Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:09, 24 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
kasia1 napisał(a)
Pozdrawiam przy porannej kawie. Życie tak pędzi, że ostatnio zaglądam najwyżej raz tygodniu
To wspomnienie lata mnie zachwyca. Taki niebiesko-zielony kojący zakątek. Już samo patrzenie na fotkę odpręża.

[/img]


Kasiu, w listopadzie często wracam do majowo-czerwcowych zdjęć. Nie chce się wierzyć, że było tak barwnie.


Życie pędzi, ale staram się w drugiej połowie grudnia zredukować bieg. Tak trochę na przekór temu, co się wtedy powinno (kupić, zrobić, czuć). Te powinności potrafią czasem namieszać w głowie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Ania111 14:15, 24 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Haniu

To zupełnie odwrotnie jak u mnie
Ja mam bzika na temat Świąt
Chociaż nie jest najważniejszym świętem
Religijnym to dla mnie jest najbardziej magiczne .
Zaczynam od dekoracji
1 grudnia planuje dekoracje świąteczne.
Co roku mam jakiś motyw przewodni
Po deklaracjach oczywiście plany kulinarne .
Moja jest wigilia więc jestem trochę
Ograniczona tradycja
Kocham łamanie się opłatkiem,
Słuchanie kolęd,

Po prostu kocham te święta


____________________
Ania Spelnione marzenie
Gruszka_na_w... 14:16, 24 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Rano było jedynie 2 stopnie. Pora zadbać o skrzydlatych przyjaciół ogrodu.
Na tłuszczowe dodatki jeszcze za wcześnie, ale na nasionka pora akuratna.





Że buki pięknie się przebarwiają i długo trzymają liście, wiedziałam. Żywopłot jest szczelną osłoną aż do wiosny.



Ale zaskoczyły mnie w tym sezonie graby Fastigiata. W poprzednich sezonach jesienią robiły się jakieś nijakie. W tym roku nie dość, że liście zlatują dopiero od dwóch dni, to pięknie się wybarwiły.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:26, 24 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Ania111 napisał(a)
Haniu


Kocham łamanie się opłatkiem,
Słuchanie kolęd,

Po prostu kocham te święta




U mnie to dzień, w którym najmocniej brzmi "Kolęda dla nieobecnych". Tak to bywa, kiedy robimy się coraz starsi.
I z pewnością mam problem z akceptacją komercjalizacji świąt. Temu, że kolędy towarzyszą mi w marketach i podczas oglądania telewizji i poruszania się autem. Tęsknię za "cichą nocą". Opłatek wtedy inaczej smakuje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 14:28, 24 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Też już sypię od dwoch tygodni bo do domu przez szyby pukały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:30, 24 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
I takie tamy z tego ostatniego listopadowego weekendu. Następny będzie już częściowo grudniowy.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:33, 24 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
sylwia_slomczewska napisał(a)
Też już sypię od dwoch tygodni bo do domu przez szyby pukały


Aż tak? U mnie były kosy. Podjadały owoce Oli i berberysów. Reszta towarzystwa rozleciała się po sąsiednich ugorach. Od wczoraj do ogrodu wróciły sikory, mazurki i wróble.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 14:37, 24 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Kosy przyleciały wczoraj, gdzieś po lęgu znikneły na chwilę, teraz znowu są, a sikorki do domu próbowały wlatywać wiec zaczęłam sypac słonecznik na razie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Ania111 14:53, 24 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633





Jak nazywa się ta piękność ,
____________________
Ania Spelnione marzenie
Gruszka_na_w... 15:51, 24 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Ania111 napisał(a)



Jak nazywa się ta piękność ,


Bodziszek Max Frei

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies