Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze storczyki

barbara_kraj... 08:56, 05 cze 2017


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Basiaw - fotka wiele mogłaby podpowiedzieć, ale można przypuszczać, że na taki stan rośliny wpływa kilka przyczyn. Uważam, że najpierw należłoby sprawdzić stan korzeni.
Proponuję wyjąć roslinę z doniczki, oczyścić z podłoża, zrobić zdjęcie i wstawić do wątku.

Potem bedzie można podjąć kolejne kroki np. wymiana podłoża, doniczki.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
hanka_andrus 13:05, 17 cze 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Co robić jak mokro na dworze? Tygodniowy przegląd parapetów! No i tu muszę pochwalić się, pozostawiona bulwa dendrobium do ponownego bytowania znowu ma dzieciątko. Na razie jeszcze malusie, i bez korzonków, ale wolę życia ma. Tę trzymam az do sczernienia rodzicielki. A wcześniejsze dziecko już ma dziecko przy sobie!
Dobrze jest!


____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
KasiaBawaria 12:18, 18 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jak zwalczyc, podejrzewam, ze chorobe grzybowa tego storczyka?W czym go namoczyc?Przesadzilam go wczoraj, korzenie sa zdrowe, ledwo wyjelam go z doniczki. Bylabym wdzieczna za pomoc.
A moze to tylko oparzenie sloneczne?


____________________
Zapraszam na kawe
abiko 15:54, 22 cze 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Wystawiłam moje storczyki już jakiś czas na zewnątrz. Dendrobia i cymbidium i niestety żółkną im liście. Pogoda czy coś innego? Wrócić z nimi do domu? Stoją na zewnątrz od strony wschodniej. Czasami na nie pada, jak pada mocniej i zacina. Normalnie są pod daszkiem.

Zrobię zdjęcie, ale czy możliwe, że zmiana stanowiska tak im zaszkodziła? Jeden padł prawie całkiem
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 15:55, 22 cze 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
hanka_andrus napisał(a)
Co robić jak mokro na dworze? Tygodniowy przegląd parapetów! No i tu muszę pochwalić się, pozostawiona bulwa dendrobium do ponownego bytowania znowu ma dzieciątko. Na razie jeszcze malusie, i bez korzonków, ale wolę życia ma. Tę trzymam az do sczernienia rodzicielki. A wcześniejsze dziecko już ma dziecko przy sobie!



Haniu a jak często ja teraz podlewasz?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
hanka_andrus 17:22, 22 cze 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Podlewam jak jest sucho. doniczki mam ustawione w płytkich osłonkach i wodę leję do osłonek. Górę mam wyłożoną mchem i ten zwilżam. Marcowa sadzonka puściła bardzo dużo korzonków, przełażą przez ażurowe dno.
Mam 2 doniczusie ze storczykami i te razem z osłonkami wstawiłam jeszcze do szerszej kuwety gdzie też jest woda. Jak przypomnę, to raz na jakiś czas lekko nawożę. Mam wystawę północno-zachodnią, u mnie słońce o zachodzie.
Dzięki za przypomnienie, lecę zobaczyć co u moich aktualnie słychać.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
abiko 23:54, 22 cze 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
No właśnie.. co zrobiłam źle.. pierwszy raz mam je na zewnatrz..




____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gardenarium 08:34, 30 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nic źle, zamierają najstarsze liście i to jest naturalne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonav23 20:31, 19 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Ale mam niespodziankę. Zakwitną drugi raz w tym roku.

Żółte Cymbidium już niedługo rozwiną kwiaty.
Tak wyglądała doniczka tydzień temu (od maja na zewnątrz)




A tak po oczyszczeniu ze starych liści i suchych resztek.



Sądzę, że to zimne noce końca sierpnia zainicjowały pąki kwiatowe.
Deszczowe lato też im widocznie posłużyło.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
iwonav23 20:50, 19 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Pozostałe dwie rośliny, w tym jedna jeszcze nigdy nie kwitnąca, mają dobrze widoczne pąki.

Tutaj duży pąk różowego Cymbidium.



Widać dwa pąki.



Na tym zdjęciu widać dwa pąki z jednej bulwy. Obstawiam, że różowe.



Rośliny mają bardzo ciasno, rozpychają donice.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies