Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Kokesz 14:57, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Haniu, posiałam pory, czy wiesz ja się je pikuje?
tzn jak głęboko bo to takie szczypiorki.
Pomidory to wiem, że pod same liściory ale pora mam pierwszy raz i zupełnie nie wiem jak do niego podejść.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gruszka_na_w... 17:16, 20 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Kokesz napisał(a)
Haniu, posiałam pory, czy wiesz ja się je pikuje?
tzn jak głęboko bo to takie szczypiorki.
Pomidory to wiem, że pod same liściory ale pora mam pierwszy raz i zupełnie nie wiem jak do niego podejść.


Porów nie pikuję. Wsadzam je od razu w docelowe miejsce.
Zrób w ziemi rowek w kształcie litery V. W tym rowku zrób palcem dołek i wsadź pojedyncza roślinkę. Delikatnie zasyp dołek, ale zachowaj kształt rowka. Sadź co 10-15 cm. Co jakiś czas zasypuj łodyżkę pora. Powoduje to tzw. bielenie łodygi. To, co pod ziemią będzie białe, a to, co na wierzchu zielone. Ten rowek niech ma ok. 10 cm głębokości.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kokesz 18:54, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Porów nie pikuję. Wsadzam je od razu w docelowe miejsce.
Zrób w ziemi rowek w kształcie litery V. W tym rowku zrób palcem dołek i wsadź pojedyncza roślinkę. Delikatnie zasyp dołek, ale zachowaj kształt rowka. Sadź co 10-15 cm. Co jakiś czas zasypuj łodyżkę pora. Powoduje to tzw. bielenie łodygi. To, co pod ziemią będzie białe, a to, co na wierzchu zielone. Ten rowek niech ma ok. 10 cm głębokości.




W tym problem, że docelowe miejsce jeszcze nie gotowe
Chciałam je popikować bo mam wrażenie, że zaczynają lekko żółknąć.
Niczym ich jeszcze nie nawoziłam, może dlatego.
A gdybym je docelowo sadziła to w dołek 10cm jak głęboko wcisnąć ten szczypiorek, on się już rozwidla na dwa szczypiorki.
Możesz mi zaznaczyć na zdjęciu, zaraz usunę.
Dziękuję
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gruszka_na_w... 21:07, 20 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Sadź tak, aby ta biała część znalazła się pod ziemią,
Bardzo ładne sadzonki.
Siewki można raz w tygodniu podlać rozcieńczoną herbatką pokrzywową.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kokesz 21:17, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dzięki Hania Jutro idę na pole zbierać pokrzywy
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
darkowa 22:03, 20 kwi 2021

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Haniu jak dawno u Ciebie nie byłam , a tu wiosna pełną gębą , i już masz
wszystko porobione -- zazdro
Pięknie u Ciebie
____________________
krystyna
Gruszka_na_w... 12:57, 21 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Kokesz napisał(a)
Dzięki Hania Jutro idę na pole zbierać pokrzywy


Możesz użyć suszonej herbatki ekspresowej. Nie wiem, czy świeża pokrzywa nie będzie zbyt mocna.Z taką nie mam doświadczenia. Używałam herbatek ekspresowych ze skrzypu i pokrzywy do podlewania siewek pomidorów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:00, 21 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
darkowa napisał(a)
Haniu jak dawno u Ciebie nie byłam , a tu wiosna pełną gębą , i już masz
wszystko porobione -- zazdro
Pięknie u Ciebie


Wiosna działa na mocno spowolniałych obrotach. Trudno. ważne, że robi się zielono. Codzienne deszcze bardzo utrudniają działania ogrodowe, a od jutra znowu ochłodzenie. Jakoś to przeżyjemy.
Buziaki Krysiu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:33, 21 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Miałam plany skoszenia trawnika. Do południa było ciepło i świeciło słońca. A potem lunął deszcz, padał grad. I tyle z moich planów.
W audycji radiowej ekspert od prognoz pogody wytłumaczył mi, że to idealna pogoda w kwietniu. Latem nie grozi nam susza hydrologiczna.
Zrobiłam rundkę z aparatem. Ku pamięci.
Ze schodków ganku- to być może ostatni sezon bez budynku naprzeciw. Jesienią działka zyskała nowego właściciela. Prawdopodobnie w tym roku ruszy budowa.
Moja przesłona też rusza. Pięć grabów Fastigiata plus klon Ginnala. Cisowy żywopłot coraz wyższy.



Mam narożną działkę. Tylko z dwóch stron mam sąsiadów. Obaj posadzili tuje. Podrosły i zaczynają tworzyć szczelne tło.

Granica wschodnia- u mnie jest rabata tzw. garażowa. Tuje na jej końcu przesłaniają widok na kącik roboczy i drewutnię.



Wzdłuż ogrodzenia drugiego sąsiada u mnie jest tzw. długa prosta.

To jej początek.





środek z cypelkiem



i koniec z narożnikiem obsadzonym wysokimi drzewami


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:42, 21 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Zakwitły śliwy wiśniowe.





Zwykłe brzozy wyprodukowały bazie.



Doorenbos jeszcze śpi, ale w tym roku jej pień zaczyna być wreszcie ozdobą.



Puszkinie wciąż kwitną. Wypadałoby posadzić ich więcej.



Za moment zastąpi je hakonka i szafirki.



Podczas porządkowania rabat przycięłam wilczomlecz mirtowaty. Wypuścił nowe łodyżki i zakwitł.


Bergenie wymagają od ogrodnika wyrozumiałości. Ich liście po zimie nie mają najlepszego wyglądu.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies