Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

galgAsia 16:34, 24 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
W tym cudnym słońcu wszystko nabiera szlachetnej patyny, a i szkarłaty i burgundy pięknie się akcentują . Graby piękne, buki prześliczne. Moje drzewka są jeszcze zbyt rachityczne, by wieszać na nich cokolwiek, ale mam nadzieję, że już za rok powieszę karmniki na jabłonkach .

Poczułam się wywołana do tablicy... Że już robię raban świąteczny...
Robię święta na dwa domy, muszę zacząć pichcić wcześniej. Ale cała reszta to już o czasie. Choinka, dekoracje...? Choinkę od początku świata ubieramy w przeddzień Wigilii, nie wcześniej. Światełka tylko na choince. Ilość umiarkowana.
Muzyka... Staram się jak najpóźniej odpalać christmasy, choć czasem nie daję rady i w tajemnicy przed samą sobą coś sobie włączę. "Kolęda dla nieobecnych" tylko w Święta, bo przy niej beczę... Ale uwielbiam płytę Pośpieszalskich "Kolęda dobrych ludzi woli" i ją włączam zawsze przy robieniu porządków - daje mi powera.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 17:05, 24 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Galgasiu, to ze wszech miar słuszne posunięcia. Nie ma nic gorszego niż siadająca do wigilijnego stołu złychana i znerwicowana pośpiechem gospodyni.

Muzycznie tylko Preisner.
A przed lubię posłuchać trójkowych karpi i licytacji Kuby Strzyczkowskiego. To taka moja świecka tradycja.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 19:43, 24 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kasiu, w listopadzie często wracam do majowo-czerwcowych zdjęć. Nie chce się wierzyć, że było tak barwnie.


Życie pędzi, ale staram się w drugiej połowie grudnia zredukować bieg. Tak trochę na przekór temu, co się wtedy powinno (kupić, zrobić, czuć). Te powinności potrafią czasem namieszać w głowie.



Też tak mam - z tymi zdjęciami z czerwca
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Helen 21:28, 24 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8318
Haniu, będę podglądać Twoje rabaty. Może kiedyś stworzę coś tak pięknego
____________________
Helen - Hortensjowo
DorKa 07:57, 26 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Cześć Haniu, poległam w szukaniu inspiracji u Ani Kwartet Jak ją znaleźć ?
p.s śliczny karmnik dla ptaków
____________________
Dorka Zakręcony ogród
galgAsia 08:10, 26 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dorka, Ania nie ma swojego wątku . Wpisz w wyszukiwarkę Kwartet i pokaż posty. Zobacz też na blogi - makadamii i tamaryszka. Powodzenia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
DorKa 08:19, 26 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
galgAsia napisał(a)
Dorka, Ania nie ma swojego wątku . Wpisz w wyszukiwarkę Kwartet i pokaż posty. Zobacz też na blogi - makadamii i tamaryszka. Powodzenia

wiedziałam,że to będzie wyższa szkołą jazdy Dzięki wielkie!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 13:14, 26 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Muzycznie tylko Preisner.
A przed lubię posłuchać trójkowych karpi i licytacji Kuby Strzyczkowskiego. To taka moja świecka tradycja.

Ha, od początku mojego małżeństwa, gdy zaczynam ubierać choinkę z chłopcami, M. włącza mi właśnie Preisnera. Wtedy zaczynają się dla mnie Święta.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 21:41, 26 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Helen napisał(a)
Haniu, będę podglądać Twoje rabaty. Może kiedyś stworzę coś tak pięknego


Helen, mam podejrzenia graniczące z pewnością, że ostateczny wygląd rabat jest dziełem głównie przypadku. Zwłaszcza u tak niedoświadczonego ogrodnika jakim byłam kilka lat temu. Większość sadzonych roślin nie była mi wcześniej znana.
To był eksperyment na żywym organizmie. Dobrze, że się udał.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:44, 26 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
DorKa napisał(a)
Cześć Haniu, poległam w szukaniu inspiracji u Ani Kwartet Jak ją znaleźć ?
p.s śliczny karmnik dla ptaków


Galgasia pomogła. Nie doczytałam, że ta podokienna u Ciebie ma cień, ale będę się upierać przy odejściu od zbytniego formalizmu w tej części ogrodu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies