Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Gruszka_na_w... 22:39, 14 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Przytnij 30 cm od ziemi (serce Ci będzie krwawiło, ale tnij ) Przez pierwsze lata tnij go mocno, żeby się zagęścił od samego dołu. Jeśli tego nie zrobisz, to do 40 cm od dołu będziesz mieć łyso.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 22:52, 14 cze 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jutro tnę, tzn. M. będzie ciął. Zakochał się w grabie
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 17:02, 16 cze 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wiem coś o tym, też się w nim zakochałam. Czekam czy mój się przyjmie w całości czy będzie jednak coś do wymiany
____________________
Z Pszenicznej...
Gruszka_na_w... 21:58, 16 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wendy79 napisał(a)
Jutro tnę, tzn. M. będzie ciął. Zakochał się w grabie


Ma dobry gust

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 19:18, 17 cze 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ogród w połowie czerwca. Leje niemal codziennie od kilku dni, z czego się cieszę, ale: nie mam kiedy zebrać truskawek, pleśnieją na krzakach, nie mogę niczego dokończyć, bo ziemia ocieka wodą, planuję, a życie i tak swoją drogą, a tydzień trudny z jednym dniem wolnego.








Za chwilę będę zbierać groszek, bób i młodą kapustę. Kwitną pomidory malinowe, ogórki z kwietnia, fasola szparagowa, cukinia i melon.
Pracy przede mną dużo: rzuci się chwast, pomidory nie podwiązane, trzeba by było prysnąć np. gnojówką ze skrzypu. Marchew, buraki, pietruszka nie przerwane, jarmuż nie wysiany. Kapusta pekińska nie rozsadzona. Koperek jak zwykle pożerają mszyce, mus wysiać nowy. Na ziołowym sodoma i gomora. Druga komora kompostownika nie dokończona, a pod płotem jeszcze z 2 metry ogranicznika do wkopania. Jeżyna też się prosi o pomoc. Tak zresztą jak i róża Pink Cloud...





Mała biała New Dawn ledwie odrosła od ziemi, a już kwitnie.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 19:23, 17 cze 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
I następni w kolejce... Czarna malwa duża, na rozsadnik na bylinówkę czy do pojemniczków? A może jednak za wcześnie? Gosia doradź..







____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 19:31, 17 cze 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Walka o środkową bylinową trwa... Został mi do przekopania niewielki kawałek, ale już widzę po deszczach na przekopanym chwasty masowo wychodzą. Graby przycięte, M. się martwi, że się nie przyjmą, ale zdążył wsadzić przycięte gałązki tam, gdzie miałam sadzić rozsady roślin i zbiorowisko wszelakie. Zamorduję






Proso rózgowe 'Heavy Metal' - pierwszy mieszkaniec.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 19:38, 17 cze 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jeżówka szykuje się do kwitnięcia. miałam ją przesadzać na bylinową. co teraz, zostawić czy kopać?




____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 19:40, 17 cze 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Agatko, kilka takich przyjechało z paprociami. Co to?


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Toszka 20:15, 17 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
to przetaczniki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies