Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

AgataP 20:04, 16 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Spróbuję jutro pokazać, jak sobie poradziłam z wkopywaniem folii, jesienią wkopałam jakiś 1,20 i miałam dość, a czeka jeszcze z 10 metrów Na tym kawałku za tulipanami mam właśnie wkopaną...


Wendy sama moja rabata z grabami to prawie 40 metrów, od strony siatki położyłam agro i zasypałam korą, między graby i hortki też położyłam agro ale przysypałam kompostem, a przed hortkami tylko już kompost, bym na jesieni mogła sadzić cebulowe. Nie wyobrażam sobie tam rabaty bez agro, bo pod siatką przechodzi wszystko. I dlatego szukam rozwiązania na siatkę, zanim żywopłot urośnie to z 5 lat minie co najmniej. Ale chwasty nie leciałyby w moją stonę
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 22:13, 24 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
gobasia 05:49, 25 maj 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
ale masz duży warzywnik a jaki wypielony
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Wendy79 09:46, 27 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203


Warzywnik wypielony, a reszta to "dziki meksyk"
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
gobasia 12:03, 27 maj 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Wendy79 napisał(a)


Warzywnik wypielony, a reszta to "dziki meksyk"
zobaczysz 2 sezony i aż się zdziwisz jaki będzie ogród porównasz fotki ,to sama nie bedziesz mogła uwierzyć
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Wendy79 16:54, 28 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203


Szczawiowa, jadłam ostatni raz, gdy jeszcze mieszkałam z rodzicami na stałe, będzie ponad 15 lat temu. Smak dzieciństwa, dzisiaj pierwszy raz robiona samodzielnie. Uroki życia na wsi, jedzenie rośnie nawet na łące
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 17:03, 28 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
O, burza. Pada pierwszy raz od 2 maja, każda minuta tego deszczu jest dla nas zbawieniem.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 22:35, 28 maj 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Jakże żałuję, że dopiero dzisiaj trafiłam do Twojego ogrodu. Doczytałam do 10 strony dziennika i już jestem pełna zachwytu nad warzywnikiem. Świetnie wygląda z tym drewnianym płotkiem i pergolami
Lecę czytać dalej, bo chcę być na bieżąco.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 22:46, 28 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jakże żałuję, że dopiero dzisiaj trafiłam do Twojego ogrodu. Doczytałam do 10 strony dziennika i już jestem pełna zachwytu nad warzywnikiem. Świetnie wygląda z tym drewnianym płotkiem i pergolami
Lecę czytać dalej, bo chcę być na bieżąco.


Ja właśnie wróciłam od Ciebie. Już jestem na bieżąco
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 23:43, 28 maj 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Może czytaliście już, a jeśli nie to nie zaszkodzi przeczytać
http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/podniesienie-gruntu-podczas-budowy-domu-co-na-prawo,13_10259.html

To podnoszenie gruntu w Waszym przypadku jest o tyle niepokojące, że i tak mieliście problem z zastoiskami wody. Wizyta w nadzorze to dobry krok- sprawdzą projekt budowlany- tam są wszystkie informacje na temat planowanego zagospodarowania działki i rzędnych terenu.
Przepięknie wykończyłaś ten domek ogrodnika. Bardzo podoba mi się kolor impregnatu. Na swojej zachodniej rabacie mam posadzone hosty, paprocie, hortensje, cisy kolumnowe (2) i miskanty. Wsadziłam tam też wiąz holenderski jacqueline hillier. Można go formować. Na mniej słonecznych rabatach koloru doda szałwia omszona(bardzo łatwo ja dzielić i kwitnie do jesieni, po przycięciu po pierwszym kwitnieniu).Występuje w kolorach białym, różowym, niebieskim i niebieskofioletowym. Myślę, że sprawdzą się tam tez rododendrony- tylko, że one wymagać będą wymiany gleby. W cieniu bardzo dobrze zadarnia runianka, można ja przycinać i wtedy wygląda bardziej elegancko. Azalie kochają słońce. W cieniu będą słabiej kwitły.
Kocimiętkę rozmnażałam tylko przez podział kępy, ale to może być naprawdę mikroskopijny kawałek
Twój warzywnik to mistrzostwo świata. Możesz być z niego dumna )))))Obfitość w nim dobra wszelakiego, a na widok szczawiowej ślinka mi pociekła.
Z dereni będziesz zadowolona,to żelazne krzewy. Można je puścić luzem, ale też łatwo je formować- ma się wtedy nagrodę w postaci pięknych karminowych gałęzi zimą.

Staraj się pamiętać o zimozielonych roślinach. Warto je mieć w ogrodzie dla formy i koloru zimą i i na przedwiośniu. Teraz trochę żałuję, że nie posadziłam więcej świerków serbskich. To wspaniałe drzewa. Cisy można zastąpić choina kanadyjską- piękny żywopłot z niej wychodzi i o wiele szybciej ma się efekt.
Do Dziadowej Kłody jeździliśmy z Wrocławia na grzyby
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies