Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 10:24, 09 cze 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Przyjechały, wielki siew czas zacząć...



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
margaretka3 10:29, 09 cze 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Gdzie i po ile zdobyłaś Pashminę?

Piękne wysiewy Cię czekają Z Twojego zestawy nie wysiewałam tylko maku syberyjskiego (ale inne maki tak). Niech Ci wszystko szybko skiełkuje!
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Wendy79 10:47, 09 cze 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
O tfu tfu, "nie dziękuję", żeby nie zapeszyć, bo ostatnio część swoich wysiewów usmażyłam. Aż mi łzy w oczach stanęły...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
margaretka3 11:51, 09 cze 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
O rety, szkoda. Dużo się zmarnowało?
A jakie kwiatki się schowały nad drakwią?
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Wendy79 12:33, 09 cze 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jakiś różowy goździk brodaty. Niestety cały mikołajek , czyli jakieś 60 szt, i nie wiem co z nasionami w ziemi. Czy też mogłam je ugotować? Powiem tylko tyle, że plastiki, w których wysiewam, straciły swą formę. Kolega z pracy podratował mnie troszkę i obdarował mnie jakimiś 10 mikołajkami, ale maciupkie one jeszcze. Dwa miesiące biegania i dbania, i przez jedno zapomnienie... Ach...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
margaretka3 12:47, 09 cze 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Mikołajka szkoda, zwłaszcza, ze on zakwita dopiero w drugim roku i trochę trzeba sobie na niego poczekać.
Ale w ziemi rozsypałaś nasiona, na rabacie? U mnie dużo samosiejek, rozsypałam nasionka jesienią.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Gruszka_na_w... 18:20, 09 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
AgataP napisał(a)
To ja dalej pociągnę absolutnie zgadzam się z Gosią, żywopłot formowany jest piękny sam w sobie i nie wolno go zasłaniać innymi krzewami
Dla kalin znajdź miejsce w kącie warzywnika, może przy kompostowniku ?
Ja swoją mam tak posadzoną. Do towarzystwa ma lilaka i bez czarny

Będzie pięknie. buźka


Wewnątrz działki jako element odgradzający od sadu lepszy będzie żywopłot formowany. Zgadzam się z Agatą. Buk i grab mają tę zaletę, że trzymają liście aż do wiosny. Nieformowane krzewy sadziłabym gdzieś na granicy działki.

Sprawdź jeszcze osie widokowe z okien. Dobrze byłoby posadzić coś, co umili jesienno- zimowe widoki.Latem na ogół siedzi się na zewnątrz. Ogarnia się wtedy powierzchnię pod innym kątem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 21:07, 09 cze 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
A propo moich punktów widokowych: gdy się wchodzi do mojego małego domku, na przeciw wejścia mam takie oto okno od południa. Bardzo mi zależy na fajnym widoku z niego. Do granicy działki mam tam tylko 6 metrów i przed żywopłotem chciałam posadzić jakieś piękne drzewo. Myślałam o magnolii, ale ona raczej nietowarzyska chyba, a fajnie byłoby ją podsadzić czym atrakcyjnym zimą właśnie. Może podpowiecie coś i w tej kwestii, bo ja usłuchana uczennica jestem i już postanowione, że na plecy bylinówki idzie grab


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 23:08, 09 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Tu by mnie kusił ten żywopłot nieformowany z wplecionymi niewielkimi klonami, śliwami wiśniowymi, brzózkami podsadzonymi dereniami. Zasłoniłyby płot. Czy za płotem będzie się coś budowało? zależy jaką chcesz wysokość. Można strzelić między liściaste iglaki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 23:25, 09 cze 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Tak, buduje się sąsiad na podwyższeniu, o którym pisałam. Lubię derenie i myślałam o nich tutaj, ale własnie nie wiem jakie drzewo. Klony chcę w innym miejscu, a brzozy nie za duże są?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies