Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:50, 21 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Ładne. I cieszą. Lubię na nie zerkać przez okno.



Czyściec wełnisty nie w każdym miejscu dobrze wygląda po zimie.
Tu nieźle się prezentuje.



A tu, na końcu rabaty, mocno podkopywały go krety. Potrzeba czasu, żeby się zregenerował.



I na koniec takie tamy. Głównie z magnolką. Mam ją tylko jedną, więc rozumiecie.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 15:12, 21 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7337
jedna ale za to jaka i z daleka swieci gwiazda
____________________
Ogrod nad bajorkiem
antracyt 19:14, 21 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magnolia rzeczywiście pięknie świeci.
Pozazdrościłam Ci rzeki szafirków i posadziłam u siebie wstążeczkę Mam nadzieję, że za parę lat efekt będzie zadowalający.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 20:05, 21 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)







Haniu, pamietasz może co to za berberysy? (O ile to berberysy). Te kulki czerwone
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Helen 20:40, 21 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Haniu, jak ja lubię Twoje kronikarskie notatki. O przypominajkach ogrodowych nie wspomnę
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 21:21, 21 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
TAR napisał(a)
jedna ale za to jaka i z daleka swieci gwiazda


Świeci niby latarnia morska.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kokesz 21:22, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Hania, jak Twoje miskanty? Ruszają?
Wiem, że tniesz je w lutym, ja swoje reż tak ścięłam i teraz psioczę, bo wygniły mi na środku kępy.
Mam je 5 lat i zawsze było ok a teraz taka mokra wiosna i jest efekt...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gruszka_na_w... 21:27, 21 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
antracyt napisał(a)
Magnolia rzeczywiście pięknie świeci.
Pozazdrościłam Ci rzeki szafirków i posadziłam u siebie wstążeczkę Mam nadzieję, że za parę lat efekt będzie zadowalający.


Mam słabość do prozaicznych roślin. Do takich zaliczam szafirki, zwykłe kukliki i kocimietkę. Sprawdzą się w każdym miejscu. Oby Twoja szafirkowa wstążeczka za rok zmężniała.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:31, 21 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Agatorek napisał(a)


Haniu, pamietasz może co to za berberysy? (O ile to berberysy). Te kulki czerwone


Te to najprawdopodobniej Bagatelle. Mam też Admiration. Są ciut wyższe.

Berberysów ci u mnie dostatek. Robią dobrą robotę wiosną (wczesny start) i jesienią (cudownie się przebarwiają).

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:38, 21 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Helen napisał(a)
Haniu, jak ja lubię Twoje kronikarskie notatki. O przypominajkach ogrodowych nie wspomnę


Kronikarskimi zapiskami pokrzepiam się w chwilach zwątpień. Dobrze od czasu do czasu odbyć podróż do przeszłości.
Kiedy zakładałam ogród bardzo sobie ceniłam takie długie wątki, w których można było prześledzić rozwój ogrodu w czasie. Dodawały otuchy, że u mnie kiedyś też urośnie coś wyższego niż 60 cm drzewko i 20 cm krzak.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies