Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Zana 21:38, 24 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Każdy jest całoroczny. W niektórych tylko nie widać pór roku. Wiosna- trawnik i tuje, lato- trawnik i tuje, jesień- trawnik i tuje, zimą śnieg romantycznie okrywa trawnik i tuje. Pod warunkiem, ze spadł.


jak dobrze, że Twoja natura wymaga zdecydowanie większego urozmaicenia. Dzięki temu mamy czym oczęta cieszyć
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 21:50, 24 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Anula ; robię przeciwwagę do osiedlowych trendów. Gdyby w sąsiedztwie rosłoby cokolwiek poza tymi trawnikami i tujami w białej mariannie, to pewnie bym się powściągała. A tak skazana jestem na turecki dywan w odsłonach. Na wytłumaczenie mam to, że dorastałam w epoce dzieci- kwiatów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 22:03, 24 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
.....skazana jestem na turecki dywan w odsłonach.....


Padłam
Normalnie uwielbiam Twoje poczucie humoru
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 22:15, 24 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Zana napisał(a)


Padłam
Normalnie uwielbiam Twoje poczucie humoru


No co? Szczerą prawdę pisze. Monochromatyzm mam tylko na zapleczu.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kokesz 08:22, 25 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Hania, jakie masz odmiany rododendronów?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
roma2 09:15, 25 kwi 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Grzeszysz Kobieto! Jaki turecki dywan się pytam???
____________________
Komendówka
jolanka 09:25, 25 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ona u mnie ma zdecydowanie wolniejszy przyrost niż Ola. Mam ją od dwóch sezonów i jeszcze nie było powodów do ciecia.W zeszłym sezonie słabo kwitła, teraz jest o niebo lepiej.

Hmm, u mnie odwrotnie, gałązki miała niewielkie a oblepione kwiatami a później jabłuszkami. Teraz jak przytnę to nie wiem kiedy drzewko zobaczę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 20:44, 25 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Kokesz napisał(a)
Hania, jakie masz odmiany rododendronów?


W sumie mam pięć. Dwa Gartendirector Rieder nabyłam w stanie nieświadomości ogrodniczej- to rodki wcześnie kwitnące i przez pierwsze dwa lata nie kwitły z powodu przemarznięcia pąków. Potem natrafiłam na Bogdzię i troszkę się wyedukowałam w ich uprawie.
Już świadomie nabyłam Novą Zemblę= 2 szt. i Catherine van Tol.

W zeszłym sezonie było już na czym oko zawiesić.
Po bokach dyrektory, w środku Zembla



i Katarzyna
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:49, 25 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
roma2 napisał(a)
Grzeszysz Kobieto! Jaki turecki dywan się pytam???


W kwietniu jest trochę pstrokato.
Potem troszkę się uspokaja.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:52, 25 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
jolanka napisał(a)

Hmm, u mnie odwrotnie, gałązki miała niewielkie a oblepione kwiatami a później jabłuszkami. Teraz jak przytnę to nie wiem kiedy drzewko zobaczę


Z moich obserwacji wynika, że drzewka w pierwszym roku po posadzeniu raczej stoją i lekko słabną. Z kopyta ruszają w drugim roku.

Na jakimś wątku wyczytałam, że drzewka ozdobne z kwiatów tnie się po kwitnieniu. Sprawdzę za rok.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies