Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kamienny ogród patykiem malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Kamienny ogród patykiem malowany

Sylvana 11:29, 12 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Makao_J napisał(a)


Wyczytałam tu na ogrodowisku że jeżeli pryska się ogród takim środkiem Dursban to wytruwa się nim ulubione pożywienie kreta i wówczas nie ma po co włazić do ogrodu. Jeszcze nie stosowałam bo drogi jest. Podobno są tańsze zamienniki. Ci co próbowali są zadowoleni.


Być może skuteczne, ale ja nie chcę się pozbywać dżdżownic i innych pożytecznych stworzonek.
Dostałam w zeszłym roku od znajomej, która dostała od znajomego tabletki na kreta. Kupić może je tylko ktoś kto ma uprawnienia, a ja nawet nie wiem jak one się nazywają.
Po odręceniu nakrętki od słoiczka, myślałam że zejdę taki był smród. Założyłam gumowe rękawice - bo to świństwo potwornie trujące - i pęsetą wrzucałam do dziurek. Dwa krety wyszły na powierzchnię i znalazłam nieżywe na trawie. A jeden przestał ryć - nie wiem co z nim.
Środek skuteczny ale, potrzebowałabym u siebie chyba wiadro tych pastylek a nie kilka sztuk i "nowe pokolenie" właśnie zaczęło demolkę.
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
margaretka3 11:54, 12 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Każda wersja ładna Im więcej wymyślisz i narysujesz, tym cieższy będzie wybór Pęcherznica ładna, też ją lubię, ale i o krzewuszcze też pomyślałam w tym miejscu. Trawa pompasowa... raczej na wiosnę się nie ucieszysz.
Co do czosnków... 5 nowych cebulek po roku to każdy by chciał zwłaszcza tych wielkocebulowych Miałam swoje wczoraj odkopać, ale nie zdążyłam. Sama jestem ciekawa tego cudownego rozrastania

Edit. Ja bym takiej ciężkiej chemii nie stosowała, zwłaszcza że małe dziecko po ogrodzie tupta. Też mam krety, trudno, niech będą
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
kamila66 12:00, 12 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Mojej sąsiadce pampasówka przezimowała ale była łagodna zima.
Mam żółtą żurawkę lime rickey rośnie pięknie nawet na patelni. Jak ją kupiłam to pierwsze liście jej spaliło ale z nowymi już nic się nie działo.
Pęcherznice trzymam w ryzach, gdyby nie to byłaby ogromna
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Makao_J 12:03, 12 lis 2015


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Sylvana napisał(a)


Być może skuteczne, ale ja nie chcę się pozbywać dżdżownic i innych pożytecznych stworzonek.
Dostałam w zeszłym roku od znajomej, która dostała od znajomego tabletki na kreta. Kupić może je tylko ktoś kto ma uprawnienia, a ja nawet nie wiem jak one się nazywają.
Po odręceniu nakrętki od słoiczka, myślałam że zejdę taki był smród. Założyłam gumowe rękawice - bo to świństwo potwornie trujące - i pęsetą wrzucałam do dziurek. Dwa krety wyszły na powierzchnię i znalazłam nieżywe na trawie. A jeden przestał ryć - nie wiem co z nim.
Środek skuteczny ale, potrzebowałabym u siebie chyba wiadro tych pastylek a nie kilka sztuk i "nowe pokolenie" właśnie zaczęło demolkę.


Właśnie niby ten Dursban nie zabija dżdżownic i pożytecznycz tylko te białe ulubione kreta. Te które szkodzą też roślinom. Bo to fakt że jeśli pozbędziesz się kreta zabijając go to rośliny zaczną chorować. Kret jest potrzebny by rośliny rosły nie podżerane. A jeśli pozbędziesz się tych szkodliwych opuchlaków itp to i kret sobie pójdzie bez szkody na ogrodzie. Wyczytałam to w wątku o kretach.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
hanka_andrus 12:06, 12 lis 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Czosnki tak na hura się nie rozrastają, Owszem przybywa, ale już sa drobniejsze wtedy i kwiatostan mniejszy. A w takim zagęszczeniu, za mało będzie miał jedzonka na wieloletnie funkcjonowanie.
Trawa pampasowa i u mnie nie chce zimować. Lepiej już posadzić jakiś miskant o kolorowych kłosach.

Krzewuszka albo pęcherznica? Dylemat. MNie bardziej podoba się pęcherznica, ale i krzewuszka ładna. I to i to musi być korygowane, M am jedno i drugie, ale każde gdzie indziej w ogrodzie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Makao_J 12:07, 12 lis 2015


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
kamila66 napisał(a)
Mojej sąsiadce pampasówka przezimowała ale była łagodna zima.
Mam żółtą żurawkę lime rickey rośnie pięknie nawet na patelni. Jak ją kupiłam to pierwsze liście jej spaliło ale z nowymi już nic się nie działo.
Pęcherznice trzymam w ryzach, gdyby nie to byłaby ogromna

O to o tej żurawce nie wiedziałam. Ja swoje pęcherznice tnę prawie do zera po przekwitnięciu. Ale to ze względu na ten ogrom nasion jakie się rozsypują i śmiecą.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kasya 12:56, 12 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42817
Sylvana napisał(a)


Być może skuteczne, ale ja nie chcę się pozbywać dżdżownic i innych pożytecznych stworzonek.
Dostałam w zeszłym roku od znajomej, która dostała od znajomego tabletki na kreta. Kupić może je tylko ktoś kto ma uprawnienia, a ja nawet nie wiem jak one się nazywają.
Po odręceniu nakrętki od słoiczka, myślałam że zejdę taki był smród. Założyłam gumowe rękawice - bo to świństwo potwornie trujące - i pęsetą wrzucałam do dziurek. Dwa krety wyszły na powierzchnię i znalazłam nieżywe na trawie. A jeden przestał ryć - nie wiem co z nim.
Środek skuteczny ale, potrzebowałabym u siebie chyba wiadro tych pastylek a nie kilka sztuk i "nowe pokolenie" właśnie zaczęło demolkę.



zalezy ile tych kretow jest

ja w kazda dziurę wtykam wyczesane kocie futerko i krety sie wynoszą

one mają dobry węch

mi jest zal zabijac...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 12:57, 12 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42817
Sylvana napisał(a)


Kwadransik i masz - a co byś chciała?
Jak masz jakieś uwagi do wersji 2 i 3 - to powstanie pewnie 4


tak ładnie narysowalas ze jak mozna miec uwagi ??
kazda wersja mi sie podoba

ja zaczelam planowanie przesadzania i jestem w rozpaczy...ech
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Dorota123 15:04, 12 lis 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Tak jak Hanka miałam pewne wątpliwości, czy sama świecznica będzie wystarczająca z pęcherznicą mi się podoba. Będzie barwna plama cały sezon przed nią mogła by być świecznica. Na kolejnym rysunku są berberysy, nie wiem czy dobrze pamiętam, ze długość tej donicy to 6m, żeby z berberysów utworzyć tak dużą barwną plamę musiałabyś posadzić kilka sadzonek obok siebie. Jestem za pierwszą wersją, tylko pod murem wsadź pęcherznicę. Jak będziesz zamawiać czosnki, pomyśl też o tulipanach. Trawy masz jeszcze małe, więc wiosną można ożywić to miejsce cebulowymi, tylko zachowaj jedną tonację (jaśniejsze i ciemniejsze plamami)później trawy rozrosną się i zakryją brzydkie liście cebulowych.
Ja zamówiłam dużo za 152zł, jak przyślą zrobię zdjęcia spodziewam się w poniedziałek lub wtorek.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Makao_J 15:43, 12 lis 2015


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ten pierwszy pomysł jest najlepszy. Według mnie.
Trochę szerzej rozstawić te szmaragdy i rutewka da radę. U mnie dwa szmaragdy rosną obok siebie 10 lat - tnę je w stożki i zajmują 2,5m. Jak tak patrzę i porównuję to wszystko powinno się zmieść. Wyrysuj sobie kółka na rabacie i zobaczysz czy wyjdzie.
Ewentualnie zmienisz brzegową roślinność.
Możesz mieć problem z jałowcem bo gęsto się rozrasta.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies