest podlany to może już czas aby kwiaty spadły. Napisałaś, że je kupiłaś dopiero, storczyki często gubią kwiaty jak doznają szoku po przeniesieniu np. ze sklepu.
Daj mu się zaaklimatyzować, podlewaj ja przeschnie i korzenie będą srebrne i zapewne znowu zakwitną. Tak z daleka to raczej nic im nie jest.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Mirko 08:11, 24 sty 2018

Dołączył: 21 sty 2018
Posty: 22
Dziękuję za odpowiedź - poznaje dopiero te kwiaty i wszystko jest dla mnie nowe-pozdrawia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies