Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

tulucy 16:09, 07 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
wtrącę się Mini Eden rośnie szybko i jest zdrowym bardzo krzewem u mnie. Chyba najzdrowszym. Szybko urosła mi też Sweet Laguna - do tego pięnie pachnie i ciągle kwitnie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 16:31, 07 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
tulucy napisał(a)
wtrącę się Mini Eden rośnie szybko i jest zdrowym bardzo krzewem u mnie. Chyba najzdrowszym. Szybko urosła mi też Sweet Laguna - do tego pięnie pachnie i ciągle kwitnie.


Lucy, wtrącaj się jak najbardziej. Trudno znaleźć na forum większego znawcę róż niż Ty.

Tymczasem ogród opanowały hortensje.
Tegoroczna pogoda bardzo im służy. Z deszczu na początku tygodnia ucieszyły się nad wyraz.







Wieża oblężnicza razi coraz mniej. Zarasta.



Po wycięciu świerka kłującego z rabaty frontowej puste miejsca uzupełniły hortensje. Tu Tardiva. Mam nadzieję, że wyrośnie na spory egzemplarz.





W sąsiedztwie ma rodki, hosty i trawy.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:41, 07 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
W tygodniu usunęłam z ogrodu kichawce i przegorzany, odmłodziłam poziomki, trochę pokancikowałam. Weekend będzie leniwy, bo temperatury powyżej 30 stopni nie sprzyjają działaniom ogrodowym.

Działka naprzeciw znalazła nowego nabywcę i prawdopodobnie doczekamy się w nadchodzących miesiącach nowego budynku. Cieszę się, że rośliny na zapłociu, a zwłaszcza drzewa, utworzyły zgrabną przesłonę.
Wciąż piszę o tych przesłonach. Nie znoszę w mieszkaniu firan, żaluzji nie ma, więc istnienie tych naturalnych, roślinnych przesłon jest dla mnie istotne.







Dom wtopił się w zieleń.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:23, 07 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Zakwitły perseidowe lilie. Ich kwitnienie przypada na okres, kiedy na niebie pojawia się rój meteorów zwany Perseidami. Można je było obserwować z hamaczka w otulinie zapachowej tych lilii.
Można było.... Niestety, od kiedy sąsiednie domy oświetlone są nocą niczym kopalnie odkrywkowe, wszelkie obserwacje astronomiczne są niemożliwe. Tylko pełnia księżyca jest w stanie się przebić.



Gaury, chociaż drobne, to jednak są widoczne.



sadziec



Hortensje Bobo świetnie się sprawdzają na obrzeżach rabat.Podświetlone słońcem zyskują dodatkowy urok.






ketmia nr 2


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:26, 07 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Zwykłe rudbekie kwitną już od lipca.



Teraz dołączyły te w odmianie Goldsturm. Lubię ich połączenie z białymi jeżówkami i ze zwykłymi rozchodnikami.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
daszum 18:37, 07 sie 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Haniu, Lucy bardzo dziękuję za opinię na temat róż

Piękne zdjęcia pięknego ogrodu. U mnie hortensje dopiero startują.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Gosiek33 05:16, 08 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Pomyśleć, że kiedyś nie przepadałam za rudbekią. Ta odmiana szczególnie mnie cieszy w ogrodzie

Teraz czas bieli hortensji
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
basia3012 00:48, 09 sie 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Haniu, wysokie masz te hortensje. I piękne oczywiście. Jak wysoko od ziemi tniesz je? Wiosną tniesz czy jesienią?
Twój ogród to taki piękny, kwitnący busz. Przejrzałam zdjęcia z początków powstawania ogrodu i teraz. Ogromna praca wykonana. i dlatego tak jest teraz. Wow.!
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
KasiaBawaria 11:14, 09 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A moje goldsturm dopiero zaczynaja.
____________________
Zapraszam na kawe
Gruszka_na_w... 21:12, 09 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Gosiek33 napisał(a)
Pomyśleć, że kiedyś nie przepadałam za rudbekią. Ta odmiana szczególnie mnie cieszy w ogrodzie

Teraz czas bieli hortensji


Rudbekie rosły od początku, ale tak jakoś wstydliwie.
Po kilku miesiącach mojej bytności na forum Toszka wywiązała dyskusję o żółtym kolorze w ogrodzie. Rzuciła parę inspiracji. Utwierdziłam się w moim intuicyjnym wyborze. Żółty może się całkiem zgrabnie wkomponować w każdy ogród.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies