Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Margerytka40 19:20, 29 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


O każdej porze. Przeżyją nawet przesadzanie podczas kwitnienia, jeśli zapewni się podlewanie.


O, to ja też muszę swoje przesadzić zaraz bo likwiduję tam rabatę gdzie obecnie rosną
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 19:35, 29 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Haniu, ależ u Ciebie różnorodność, tulipany piękne i kalina.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Gruszka_na_w... 20:47, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Kawa napisał(a)
Haniu ale jak to pąki na piwoniach????
moje dopiero niedawno z ziemi wyszły!
niesamowita różnica między twoim ogrodem a moim ogródkiem!

pięknie kwitnie ta kalina
u mnie non stop lało przez weekend i dziś rano


Zaczęło padać i u mnie,wreszcie! Co ważne nie jest to ulewa, ale spokojny deszcz. Pada od rana. Rośliny odżyły. Rzodkiewka potroiła od wczoraj wielkość, a hortensje już całe w liściach. Wykiełkował koper, buraczki i fasolka.
A niektóre piwonie już prawie gotowe do kwitnienia.To pewnie te majowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:51, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Margerytka40 napisał(a)


O, to ja też muszę swoje przesadzić zaraz bo likwiduję tam rabatę gdzie obecnie rosną


U mnie szafirki w bardziej słonecznych miejscach już przekwitły. Trzymają się te rosnące pod drzewami lub w innych cienistych zakątkach. Świetne są jako zapełniacz wiosennych pustek na rabatach.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:56, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Zakrecona napisał(a)
Haniu, ależ u Ciebie różnorodność, tulipany piękne i kalina.


Tę kalinę angielską warto mieć ze względu na zapach i wygląd kwiatów.
Inne tak nie pachną.

kalina hordowina


kalina koralowa Rozeum

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 21:04, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zaczęło padać i u mnie,wreszcie! Co ważne nie jest to ulewa, ale spokojny deszcz. Pada od rana. Rośliny odżyły. Rzodkiewka potroiła od wczoraj wielkość, a hortensje już całe w liściach. Wykiełkował koper, buraczki i fasolka.
A niektóre piwonie już prawie gotowe do kwitnienia.To pewnie te majowe.

U nas od wczorajszej nocy padało i cały dzień i dzisiaj też, domoczyło
Też dziś piwonie oglądałam i ucieszyło mnie, ze wszystkie nowe w pączkach tylko na przyszły tydzień przymrozki znowu mówią i nie wiem co z tymi pączkami będzie
myślisz, że dadzą radę?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:07, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Bardzo lubię wiosenna odsłonę trzcinników Overdam. Są o tej porze prawie białe i dobrze się komponują z ciemniejszymi roślinami.





Do kwitnienia szykują się bodziszki NN. Szybko nabrały masy po zimie. Uroczo się przebarwiają jesienią.



Kwitną berberysy.


Z pewnym drżeniem w sercu spoglądam na swoje bukszpany. Ładnie przyrastają i nic ich nie atakuje. Oby tak zostało.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:14, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
sylwia_slomczewska napisał(a)

tylko na przyszły tydzień przymrozki znowu mówią i nie wiem co z tymi pączkami będzie
myślisz, że dadzą radę?


Pamiętam taki majowy dzień sprzed dwóch lat, kiedy przez okno zobaczyłam cały ogród pod gruba warstwą śniegu.Po południu, kiedy śnieg stopniał, wszystko wyglądało normalnie. Nawet serduszka dała radę.
Czosnki ruszyły, ale wyglądają niespecjalnie, bo susza przyspieszyła zamieranie liści.



Ruszył ten Twój ussuryjski?
Mój wyjątkowo okazale przytył.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 21:35, 29 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Bardzo lubię wiosenna odsłonę trzcinników Overdam. Są o tej porze prawie białe i dobrze się komponują z ciemniejszymi roślinami.





Świetne połączenie!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:51, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
mrokasia napisał(a)


Świetne połączenie!!!


Twoje ulubione kolorki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies