Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Kasiek 21:27, 28 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dotarł zamówiony w niedzielę 30 kg wór ze słonecznikiem. Tempo iście ekspresowe.
Mam zapas na kilka tygodni. Jako dodatek posłuży kasza jęczmienna, siemię lniane i płatki owsiane. Mam dwa wiadra orzechów włoskich. Potrzebny jest czas, żeby je połupać.
Skrzydlate bractwo powinno być zadowolone.


Az cieplo sie robi na sercu, czytajac to
____________________
Bawarka
Gruszka_na_w... 17:30, 29 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kasiek napisał(a)


Az cieplo sie robi na sercu, czytajac to


Dzisiaj połupałam orzeszki włoskie. Nowy karmnik wypełniony po brzegi. Ma spore wzięcie.





Okno jadalni stanowi dobry punkt obserwacyjny.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:36, 29 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
roma2 napisał(a)


Noo, bałam się, ale córka mi powiedziła, że co nie wymodzę będzie dobrze. Mam te dziwczyny wariatki, jak ja . Tydzień wcześniej bukiet pomarańczowy byłby z pomarańczowych cynii z działki.


A to peszek z tymi cyniami. Piękne Ci wyrosły!

U mnie już szaro, buro i ponuro.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:47, 29 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Warzywnik odpoczywa. Do zimowego wykorzystania są pory. Wykiełkował czosnek.





W zeszłym sezonie stwierdziłam, że posadzone tu i tam choiny kanadyjskie sa nazbyt ażurowe i mocno wystrzeliły w górę. Danusia zasugerowała mocne przycięcie gałązek w lutym, co też uczyniłam. Efekt już widać.



W narożniku rośnie trochę młodszy egzemplarz.



Nieformowany żywopłot już łysy.



Trzeba się nachodzić, żeby znaleźć coś, co przyciągnie oko.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:38, 30 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dzisiaj połupałam orzeszki włoskie. Nowy karmnik wypełniony po brzegi. Ma spore wzięcie.




Jako poniekąd matka chrzestna karmniczka, wyrażam swoją pełną aprobatę.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
roma2 21:28, 30 lis 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Powiem Ci Haniu, że osiągnęłaś mistrzostwo ogrodowe - dla mnie. Skrojone i uszyte
na wymiar. Możliwości i potrzeby. Potrzeby i możliwości. To nie jest łatwe. Tym głębszy ukłon!!!
Edytuję, bo nie napisałam o pięknie. Jest pięknie i to przez cały rok. Bardzo lubię, tę zmienność Twojego ogrodu. Super!
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 16:06, 01 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)

Jako poniekąd matka chrzestna karmniczka, wyrażam swoją pełną aprobatę.



Często zastygam w punkcie widokowym.



Żałuję, że nie mam lepszego sprzętu. Przylatują dzwońce, sikory bogatki i modre, mazurki, wróble, sierpówki, kosy. W zeszłym roku w styczniu pojawiły się szczygły.







Ubiegłoroczne owoce berberysów przetrwały na krzewach do wiosny. Teraz chyba tak nie będzie. Znikają.



A biała gaura udaje, że jest dereniem.



Prawie ten sam efekt.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:20, 01 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
roma2 napisał(a)
Powiem Ci Haniu, że osiągnęłaś mistrzostwo ogrodowe - dla mnie. Skrojone i uszyte
na wymiar. Możliwości i potrzeby. Potrzeby i możliwości. To nie jest łatwe. Tym głębszy ukłon!!!
Edytuję, bo nie napisałam o pięknie. Jest pięknie i to przez cały rok. Bardzo lubię, tę zmienność Twojego ogrodu. Super!


Zauważyłam coraz więcej wpisów na forum o konieczności uwzględnienia wieku przy planowaniu nasadzeń. Już nie mam poczucia osamotnienia. Nawet Danusia wspominała ostatnio, że trzeba znaleźć czas na cieszenie się odpoczynkiem w ogrodzie.

Zimozieloności wyłażą na pierwszy plan.



kosodrzewina Witergold



cyprysik nutkajski Jubilee i Filifera Aurea nana



Wykorzystałam trzy tuje Szmaragd jako strzeliste kolumny. O tej porze roku dobrze się sprawdzają.



Na kolumnowe cisy trzeba czekać dłużej. Kompromisy trzeba uskuteczniać.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:28, 01 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Tawuła nippońska





Zakwitnie? Pod koniec lutego zetnę liście szafirków. Kwiaty będą bardziej widoczne.



Wiąz JH





Ścięłam trzcinniki Overdam. Za wiotkie są na znoszenie zimowych wahań pogody.



Gdyby strąki katalpy pomalować na biało, to mogłyby robić za świąteczną dekorację.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 16:35, 01 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie przylatują sikory, wróble, mazurków jakby mniej, w okolicy gniazdują sójki, jak się ostatnio okazało również dzięcioł. Widywałam również kwiczoły, o kosach i sierpówkach nie wspomnę. Wspaniała różnorodność! Pięknie odpłaca się natura za wsparcie .
Na kolumnowe cisy spoglądam z coraz większą atencją. Zastanawiam się, czy udałoby się znaleźć miejsce na następne...
Kolory u Ciebie piękne, można się zapatrzeć
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies