Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Basia_KRK 20:33, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
i takie


Cudnie! i te szafirki w tle! ♥♥♥
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Gruszka_na_w... 20:37, 22 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Roocika napisał(a)
Hania, w jakiej odległości od żywopłotu masz swoje graby na przedplociu posadzone?
Ja też lubię zwykle rośliny


Sadziłam "na oko"- są ok. 1,5 m od płotu. Może ciut mniej. Między płotem a nimi z jednej strony zmieścił się cisowy żywopłot i gracilismus, a z drugiej strony furtki wewnątrz ogrodu rosną 3 szmaragdy, jest płot i już na przedpłociu są dwie hortensje, a przed nimi grab.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:42, 22 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Basia_KRK napisał(a)

Cudnie! i te szafirki w tle! ♥♥♥


Od kiedy się dowiedziałam, że dobrze jest wczesna wiosna przyciąć liście szafirków dla lepszego wyeksponowania ich kwiatków, to wielbię je bardziej niż tulipany. Cudownie się komponują z zielenią. Nic ich nie podżera, mnożą się niczym króliki, a po kwitnieniu nie ma problemu z ukryciem liści.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:45, 22 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
tulucy napisał(a)
Ja nie związałam miskantów w ogóle, ścięłam jakiś czas temu, nie widzę, żeby coś im było, a część już zdecydowanie ruszyła.


Też ich nie wiążę. Pilnuję samą siebie, aby nie dokładać sobie zbędnej pracy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 20:55, 22 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Też ich nie wiążę. Pilnuję samą siebie, aby nie dokładać sobie zbędnej pracy.


ja tez, nigdy nie okrywam, nie wiaże, nie bawie sie w zbedne czynnosci. to nie tylko lenistwo a braki czasowe. miskanty tne na jeza w kulke podobnie jak rozplenice. srodek jest nieco wyzszy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agatorek 21:03, 22 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Te to najprawdopodobniej Bagatelle. Mam też Admiration. Są ciut wyższe.

Berberysów ci u mnie dostatek. Robią dobrą robotę wiosną (wczesny start) i jesienią (cudownie się przebarwiają).



O super, dzięki .

Ładne hortensje pokazałaś (te przy furtce), to limki? Pięknie wygląda Twoje przedpłocie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 21:04, 22 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dziękuję Haniu.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 21:21, 22 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Agatorek napisał(a)


O super, dzięki .

Ładne hortensje pokazałaś (te przy furtce), to limki? Pięknie wygląda Twoje przedpłocie


Swego czasu się zalimkowałam. Wg zasady, co by tu zrobić, żeby się nie narobić. Rabaty hortensjowo- trawiaste szybko nabierają masy i od kwietnia do końca sezonu są bezobsługowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:25, 22 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
TAR napisał(a)


ja tez, nigdy nie okrywam, nie wiaże, nie bawie sie w zbedne czynnosci. to nie tylko lenistwo a braki czasowe. miskanty tne na jeza w kulke podobnie jak rozplenice. srodek jest nieco wyzszy


Czas bym znalazła , ale zaczynają mnie ograniczać zasoby sił. Metryki nie oszukam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basia_KRK 22:22, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Od kiedy się dowiedziałam, że dobrze jest wczesna wiosna przyciąć liście szafirków dla lepszego wyeksponowania ich kwiatków, to wielbię je bardziej niż tulipany. Cudownie się komponują z zielenią. Nic ich nie podżera, mnożą się niczym króliki, a po kwitnieniu nie ma problemu z ukryciem liści.



Haniu, a ja myślałam, że wycinacie ich liście, bo Wam się nie podobają

Przyznam, że ja nigdy nie miałam problemu z ich zasychającymi liśćmi, zawsze coś je u mnie zakrywa, i też pięknie się u mnie mnożą. Jednak w jednej donicy spróbuję je wyciąć, zobaczę jaki to da efekt za rok.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies