Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 10:13, 08 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)


Twój warzywniak jest wzorcowy Marzyłby mi się taki, ale ja nie obrobiłabym tylu warzywek Wendy powiedz mi czy są warzywa które można sadzić w świetlistym cieniu, nie przez cały dzień ale połowę ?
Zacieniają mi trochę drzewa owocowe, powinnam je przyciąć ale dopiero po owocowaniu. Jednakże cienia trochę robią i stąd moje pytanie.


Z własnego małego doświadczenia mogę tylko mówić... Liściaste jak sałata i szpinak, rzodkiewka ( w tamtym roku miałam je między jeżynami a siatką z cieniownikiem. Zresztą wszystkie przedplony powinny dać radę, bo wtedy liści na drzewach jeszcze niewiele. W tamtym roku pod płotem z cieniownikiem, cień popołudniu, ( on akurat u mnie jest przeciw rozsiewaniu chwastów od sąsiada) miałam też buraczki i rzepę, więc korzeniowym też to nie przeszkadzało. W tym roku sadzę tam ciepłolubną dynię i zobaczymy co będzie. Moje babcie od lat pod drzewami sadzą m.in. truskawki, bób, szparagówkę. Z owocowych to jeszcze borówka i rabarbar. I jak byś chciała się skusić na szparagi, to też (ja może się skuszę )... A miejsca wciąż mi mało...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 10:24, 08 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Karol99 napisał(a)
Warzywniak wygląda super.


Dziękuję Karol, trochę nie w ogrodowiskowych trendach, bo nie w skrzyni, ale bardzo go lubię
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
gobasia 11:29, 08 maj 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Ja tam tez wolę tradycyjny warzywnik ,może być lekko upiekszony ...niż w skrzyniach.Twój to opcja full wypas service
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Wendy79 11:42, 08 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Większy widok na rabatę "za rogiem". Przed domem rosną wśród bukszpanów: tawułki w kolorze różowym, hosty biało-zielone, turzyca morrowa variegata, paprocie (między nimi mają być czosnki, serduszki białe (na jednej stronie mam z nimi problem, bo marnieją) i ciemierniki ( ale raczej je zabiorę, bo nie podoba mi się ich forma pokładająca się).
Kontynuacja rabaty jest już od zachodu i chciałabym jakoś to zgrabnie połączyć. Fajnie gdyby było coś pachnącego ( z boku przyszłego tarasu). Przed tarasem zastanawiam się nad różanką.


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 12:08, 08 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
gobasia napisał(a)
Ja tam tez wolę tradycyjny warzywnik ,może być lekko upiekszony ...niż w skrzyniach.Twój to opcja full wypas service


Cieszę się, że ktoś jeszcze lubi "takie grządki". Mam kilka pomysłów na upiększanie i będę je powoli realizować . Tutaj moje liliowce przed warzywnikiem...



Pergole mają być obrośnięte różami i powojnikami. Może też doczekam się drewnianych piramidek na np. pachnący groszek.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
gobasia 12:13, 08 maj 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Wiesz ,widziałam w programie ogrodniczym ,że na takie piramidki i inne ozdoby nadają się leszczynowe gałęzie ,są bardzo trwałe ,jesli zetniemy je w okresie bezlistnym i można je wyginać bo świeże są plastyczne.
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
AgataP 17:15, 08 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Większy widok na rabatę "za rogiem". Przed domem rosną wśród bukszpanów: tawułki w kolorze różowym, hosty biało-zielone, turzyca morrowa variegata, paprocie (między nimi mają być czosnki, serduszki białe (na jednej stronie mam z nimi problem, bo marnieją) i ciemierniki ( ale raczej je zabiorę, bo nie podoba mi się ich forma pokładająca się).
Kontynuacja rabaty jest już od zachodu i chciałabym jakoś to zgrabnie połączyć. Fajnie gdyby było coś pachnącego ( z boku przyszłego tarasu). Przed tarasem zastanawiam się nad różanką.




Wendy może kuleczkami bukszpanowymi przejdź już na zachodnią rabatę i tutaj możesz dosadzać dalej ale pytanie czy nadal biel? co Ci chodzi po głowie?
bo nie wiem w którą stronę chcesz iść, czy rośliny wyższe czy niskie...

z pachnących niskich to goździki, lawenda, potem powojnik bylinowy, ale nie mam doświadczenia bo dopiero go dostałam... reszta to sama wiesz, lilaki, jaśminowce, powojnik montana, róże...
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 21:02, 08 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
gobasia napisał(a)
Wiesz ,widziałam w programie ogrodniczym ,że na takie piramidki i inne ozdoby nadają się leszczynowe gałęzie ,są bardzo trwałe ,jesli zetniemy je w okresie bezlistnym i można je wyginać bo świeże są plastyczne.


Niestety nie mam dostępu do wiklinowych gałązek, ispiracją dla mnie są piramidki z ogrodu Meryl Streep w "To skomplikowane".

[]

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Basiula 10:56, 11 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Agnieszka, ale lecisz z robotą!
Domek super, bardzo mi się podoba i bardzo potrzebuję własnego tylko ja mam mieć spory, tak ok. 4.5x5 m. Ma nam trochę skompensować brak garażu.

Warzywnik masz super! A te truskawki jakie dorodne!
____________________
W basiowie
AgataP 17:40, 11 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Co wymyśliłaś z rabatą przy domu ?
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies