Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

AgataP 18:30, 04 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Pewnie, że bym chciała ok. 7 sztuk jeśli masz, leszczynę też z chęcią przygarnę.


Poszło, mam nadzieję że w jako-takim stanie dotrą, musiałam poprzycinać paprocie bo były wielkie, dorzuciłam to co znalazłam przy leszczynie i na deser kilka pędów mięty - dla rozpoznania może znasz jej nazwę
Opakowałam w folie, musisz sadzić szybko, liczę że mąż zabezpieczył karton czymś w środku bo ja już musiałam jechać i nie będzie to latało jak przysłowiowy... po pustym sklepie hahah
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 21:02, 05 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Agato kochana, paczka dotarła. Po pracy na ostatnią chwilę udało mi się odebrać z poczty. Twój mąż pięknie spakował. Cóż to za roślinki były z leszczyną, bo rozpoznałam tylko piwonię (?). Mięty nie rozpoznaję, ma trochę inne listki od mojej w każdym razie. Zobacz jak ładnie wyglądają paprocie, a co to będzie, jak urosną.



Ps. Mojemu M. bardzo przypadła do gustu nazwa Twojej miejscowości
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 21:24, 05 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
A one jeszcze na mnie czekają... Dzisiaj, widocznymi sznurkami, wyznaczaliśmy z M. rabaty przy tarasie (który kiedyś będzie?). Tu, gdzie na razie stoją rośliny do posadzenia, ma być kontynuacja rabaty "cienistej", z tym że ta jest już od zachodu. Chciałabym jakoś mądrze nawiązać. Szukam pomysłu... Ktoś, coś?

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 10:23, 06 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Agato kochana, paczka dotarła. Po pracy na ostatnią chwilę udało mi się odebrać z poczty. Twój mąż pięknie spakował. Cóż to za roślinki były z leszczyną, bo rozpoznałam tylko piwonię (?). Mięty nie rozpoznaję, ma trochę inne listki od mojej w każdym razie. Zobacz jak ładnie wyglądają paprocie, a co to będzie, jak urosną.



Ps. Mojemu M. bardzo przypadła do gustu nazwa Twojej miejscowości


Będą superanckie, dosadź tam jeszcze serduszkę białą
Tak jak już napisałam w razie czego masz u mnie źródło tych paprotek.
Piwonia malutka ale było mi jej szkoda, wsadzisz gdzieś pod płotek
O dzwonkach też napisałam O reszcie na priv, jak będziesz chciała to wyślę inne z miejsca do likwidacji
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 10:28, 06 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
A one jeszcze na mnie czekają... Dzisiaj, widocznymi sznurkami, wyznaczaliśmy z M. rabaty przy tarasie (który kiedyś będzie?). Tu, gdzie na razie stoją rośliny do posadzenia, ma być kontynuacja rabaty "cienistej", z tym że ta jest już od zachodu. Chciałabym jakoś mądrze nawiązać. Szukam pomysłu... Ktoś, coś?



Daj szersze ujęcie tego? Chcesz iść dalej w biel? Gdzieś widziałam całą rabatę zaplanowaną w tym kolorze.
poszukam, a teraz masz jeszcze do obejrzenia taki ogród w wolnej chwili, uwaga bo wciąga

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=83775

a męża pozdrawiam z Wódki hahahah
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 08:51, 08 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ogród warzywny na Świętego Stanisława...
Widoczne kwatery: na pierwszym planie fasolowo-ogórkowa. W większości w przedplonach: sałata, rzodkiewki (już własne chrupię ), groszek, bób, koperek. Ogórki i szparagówka już wysiane. Na tylnym planie kwatera korzeniowo-cebulowa. Jesienny czosnek, cebula widoczne, marchew, buraki korzeniowe i liściowe wychodzą, czekam na pietruszkę (natkę zbieram jeszcze z korzeni ubiegłorocznych) i pasternak.

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 08:58, 08 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Ogród warzywny na Świętego Stanisława...
Widoczne kwatery: na pierwszym planie fasolowo-ogórkowa. W większości w przedplonach: sałata, rzodkiewki (już własne chrupię ), groszek, bób, koperek. Ogórki i szparagówka już wysiane. Na tylnym planie kwatera korzeniowo-cebulowa. Jesienny czosnek, cebula widoczne, marchew, buraki korzeniowe i liściowe wychodzą, czekam na pietruszkę (natkę zbieram jeszcze z korzeni ubiegłorocznych) i pasternak.



Twój warzywniak jest wzorcowy Marzyłby mi się taki, ale ja nie obrobiłabym tylu warzywek Wendy powiedz mi czy są warzywa które można sadzić w świetlistym cieniu, nie przez cały dzień ale połowę ?
Zacieniają mi trochę drzewa owocowe, powinnam je przyciąć ale dopiero po owocowaniu. Jednakże cienia trochę robią i stąd moje pytanie.
____________________
Z Pszenicznej...
Karol99 09:26, 08 maj 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Warzywniak wygląda super.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Wendy79 09:42, 08 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Kwatera kapuściana. Połowa już zagospodarowana: kalarepa czerwona i biała (część z rozsady, reszta posiana do gruntu), kapusta biała wczesna i czerwona z rozsady, biała późna posiana do gruntu ( no zobaczymy co z tego będzie). Druga część czeka na brokuła/kalafiora, jarmuż i brukselkę. Może wcisnę tam pora. Na razie króluje ubiegłoroczna pietrucha Obok, pod płotem maliny i jeżyny, mają już pąki kwiatowe. Za malinami wylądują w tym roku dynie i kukurydza, a teraz wysieję chyba jeszcze jakiś przedplon np. szpinak.
Z tyłu truskawkowe pole Widoczna różnica krzaczków: dwuletnie i nowe sadzone na jesień.



Nowe truskaweczki wcześniejsze i trochę kwiatów pomarzło ( tak jak poziomkom), ale dzielnie wypuszczają nowe. Och, już nie mogę się doczekać owoców

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 09:43, 08 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ziołowy. Króluje lubczyk. Dosadziłam mu brata mniejszego, bo ma "rodzinne" branie na listki do rosołu Dosiany szczaw i siedmiolatka, ładnie wykiełkowały. Ogórecznik w przeciwieństwie do ubiegłego roku, też wyszedł mnogo Czekam na listki roszponki.

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies