Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 11:41, 06 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Agania napisał(a)

Hania. ..
kolumnowy
Świerk serbski Pendula
Świerk Cupresina
Świerk Bohemica, Rydal o czerwonych przyrostach
Jodła jednobarna, odmiany iglaków glauca lub nana.
Ja dobierałam iglaczki urodą, lubię kosodrzewiny przebarwiające się zimą na żółto np. Winter Gold, Ophir. Wiosną koloru Ci doda świerk kłujący Koster, Białobok, Jan Byczkowski, Maigold
Karłowych, szczeoionych iglaczków jest mnóstwo, są sprzedawane bardzo malutkie, po dwie, trzy gałązki na piku i na początku wszyskie są malutkie...trzeba dopytać w szķółce hodowlanej
Trudno jest tak doradzić, żeby były bezproblemowe, ponieważ nigdy nie wiemy czy coś się stanie, jak pojawi się jakiś problem i jaka jest jego przyczyna...musisz się liczyć z pojedynczymi stratami, bo takie zdarzają się w każdym ogrodzie, ale nie polecam białych świerków conica, bo przędziorki je po prosu uwielbiają.......a poza tym....masz piękną zimę

Wklejam ku pamięci. Aganiu, dziękuję jeszcze raz
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:08, 06 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Zadymia i zawiewa dzisiaj. Bajkowo się robi.

Janek Kos rozgląda się za wiosną
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agania 12:20, 06 sty 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zima na całego, kos jeszcze na wiosnę sobie poczeka...u nas 5 cm śniegu, na ogród nie wychodzę, gotuję i sprzątam, a zaraz mojego kota u duszę, obgryza mi zielistkę...bandyta jeden
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 12:21, 06 sty 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Podziwiam twoje hobby...stare fotografie, ja zbieram takie foto z chartami, masz coś dla mnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 12:35, 06 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Agania napisał(a)
Podziwiam twoje hobby...stare fotografie, ja zbieram takie foto z chartami, masz coś dla mnie

Chwilowo tylko hart ducha, ale się rozejrzę za damą z chartem
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
MUZA 13:14, 06 sty 2016


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 604
Haniu uwielbiam stare fotografie ,budzą we mnie niesamowite uczucia od zachwytu po strach(okropne fotografie posmiertne) ale większość tak jak Twoje ukazują nam inny świat,styl, ludzi(miejsca) których juz nie ma. moja przygoda ze starymi zdjęciami rozpoczeła się po tym jak pod starym poniemieckim obrazkiem odkryłam stare zdjęcie na tekturce z dedtykacją które służyło za usztywnienie
____________________
Agnieszka - Ogród MUZY
Gruszka_na_w... 14:00, 06 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
MUZA napisał(a)
Haniu uwielbiam stare fotografie ,budzą we mnie niesamowite uczucia od zachwytu po strach(okropne fotografie posmiertne) ale większość tak jak Twoje ukazują nam inny świat,styl, ludzi(miejsca) których juz nie ma. moja przygoda ze starymi zdjęciami rozpoczeła się po tym jak pod starym poniemieckim obrazkiem odkryłam stare zdjęcie na tekturce z dedtykacją które służyło za usztywnienie

Piękna historia. Mnie często żal tych młodszych ode mnie, bo ich cyfrowa historia czegoś jest pozbawiona.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
MUZA 16:14, 06 sty 2016


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 604
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Piękna historia. Mnie często żal tych młodszych ode mnie, bo ich cyfrowa historia czegoś jest pozbawiona.

Haniu - pozbawiona duszy, kiedyś zrobienie zdjęcia to była ceremonia a teraz pstrykanie
____________________
Agnieszka - Ogród MUZY
Gardenarium 16:51, 06 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
waldek727 napisał(a)

W Polsce będzie to trudne ponieważ od paru lat istnieje taki trend, że salony wyprowadza się na ogrody, zamiast z ogrodami wchodzić na salony. Danusia zaczyna promować na forum ogrody inspirowane naturą, i w tym jest nadzieja, że tym razem nie pozostaniemy zbyt daleko w tyle za europejskimi ogrodnikami.
Oby jej się to udało.


Na pewno się uda, przekonasz się o tym Już się udało, zobacz ile stron mają wątki "ekologiczne" a jeszcze szykuję "asa w rękawie".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gruszka_na_w... 17:16, 06 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Gardenarium napisał(a)


Na pewno się uda, przekonasz się o tym Już się udało, zobacz ile stron mają wątki "ekologiczne" a jeszcze szykuję "asa w rękawie".

Strach się bać
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies