Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Kasia_CS 21:53, 23 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
wiklasia napisał(a)
Twój ogród jest jednym z niewielu, którym niestraszne są szerokie wczesno - i wiosenne kadry większych fragmentów. W większości ogrodów, które odwiedzam spotykam się z wąskimi, wyselekcjowanymi kadrami pojedynczych roślin.
U Ciebie to chyba zasługa przemyślanych ram ogrodu i nasadzeń zimozielonych.


oj tak - tu jest prawdziwie całoroczny ogród
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mira 22:06, 23 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Haniu bardzo lubię oglądać Twoje szerokie kadry ogrodu i nie zastanawiam się czy coś pasuje czy nie - fotki śliczne. Mam zajechany obiektyw i nawet nie chce mi się zdjęć robić a taki cudny czas.
Ja zajechałam obiektyw i fotki robię czasem, a najczęściej pikuję albo podlewam. Ja z tych co lubią sobie dodawać roboty niestety.
W Kamieńcu byłam jakieś 10 lat temu i chyba jeszcze żył poprzedni właściciel. Oprowadzała nas przewodniczka - wspaniała historia.D chętnie pojadę ponownie skoro tam tyle zmian.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
KasiaLangier 22:20, 23 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Twój Ogród należy do moich ulubionych na Ogrodowisku Mam takie poczucie, ze tworzysz go zgodnie z naturą i swoim wewnętrznym instynktem...
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Gruszka_na_w... 22:29, 23 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Kasia_CS napisał(a)


oj tak - tu jest prawdziwie całoroczny ogród


Każdy jest całoroczny. W niektórych tylko nie widać pór roku. Wiosna- trawnik i tuje, lato- trawnik i tuje, jesień- trawnik i tuje, zimą śnieg romantycznie okrywa trawnik i tuje. Pod warunkiem, ze spadł.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:49, 23 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
mira napisał(a)

Ja zajechałam obiektyw i fotki robię czasem, a najczęściej pikuję albo podlewam. Ja z tych co lubią sobie dodawać roboty niestety.


pozdrawiam


W ten piękny słoneczny dzień świetnie się to otoczenie pałacu prezentowało. Główny ruch ludzi odbywał się w kierunku pałacu, a w parku było właściwie bezludnie.
Dość późno podjęliśmy decyzję o budowie i o tym, że ma być ogród. Sporo pracy fizycznej (budowlanej i ogrodowej) wykonywaliśmy samodzielnie. Nie ukrywam, że etap wykończeniówki mocno nas wykończył. Z przerażeniem odkryłam, że mam łąkotki w kolanie, wiązadła w łokciu, kości w nadgarstkach i kręgi w kręgosłupie. Wcześniej niby miałam świadomość, że są, ale jakby mniejszą. Służba zdrowia jest jaka jest- nie lubię z niej korzystać, zaufania wielkiego do niej nie mam. Na własną rękę pilnuję, żeby to, czym obdarzyła mnie natura, funkcjonowało w miarę poprawnie. Wiem, że istotą ogrodnictwa jest sianie, pikowanie, sadzenie, przesadzanie, dzielenie, ale...mam tylko dwie ręce i dwie nogi, jeden niewymienny kręgosłup i wybrałam opcję robienia tylko tego, co niezbędne. Mniej mam zabawy, ale łąkotka i łokieć tenisisty się już nie odzywają natrętnie. Pokochałam leżenie odłogiem. Przy podglądaniu dalii trochę mnie podrywa, ale mocno się trzymam postanowień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:56, 23 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
KasiaLangier napisał(a)
Twój Ogród należy do moich ulubionych na Ogrodowisku Mam takie poczucie, ze tworzysz go zgodnie z naturą i swoim wewnętrznym instynktem...


Kasiu, nawet gdybym bardzo chciała, to ogrodu wbrew matce naturze nie stworzę.
Ale jeśli masz na myśli moją wewnętrzną naturę, to chyba tak- to bardzo pragmatyczny ogród. Choć początkowo tu i ówdzie kiełkowały nutki szaleństwa. Część wyplewiłam, ale niektóre zostały. Ku pamięci.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 08:01, 24 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Każdy jest całoroczny. W niektórych tylko nie widać pór roku. Wiosna- trawnik i tuje, lato- trawnik i tuje, jesień- trawnik i tuje, zimą śnieg romantycznie okrywa trawnik i tuje. Pod warunkiem, ze spadł.


To się uśmiałam z rana
Celne spostrzeżenie
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kawa 09:07, 24 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911

ooo Haniu widze że twój strzępek ruszyła bo i mój teraz i myślałam ze on jakiś opóźniony

kaliny śliczne są tylko czytam że łapią mszyce - u ciebie też?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kasia_CS 09:56, 24 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Każdy jest całoroczny. W niektórych tylko nie widać pór roku. Wiosna- trawnik i tuje, lato- trawnik i tuje, jesień- trawnik i tuje, zimą śnieg romantycznie okrywa trawnik i tuje. Pod warunkiem, ze spadł.


Coś w tym jest
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 10:19, 24 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ha, ha to dlatego tak mnie drażni ogród teraz - tuje u mnie rosną w ilości 3 sztuk - dosadzić mam?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies