Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 09:03, 29 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Może czytaliście już, a jeśli nie to nie zaszkodzi przeczytać
http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/podniesienie-gruntu-podczas-budowy-domu-co-na-prawo,13_10259.html

To podnoszenie gruntu w Waszym przypadku jest o tyle niepokojące, że i tak mieliście problem z zastoiskami wody. Wizyta w nadzorze to dobry krok- sprawdzą projekt budowlany- tam są wszystkie informacje na temat planowanego zagospodarowania działki i rzędnych terenu.
Przepięknie wykończyłaś ten domek ogrodnika. Bardzo podoba mi się kolor impregnatu. Na swojej zachodniej rabacie mam posadzone hosty, paprocie, hortensje, cisy kolumnowe (2) i miskanty. Wsadziłam tam też wiąz holenderski jacqueline hillier. Można go formować. Na mniej słonecznych rabatach koloru doda szałwia omszona(bardzo łatwo ja dzielić i kwitnie do jesieni, po przycięciu po pierwszym kwitnieniu).Występuje w kolorach białym, różowym, niebieskim i niebieskofioletowym. Myślę, że sprawdzą się tam tez rododendrony- tylko, że one wymagać będą wymiany gleby. W cieniu bardzo dobrze zadarnia runianka, można ja przycinać i wtedy wygląda bardziej elegancko. Azalie kochają słońce. W cieniu będą słabiej kwitły.
Kocimiętkę rozmnażałam tylko przez podział kępy, ale to może być naprawdę mikroskopijny kawałek
Twój warzywnik to mistrzostwo świata. Możesz być z niego dumna )))))Obfitość w nim dobra wszelakiego, a na widok szczawiowej ślinka mi pociekła.
Z dereni będziesz zadowolona,to żelazne krzewy. Można je puścić luzem, ale też łatwo je formować- ma się wtedy nagrodę w postaci pięknych karminowych gałęzi zimą.

Staraj się pamiętać o zimozielonych roślinach. Warto je mieć w ogrodzie dla formy i koloru zimą i i na przedwiośniu. Teraz trochę żałuję, że nie posadziłam więcej świerków serbskich. To wspaniałe drzewa. Cisy można zastąpić choina kanadyjską- piękny żywopłot z niej wychodzi i o wiele szybciej ma się efekt.
Do Dziadowej Kłody jeździliśmy z Wrocławia na grzyby


Dziękuję Haniu za wszystkie rady i dobre słowo Faktycznie mam problem ze wstawianiem iglastych do swoich planów ogrodowych, ale na pewno się poprawię Zauważyłam już, że dążę do ogrodu w stylu mieszanym (dzikość i romantyczność lubię porządkować formami geometrycznymi np.kulami z bukszpanu) i pewnie tak już zostanie.

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 10:35, 29 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dzisiejszy dzień rozpoczął się bardzo przyjemnie. Nie dość, że mam krótki urlop i mogę niedzielę spędzić w domu, to jeszcze poranek przywitał mnie opadami deszczu.

Życiodajna woda, to zbawienie dla moich warzyw. Teraz to dopiero ruszą z kopyta

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 11:19, 29 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Z wysianych trzech rodzajów szparagowej, jedna w ogóle nie wyszła. Podejrzewam stare nasiona od taty. Cóż, muszę dzisiaj wykorzystać fakt, że popadało i dosiać. Bób (za siatką z groszkiem bieleje) oczywiście obsiadły mszyce, na razie biedronki się na nim uwijają, więc dam im jeszcze szansę. Nie wiedziałam też, że pszczoły tak lubią jego kwiaty, wczoraj hałas tam był, jak w ulu

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
gobasia 11:21, 29 maj 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Piękny warzywnik,to chyba Twoje oczko w głowie
.Gratuluję

A fasolka ,to i dobrze będzie póżniej...Ja sieję w małych ilościach a co 2tygodnie
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Wendy79 11:54, 29 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Mój krwawnik, rozrósł się w tym roku i robi wrażenie. Tak mi się spodobał, że wysiałam już mieszankę nasion i będę szukać nowych kolorów. W przyszłym roku trafi na bylinówkę lub na kwietną łąkę i będzie więcej miejsca na ziołowej. I irysy bródkowe - LOVE. Na pewno powiększę kolekcję, te z jednej małej odnóżki, wsadzone w tamtym roku w lipcowych upałach.

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 12:38, 29 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jak pomóc moim ostróżkom? Żółkną im liście od dołu, czy podać im jakiś nawóz (kompostu się jeszcze nie dorobiłam)?

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 19:44, 29 maj 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Zrób gnojówkę z pokrzywy i podlej ostróżki. One mają teraz spore zapotrzebowanie na energię.
Czy wykiełkowały Ci ogórki?
Swoje siałam ok. 10 maja. Potem było dosyć zimno i sucho. Wyszła z ziemi jedna sztuka. Czekać, czy siać ponownie?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 22:04, 29 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Siać ponownie. U mnie wzeszły i te siane pod koniec kwietnia (pod agrowłókniną) i te siane ok 15 maja. Mojej babci te siane przed połową maja też nie wyszły. U mnie nie wyszedł pasternak, więc jednak w tym roku go nie popróbuję.

Gnojówka z pokrzywy powinna nabrać jutro już odpowiedniej mocy. Kupiłam dzisiaj nowy baniak i będę nastawiać nową.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:43, 29 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dzisiaj zamieszkały na pierwszej różance: Paradise, Pink Peace, King Arthur, Majestic, Crystal Palace i okrywowe White Cover. Teraz muszę dosadzić byliny.



Zdjęcie z przygotowań. Skończyliśmy sadzić po 21.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 23:21, 29 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203


Są i one, już jedzone Takie młode, a tyle rozłogów puszczają. Agata szykuj się na wrzesień, bo już Ci sadzonki szykuję
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies