Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 16:39, 22 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
galgAsia napisał(a)
A paszteta to jakiego robisz? Bo ja z wołowiny, indyka i boczku - stary przepis z Poradnika Domowego - pyyyszny, że tak nieskromnie powiem . Jakbyś chciała, dam przepis


Pasztet z chudej szynki lub łopatki z dodatkiem podgardla i wątróbki. Stosowany od wielu lat. Za chęć podzielenia się swoim przepisem dziękuję, ale już są zamówienia na ten tradycyjny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 17:40, 22 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Popatrz, to zupełnie jak u mnie - o innym słyszeć nie chcą...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
paniprzyroda 20:10, 22 lis 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Już plany okołoświąteczne? U mnie tradycyjny pasztet też będzie, ale chyba bardziej jest oczekiwany na wiosenne święta Na szczęście w tym sezonie mam z czego zrobić
____________________
Dwa ogrody
Gruszka_na_w... 19:58, 23 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
paniprzyroda napisał(a)
Już plany okołoświąteczne? U mnie tradycyjny pasztet też będzie, ale chyba bardziej jest oczekiwany na wiosenne święta Na szczęście w tym sezonie mam z czego zrobić


Własny chów surowca?

Planów świątecznych jeszcze nie snuję, ale prognoza pogody zmobilizowała mnie do umycia okien za zewnątrz (mam nierozwieralne). Było ciepło i przyjemnie. Cieszę się, że mam to już za sobą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:28, 23 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No u mnie pogoda była dziś zdecydowanie w kontrze. Zimno, wiatr... Nie odważyłam się na mycie okien, choć też miałam taki zamiar .
A plany świąteczne - od paru lat mam rozpiskę, coby zaś nie oszaleć przed Świętami. Na ten weekend miałam zaplanowany pasztet, królika w śmietanie i masę makową. Ale nie mam miejsca w zamrażarce...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 21:31, 23 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Galcasiu! Padłam z wrażenia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 22:03, 23 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No co... inaczej jak weekendami nie dam rady... A zazwyczaj pracuję na maxa do samych świąt. Więc jeśli mogę sobie coś przygotować wcześniej, to czemu nie... Masa makowa - po rozmrożeniu dodaję ubite białka i mam gotowca. Mięso na pasztet ugotowanie i zmielone - to więcej niż połowa roboty. O, widzisz, przypomniałam sobie, ze muszę kupić aluminiowe foremki do pasztetu warto rozmawiać
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
kasia1 08:32, 24 lis 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Pozdrawiam przy porannej kawie. Życie tak pędzi, że ostatnio zaglądam najwyżej raz tygodniu
To wspomnienie lata mnie zachwyca. Taki niebiesko-zielony kojący zakątek. Już samo patrzenie na fotkę odpręża.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Ania111 10:46, 24 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witam

A co wy dziewczynki już na święta gotujecie?
Jakie wy jesteście zaplanowane ?
Ja jeszcze listy z potrawami nawet nie zrobiłam hihihi

A macie już pomysły na dekoracje świąteczne?
Ja nadal szukam inspiracji

Pozdrawiam.
____________________
Ania Spelnione marzenie
Gruszka_na_w... 13:54, 24 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Ania111 napisał(a)
Witam

A co wy dziewczynki już na święta gotujecie?
Jakie wy jesteście zaplanowane ?
Ja jeszcze listy z potrawami nawet nie zrobiłam hihihi

A macie już pomysły na dekoracje świąteczne?
Ja nadal szukam inspiracji

Pozdrawiam.


Dekoracje świąteczne to nie jest mój konik. Minimalizuję je bardzo.
W świętach najbardziej sobie cenię możliwość oddania się w ręce "świętego spokoju" i niespiesznego kontaktu z bliskimi lub z książką. To pierwsze niekoniecznie przy suto zastawionym stole.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies