Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

malgol 14:26, 30 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A moje jeszcze nie dojrzewają
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Wendy79 15:44, 30 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dla zainteresowanych, sama też skorzystam


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 23:25, 30 maj 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Piękna różanka Ci się szykuje. Z wymienionych przez Ciebie mam tylko te białe okrywowe. Szybko się rozrosły, na nic nie chorowały i kwitły do późnej jesieni.
Truskawki wyglądają smakowicie. U mnie jeszcze zielone, ale nabierają masy
Ogórki wysieję jutro, choć nie powiem, żebym była z tego faktu zadowolona.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 10:38, 31 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Tu dla porównania: pierwsze zdjęcie ogórki z końca kwietnia i te siane około 15 maja. Te wcześniejsze sadzone na najgorszej ziemi w warzywnym (glina wykopana przy prowadzeniu wody do budynku, ale pracuję nad nią: humus, granulowany obornik)

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 10:58, 31 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pierwsze róże w moim życiu, w towarzystwie szałwii, bodziszków i lawendy będzie im chyba dobrze? Później dosadzę naparstnicę, bo dopiero wysiałam. Czeka mnie jeszcze obsadzenie bliźniaczej części, ale na razie szykujemy teren.

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 19:53, 31 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Pierwsze róże w moim życiu, w towarzystwie szałwii, bodziszków i lawendy będzie im chyba dobrze? Później dosadzę naparstnicę, bo dopiero wysiałam. Czeka mnie jeszcze obsadzenie bliźniaczej części, ale na razie szykujemy teren.



Towarzystwo wyborne do róż dobrałaś. Ja też mam naparstnice i siewki będą mile widziane. Poza tym pracuję nad obsadzaniem różanki bo chwasty rosną w oczach

____________________
Z Pszenicznej...
margaretka3 22:09, 31 maj 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Na facelię do przekopania nie jest za późno. Od kwietnia do czerwca trzeba ją wysiać, jeśli się chce, aby nasionka zdążyły dojrzeć. A żeby użyźnić ziemię, facelię trzeba przekopać przed kwitnieniem. Spokojnie wysiej ją na reszcie rabaty
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Gruszka_na_w... 23:20, 06 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
U mnie facelia z wysiewów na zielony nawóz w poprzednich sezonach, w paru miejscach pojawia się spontanicznie. Ależ ja lubią pszczoły
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 20:37, 07 cze 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Miejsce na potencjalną bylinową...

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 21:04, 07 cze 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203


Sprawa wygląda następująco: bylinówka ma być wzdłuż krótszej ściany działki, oddzielać ma warzywnik i sad od części z domem. Ma być przecięta dwoma ścieżkami i ma być dobrze widoczna z tarasu. Na jej plecach mają być krzewy ozdobne takie jak np. kalina. I głowię się nas tym czy sobie to dobrze wymyśliłam. Jaką zachować odległość krzewów z pleców bylinowej od drzew owocowych?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies