Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gosiek33 17:47, 20 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Świetną robotę robią u Ciebie berberysy.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
antracyt 17:51, 20 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Ach te Twoje szersze plany Też lubię takie nieoczywiste zestawienia i współistnienia stworzone w ogrodzie przez naturę. Chociaż w przypadku tak młodego ogrodu jak mój czasami wprowadzają za dużo chaosu. Niektóre róże są miododajne, te o pojedynczych kwiatach przyciągają u mnie całkiem sporo owadów, jednak z czosnkami przegrywają bezapelacyjnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
TAR 18:45, 20 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7454
bardzo kojaco a tego mi teraz potrzeba, u mnie tez mnostwo bzyczkow na kwiatach ale najwiecej na Perovskich, dzielżanach i jeżówkach, jeden wielki ul.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 19:16, 20 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Gosiek33 napisał(a)
Świetną robotę robią u Ciebie berberysy.


Bywają krótkie momenty, że są zbyt ciemne na tle soczystej zieleni, ale są niezastąpione w drugiej części sezonu. Zwłaszcza w jesiennym kompozycjach z trawami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:18, 20 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
antracyt napisał(a)
Ach te Twoje szersze plany Też lubię takie nieoczywiste zestawienia i współistnienia stworzone w ogrodzie przez naturę. Chociaż w przypadku tak młodego ogrodu jak mój czasami wprowadzają za dużo chaosu.


U mnie też wprowadzają chaos. Z wiekiem coraz częściej zostawiam niektóre sprawy własnemu biegowi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:20, 20 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
TAR napisał(a)
bardzo kojaco a tego mi teraz potrzeba,


Każdemu teraz ukojenie potrzebne. Taki czas...
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 19:48, 20 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8335
Bardzo mi się podoba określenie - izolatorium Pięknie masz, Haniu
____________________
Helen - Hortensjowo
Mary 20:25, 20 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Haniu, Gosiu. Dzięki za informacje o pęcherznicy.

Gosiu. Domyśliłaś się o co mi chodzi.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:35, 20 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Na brak słońca reagują tylko bzy Black Lace. U innych ciemnolistnych tego nie zaobserwowałam.

Z moich doświadczeń wynika, że berberysy bez dużej dawki słońca się nie wybarwiają. Admiration, Bagatelne, Orange Sunrise.
Krzewuszka Black and White jest też byle jaka.
Ciemnolistny penstemon robi się zielony.
Z tawułkami o ciemnych liściach też bywa różnie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
wiklasia 21:53, 20 lip 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
HAniu - patrzę na ogród Natalki i patrzę na Twój ogród.
To, że stworzyłaś ogród tak odmienny od Twojego to dla mnie mistrzostwo świata. Dla mnie jest to oznaką kunsztu.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies