Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Basiula 13:57, 12 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Wendy79 napisał(a)


Cieszę się, że ktoś jeszcze lubi "takie grządki". Mam kilka pomysłów na upiększanie i będę je powoli realizować . Tutaj moje liliowce przed warzywnikiem...



Pergole mają być obrośnięte różami i powojnikami. Może też doczekam się drewnianych piramidek na np. pachnący groszek.



Masz już wybrane róże na pergole?
fajny ten płotek, tak swoją drogą.
____________________
W basiowie
Wendy79 16:12, 12 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Basiula napisał(a)



Masz już wybrane róże na pergole?
fajny ten płotek, tak swoją drogą.


Basiu, w tamtym roku posadziłam Pink Cloud, a w tym białą New Dawn.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 16:46, 12 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)
Co wymyśliłaś z rabatą przy domu ?


Kupiłam Budleje Dawida 'Nanho Blue' i szukam jej towarzystwa. Myślę o rozchodnikach okazałych 'Brillant','Carmen', 'Star Dust' lub, w nawiązaniu do różanki przed tarasem,o szałwii omszonej.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:26, 12 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Najsmaczniejsze kwiaty maja





____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 20:19, 14 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy powiedz mi masz siatkę cieniującą, jaką? myślę jak zabezpieczyć się przed chwastami zza siatki...
____________________
Z Pszenicznej...
kasja83 09:23, 16 maj 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Wendy79 napisał(a)
Najsmaczniejsze kwiaty maja







Też nie mogę się doczekać
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Wendy79 17:51, 16 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)
Wendy powiedz mi masz siatkę cieniującą, jaką? myślę jak zabezpieczyć się przed chwastami zza siatki...



Taka zwykła tkanina cieniująca. Ja akurat kupiłam w LM na wyprzedaży. Chwasty przechodzą dołem, ale myślę, że tą sprawę załatwię jutro, wkopując ogranicznik z folii kubełkowej. Przynajmniej ograniczam rozsiewanie...

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 19:03, 16 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Dziękuję, właśnie o to mi chodziło, oglądałam takie na All..o, różnią się stopniem cieniowania. Jak dla mnie to 42 % by wystarczyło
Może się zdecyduję, bo chwasty przełażą przez siatkę, wysiewają się, koszmar. Dołem przechodzą też, ale nie mam siły na wkopywanie czegokolwiek. Mam jeszcze w niektórych miejscach PCV ale muszę wyjąć bo wygląda okropnie.
Na grabowej posłużyłam się agrowłókniną, no wyjścia nie było.
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 19:09, 16 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Problem taki: sąsiad od południa podnosi swój teren o jakieś 70 cm. Nie będę tu pisała, co myślę o takich "super sąsiedzkich pomysłach", bo szkoda moich nerwów. Ma zrobić murki oporowe, nasze ogrodzenie od jego strony będzie miało jakiś metr (?). Co zrobić z tym fantem? Nie chciałam żywopłotu z iglaków, ale im wiecej myślę, tym bardziej się skłaniam ku temu rozwiązaniu. Co myślicie?



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 19:14, 16 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)
Dziękuję, właśnie o to mi chodziło, oglądałam takie na All..o, różnią się stopniem cieniowania. Jak dla mnie to 42 % by wystarczyło
Może się zdecyduję, bo chwasty przełażą przez siatkę, wysiewają się, koszmar. Dołem przechodzą też, ale nie mam siły na wkopywanie czegokolwiek. Mam jeszcze w niektórych miejscach PCV ale muszę wyjąć bo wygląda okropnie.
Na grabowej posłużyłam się agrowłókniną, no wyjścia nie było.


Spróbuję jutro pokazać, jak sobie poradziłam z wkopywaniem folii, jesienią wkopałam jakiś 1,20 i miałam dość, a czeka jeszcze z 10 metrów Na tym kawałku za tulipanami mam właśnie wkopaną...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies