Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 12:58, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)

super to zdjęcie czyżby gawrony w poszukiwaniu cebul?


Cały czas buszują. Już parę cebul znalazłam wykopanych. To te sadzone jesienią. Mają pulchną ziemię to im łatwiej wykopać. Na szczęście nie było tego dużo.
Później jak cebulowe wychodzą to strasznie dziubią ich liscie
Ja myślę, że one nie szukają cebul tylko orzechów, które jesienią zakopują, całkiem sporo ich znajduję w różnych miejscach.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 13:04, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Laur, już trzeci sezon w gruncie, na wiosnę będę go przesadzać do warzywnika i chcę z niego zrobić dwa stożki. Tam jest kilka sadzonek i są za gęsto posadzone.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 16:05, 14 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Kokesz napisał(a)


Nie...sąsiadka
Od dawna o tym mówiła, że musi je skrócić...
Jak usłyszałam odgłosy cięcia, było już za późno
Wystarczyło jeszcze mocniej je podkrzesać od dołu, bo one wcale światła nie zasłaniały. Wyglądałyby wtedy jak sosny.
No cóż.

Wyobraź sobie jak to paskudnie wygląda jak ktoś na to patrzy z górnych pięter. Ja mam widok z boku trochę oddalony.
Strasznie nam było żal tych świerków.
Nawet myślałam, że jak sąsiadka zrezygnuje z ogródka bo ma już 80 lat, to go wezmę i będzie fajny z tymi świerkami, ale teraz to już byłyby do usunięcia, bo to na nic nie wygląda.

Ja nie kojarzę takich przyciętych, kiedy ona to zrobiła? Faktycznie nieładne są...
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 16:44, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Helen napisał(a)

Ja nie kojarzę takich przyciętych, kiedy ona to zrobiła? Faktycznie nieładne są...


W sobotę przed świętami.
Zaraz sobie jedną wzięła do domu jako żywą a reszta poszła do śmietnika.
Najgorsze, że to przycięcie nic nie dało, bo świerki rosły z boku i nie zasłaniały jej światła. Narzekała tylko ciągle, że nic pod nimi nie chce rosnąć...i dalej nie będzie rosło, bo trzeba by dać tam lepszą ziemię. Szkoda gadać
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 17:58, 14 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Kokesz napisał(a)


W sobotę przed świętami.
Zaraz sobie jedną wzięła do domu jako żywą a reszta poszła do śmietnika.
Najgorsze, że to przycięcie nic nie dało, bo świerki rosły z boku i nie zasłaniały jej światła. Narzekała tylko ciągle, że nic pod nimi nie chce rosnąć...i dalej nie będzie rosło, bo trzeba by dać tam lepszą ziemię. Szkoda gadać

Bardzo współczuję, bardzo...
____________________
Helen - Hortensjowo
Brzozowadzie... 10:52, 15 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Fajną masz strukturę na tym grudniowy zdjęciu z zeszłego roku! Wcale się nie dziwię, że sąsiedzi zaglądają, na ich miejscu byłabym notorycznym podglądaczem - taka perełka
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Anda 11:03, 15 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
No z tymi świerkami to przegięcie...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 12:01, 15 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dziewczyny, jak zabezpieczacie ciemierniki przed mrozem? U nas ma być-15 w nocy. Wystarczy jak przykryję plastikową doniczką albo kartonem?
A jesienią wsadzony klon ginnala czymś owinąć?
I jeszcze myślę nad laurem czy go na chwilę nie wykopać i zabrać do domu?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 13:04, 15 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
nijak nie zabezpieczam, są pod śniegiem, nie ruszam. Jakby śniegu nie było to tylko liściami nakrywam. One się podniosą po mrozie chyba, że ma w pełni kwitnące. Jak jest zimno wypompowują z łodyg i kwiatów wodę do korzeni - wyglądają wtedy jak takie śnięte.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
BasiaLT 14:35, 15 sty 2021


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414


Już masz takie wielkie ciemierniki? Przepiękne. Zabezpiecz je przed mrozem bo ci padną.
Świerków szkoda. Dziwię się ludziom bo wolałabym patrzeć na drzewa, nawet jakby mi zasłaniały widok.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies