Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

mrokasia 17:07, 01 gru 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18167
Lubię Twoje jesienne klimaty.
Ja też posadziłam na nowej części jedną strzelistą tuję szmaragd. Idealnie się wpasowała i robi dobrą robotę .
Przycięłaś Overdamy? Zastanawiałam się czy tego nie zrobić bo wyglądają jakby piorun w nie strzelił...

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 17:53, 01 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Mrokasiu, trzcinniki to nasze rodzime trawy. Nie powinno im to zaszkodzić.

W ogrodzie posadziłam 6 szmaragdów. Trzy tworzą przesłonę przy furtce, a trzy robią za wykrzykniki ogrodowe. Fajne są w tej roli.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:59, 01 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Galgasiu, przypomniałaś mi, że kwiczoły też nawiedzały ogród.
Dzięcioł był raz, latem. Cisy Fastigiata jakoś mi szybciej rosną w żywopłocie niż wsadzone pojedynczo. Może podstrzyganie je pobudza?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 18:21, 01 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Z tym pobudzaniem przez podstrzyganie to może być prawda. Ja się właśnie zastanawiam, czy moje Wojtki w nowym sezonie nie zacząć przycinać. Pamiętam, jak Toszka pisała (właśnie, gdzie jest Toszka ???), żeby każdą gałązkę z osobna dziabnąć, to się zagęszczą, ale też pójdą w górę.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Misia 21:09, 01 gru 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Piękne jesienne obrazki u Ciebie, ale zapączkowane różaneczniki już zapowiadają cudną wiosnę
____________________
Misia - Między brzozami
Pszczelarnia 17:33, 02 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piszesz, że szaro i buro ale zdjęcia są takie kolorowe i barwne. Cisy skub, będą puchate. Widzę, że chciałabym koniecznie posadzić choinę jako soliterki tu i tam - dlaczego jeszcze tego nie zrobiłam? Muszę ją gdzieś upolować.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:26, 02 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
galgAsia napisał(a)
Z tym pobudzaniem przez podstrzyganie to może być prawda. Ja się właśnie zastanawiam, czy moje Wojtki w nowym sezonie nie zacząć przycinać. Pamiętam, jak Toszka pisała (właśnie, gdzie jest Toszka ???), żeby każdą gałązkę z osobna dziabnąć, to się zagęszczą, ale też pójdą w górę.


Bardziej mi zależy na wysokości niż na szerokości. Potrzebny jest mi efekt strzelistych igiełek. Obawiam się, że jeśli ciachnę tylko górę, to zepsuję im pokrój.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:29, 02 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Misia napisał(a)
Piękne jesienne obrazki u Ciebie, ale zapączkowane różaneczniki już zapowiadają cudną wiosnę


Od trzech lat dobrze kwitną. Tylko w pierwszym roku po posadzeniu przymroziło im pąki.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 19:33, 02 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bardziej mi zależy na wysokości niż na szerokości. Potrzebny jest mi efekt strzelistych igiełek. Obawiam się, że jeśli ciachnę tylko górę, to zepsuję im pokrój.

O, to zupełnie tak, jak mi Czyli co - dziabiemy po bokach a górę zostawiamy? Ja myślę, że te kolumnowe strzelistość mają zaprogramowaną, i przez delikatne przystrzyganie boczków tylko je zagęścimy, żeby nie świeciły golizną pędów. Chyba się na wiosnę przymierzę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:35, 02 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczelarnia napisał(a)
Piszesz, że szaro i buro ale zdjęcia są takie kolorowe i barwne. Cisy skub, będą puchate. Widzę, że chciałabym koniecznie posadzić choinę jako soliterki tu i tam - dlaczego jeszcze tego nie zrobiłam? Muszę ją gdzieś upolować.





Buuu… ja też bym chciałam , ale nie zawsze chcieć to móc
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies