Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

darkowa 20:15, 14 sie 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Haniu, masz przepięknie w ogrodzie
____________________
krystyna
Gruszka_na_w... 17:15, 15 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
antracyt napisał(a)

Haniu, czy morwę masz jakąś odmianową i czy szczepioną? Chodzi mi odrosty. Napisz mi jeszcze proszę jak szybko rośnie.


Zrobiłam dzisiaj dla Ciebie zdjęcie pnia. Wychodzi na to, że to egzemplarz dwupienny.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 17:24, 15 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Bardzo dziękuję Taka dwupienna forma to już w ogóle byłaby dla mnie idealna
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 17:29, 15 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
darkowa napisał(a)
Haniu, masz przepięknie w ogrodzie


Dziękuję.
Lipiec i sierpień to dosyć ubogie miesiące jeśli chodzi o kolory.
Coś za coś.
Gdyby chcieć mieć bogatą letnią paletę kolorów, to trzeba by postawić na byliny.
A wtedy wczesną wiosną i zimą byłoby pustawo. Byliny wymagają podlewania.
Trzeba iść na kompromis. Ogród jest za mały na bylinowe łany (wtedy one wyglądają najpiękniej), a jednocześnie za duży, aby większej ilości bylin zapewnić właściwą pielęgnację.

Przytarasowa. Bezobsługowa.



Naprzeciw nasadzenia drzewiasto-krzaczaste. Też bezobsługowe.



Trzon ogrodu to jednak krzewy i drzewa. Może dlatego uwielbiam w ogrodzie jesień.Czekam na nią bardziej niż na lato.








____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:31, 15 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
antracyt napisał(a)
Bardzo dziękuję Taka dwupienna forma to już w ogóle byłaby dla mnie idealna


Ten egzemplarz kosztował 15 zł. Wart był swojej ceny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:58, 15 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
I takie tam, co się wepchały w obiektyw.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 19:25, 15 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81933
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dziękuję.
Lipiec i sierpień to dosyć ubogie miesiące jeśli chodzi o kolory.
Coś za coś.
Gdyby chcieć mieć bogatą letnią paletę kolorów, to trzeba by postawić na byliny.
A wtedy wczesną wiosną i zimą byłoby pustawo. Byliny wymagają podlewania.
Trzeba iść na kompromis. Ogród jest za mały na bylinowe łany (wtedy one wyglądają najpiękniej), a jednocześnie za duży, aby większej ilości bylin zapewnić właściwą pielęgnację.

Przytarasowa. Bezobsługowa.



Naprzeciw nasadzenia drzewiasto-krzaczaste. Też bezobsługowe.



Trzon ogrodu to jednak krzewy i drzewa. Może dlatego uwielbiam w ogrodzie jesień.Czekam na nią bardziej niż na lato.





Dokładnie tak samo uważam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:37, 15 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dokładnie tak samo uważam


U Ciebie akurat bylin jest multum.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
andzia458 22:52, 17 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Witaj Haniu. Czytam Twój wątek już kilka godzin i wsiąkłam. Pięknie jest u Ciebie i chyba w końcu czuję, jaki ogród chcę u siebie stworzyć. Cieszę się, że polecono mi Twój wątek, bo naprawdę można się od Ciebie wiele nauczyć i zainspirować.
Uciekam dalej podziwiać Twoje królestwo.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Gruszka_na_w... 22:58, 17 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Witam prawie imienniczkę. Bardzo mi miło, że zainteresował Cię mój wątek.
Historia zatacza koło. Kilka lat temu też szukałam na forum pomysłów na swój ogród. Mam nadzieję, że uda Ci się stworzyć ogród, który będzie cieszył oczy i koił duszę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies