Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

mikina34 13:27, 24 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Haniu, mam poziomki posadzone czasowo w donicach, gdzie im będzie najlepiej na rabacie? Znaczy się z kim się dogadają najlepiej
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Makusia 14:44, 24 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wczoraj skróciłam świeczki na kosodrzewinach. Dzisiaj odwiedziłam lokalny ryneczek i nabyłam pory letnie i zimowe oraz selery korzeniowe.


Niebo zachmurzone, powiewa, ale niestety nie pada. Ziemia sucha jak pieprz. Nie obudziły się po zimie trzy borówki amerykańskie. Dokupiłam, wsadziłam. Jeśli wypadną kolejne, to dam sobie spokój z uprawą. To szalenie wilgociolubne rośliny. W lekkiej glebie, której wymagają, trzeba by nawadniać codziennie.

Na rabatach kolorowo i pstrokato. Jak to w kwietniu. Za kilka dni zazielenią się buki i graby w żywopłocie, opadną stare liście i tło zrobi się bardziej jednolite.




Cudowne to zdjęcie! Piękne!

A selery, to nabyłaś całkiem wielgaśne!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 20:07, 24 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Kawa napisał(a)

ooo Haniu widze że twój strzępek ruszyła bo i mój teraz i myślałam ze on jakiś opóźniony

kaliny śliczne są tylko czytam że łapią mszyce - u ciebie też?


Od kiedy robię wiosną oprysk z roztworu tymolowego, to kaliny są czyste. W zasadzie one atakowały wcześniej głównie kalinę Rozeum. Inne były czyste.

Kalina hordowina.



Kalina angielska (widać głównie pąki kwiatowe).



I najmniejsza kalina nana



Na japońskich (Watanabe i Mariesii) mszyc nigdy nie było.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:17, 24 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Gosiek33 napisał(a)
Ha, ha to dlatego tak mnie drażni ogród teraz - tuje u mnie rosną w ilości 3 sztuk - dosadzić mam?


U mnie rosną 3 szmaragdy na froncie przy furtce, 2 jako przesłona drewutni i kącika z ogrodniczymi przydasiami i 3 jako stożki na rabatach. Sporo mam tujowych kulek. Zimową porą robią dobra robotę. Na arystokratyczne cisy w tej roli czekałabym wieki. Z powodów finansowych i presji czasu wybrałam prozę życia.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:26, 24 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
mikina34 napisał(a)
Haniu, mam poziomki posadzone czasowo w donicach, gdzie im będzie najlepiej na rabacie? Znaczy się z kim się dogadają najlepiej


Szkoda mi było warzywnika na poziomki. Wplotłam je w półksiężyc, który w końcowej części ma nasadzenia z jagód kamczackich i borówek amerykańskich.




Czego ja tam nie mam! Nawet magnolia jest.



Sporo roślin użytkowych mam na rabatach ozdobnych; 3 wiśnie, porzeczki. Jakoś to współgra.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:38, 24 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Makusia napisał(a)


Cudowne to zdjęcie! Piękne!

A selery, to nabyłaś całkiem wielgaśne!


Kiedyś wysiewałam selery, ale nigdy nie udało mi się uzyskać dobrej jakości sadzonek. Nasiona bardzo podrożały, mają ograniczony termin przydatności. Wolę zapłacić ciut więcej.

Bób i groszek dla Ciebie- w celach porównawczych.



A kukliki uwielbiam. Atrakcyjne są przez cały sezon. Wielce subtelnie kwitną. Dobrze prezentują się pojedynczo i w masie.





Z pierwiosnkami też byłoby im do twarzy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:52, 24 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Dzisiaj wyrywałam mniszka z rabat. Z całej długiej prostej wyzbierałam 3 wiadra. Wczoraj popadało kilkanaście minut. Dobre i to.

Rododendrony za moment umilą zmywanie naczyń. Widać już je z okna kuchennego.



Startuje miłorząb.

Klon Ginnala już zieloniutki. Jabłoń rajska Adirondack goni Olę.


Wypełniają się rabaty na przedpłociu.



Nabrzmiał tamaryszek. I Ola raz jeszcze.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:01, 24 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
I takie tamy na koniec











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 21:12, 24 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Ślicznie masz, ale to wiesz
Czy cięłas może jablonke Adirondack? Moja chyba podmarzła bo ma główny pęd bez liści. Chcę ja podciąć ale ona teraz wypuszcza nowe, nie wiem czy czekać czy ciąć?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 21:27, 24 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
jolanka napisał(a)
Ślicznie masz, ale to wiesz
Czy cięłas może jablonke Adirondack? Moja chyba podmarzła bo ma główny pęd bez liści. Chcę ja podciąć ale ona teraz wypuszcza nowe, nie wiem czy czekać czy ciąć?


Ona u mnie ma zdecydowanie wolniejszy przyrost niż Ola. Mam ją od dwóch sezonów i jeszcze nie było powodów do ciecia.W zeszłym sezonie słabo kwitła, teraz jest o niebo lepiej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies