Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

kasia1 06:39, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Widzisz Haniu, to ja gdzieś wyczytałam, że sypiemy ok. 30 g/ m2 i poleciałam rano, jak zobaczyłam, że w końcu nie pada i obsypałam wszystkie hortensjowe i borówkowe rabaty
Liczę teraz tylko, że sypałam delikatnie tak równomiernie na ten m2, gdzie zresztą częściowo jest kora (a nie tylko pod krzak), to może nie zabiłam hortensji
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gruszka_na_w... 10:06, 18 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Przez cały tydzień ma padać. Ten siarczan szybko się rozpuszcza. Możesz dodatkowo podlać, to szybciej wniknie głębiej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kasia1 20:49, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dzięki Haniu Będę czekać na efekty. Nie podlewałam, bo padało i ma padać. Hortensje mają się dobrze, więc jeśli ten siarczan amonu będzie się wolniej rozpuszczać, to nie szkodzi. Mam tylko nadzieję, że nic nie zepsułam. Mamy działkę 3,5 tys. m2 i akcja nawożenia hortensji (przy opcji rozcieńczania i biegania z wiadrami) zajmowała mi wiele godzin ... Jeśli metoda rozsypywania granulek przed deszczem się sprawdzi, to zyskam sporo czasu i kręgosłup też odpocznie
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
galgAsia 08:10, 19 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wiesz, w sobotę byłam w Szklarskiej. Tam jeszcze śniegi leżą
A u Ciebie?
U mnie ziemia teraz fajna, mokra, można walczyć z chwastami. Tylko nie ma kiedy No i nie mogę ruszyć z opryskami, bo codziennie pada.
Buziaki na nowy tydzień
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 13:35, 19 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Kasiu, przy tak dużej powierzchni ogrodu każde działania ułatwiające prace są wskazane.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:42, 19 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
galgAsia napisał(a)
Wiesz, w sobotę byłam w Szklarskiej. Tam jeszcze śniegi leżą
A u Ciebie?
U mnie ziemia teraz fajna, mokra, można walczyć z chwastami. Tylko nie ma kiedy No i nie mogę ruszyć z opryskami, bo codziennie pada.
Buziaki na nowy tydzień


O!!! To miałaś świetną odskocznię od burej rzeczywistości.
Ciągnę resztkami energii. Słońca mi brak. Już nie pamiętam, kiedy był u nas słoneczny dzień.
W ogrodzie chyba wyszłam na prostą. Wysiałam wczoraj zaległości w ogrodzie warzywnym. Miesiąc później niż w poprzednich latach. Teraz czekam na odrobinę ciepła, żeby przygotować grządki pod fasolkę, selery, pory i cukinie.
Składniki na opryski mam, ale mikstur nie robiłam, bo u mnie też pada każdego dni.
Buziaki!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 14:17, 19 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
a jak dzisiaj? bo u nas lampa od rana a na osi +13
w sumie mialo tak byc wczoraj ale sie poprzesuwało. słonka życze
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 20:34, 19 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
TAR napisał(a)
a jak dzisiaj? bo u nas lampa od rana a na osi +13
w sumie mialo tak byc wczoraj ale sie poprzesuwało. słonka życze


Po południu na dwie godziny wyszło słońce, a potem lunęło. A już miałam nadzieję, że uda się przygotować warzywnik do nasadzeń i kolejnych wysiewów.



Pierwiosnkowo.







Szafirki szykują się do tworzenia "rzeczki".





To one jako pierwsze będą zdobić przedpłocie. Jeszcze tam łyso. Na klonie Ginnala i grabie są już zaczątki listków.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:46, 19 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Wyjątkowo wolna ta tegoroczna wiosna. Dawkuje po kropelce. Żadnego nagłego wybuchu.

Rabata południowa to jedyne miejsce, w którym tulipany EE się mnożą. Na innych rabatach zanikły.





Jesienią nie dosadzałam żadnych cebulowych. Jeśli się kiedyś na nie skuszę, to będą to raczej narcyzy.Są mniej uciążliwe w uprawie.

Słoneczny ogród to w tym sezonie rarytas. Ku pamięci, bo znów zapowiadają ochłodzenie.





Czekam na bezdeszczowy dzień, żeby pierwszy raz skosić trawę.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:52, 19 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Ilekroć patrzę na tę pannę, to buzia mi się śmieje.







Na koniec tercet, który sprawdza się w bardzo trudnym miejscu. Minimalne nasłonecznienie, niewiele wilgoci. Między kamiennymi stopniami skarpy rośnie tojeść rozesłana.
trzmielina Galiety, cis, runianka



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies