Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 17:58, 21 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
TAR napisał(a)
Hania az trudno uwierzyc ze mieszkamy w tym samym kraju. U mnie tak bedzie za miesiac najwczesniej. Pieknie


Wegetacja w tym sezonie jest 3 tygodnie do przodu. Ciepły luty narobił bałaganu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:00, 21 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Helen napisał(a)
Napasłam oczy harmonią, porządkiem i cudną wiosną Gratulacje


Dziękuję bardzo. Dzisiaj zakończyłam gruntowne omiatanie wnętrz, więc będzie czas na delektowanie się wiosennymi widokami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:03, 21 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wafel napisał(a)


Odnośnie oświetlenia jeszcze, to fajne są po prostu czujki ruchu i wtedy przy ulicy światło zapala się tylko na moment. Też lubię delikatne, subtelne podświetlenie roślin na rabatach wieczorem lampkami solarnymi lub świece na tarasie.


Podobają mi się takie girlandy na tarasie imitujące latarenki. Świece też lubię.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:03, 21 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)
Haniu, wiosna się u Ciebie spisuje na medal w swoim pierwszym dniu


Dzisiaj pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Też był uroczy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:54, 23 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wykorzystałam ładną pogodę do przycięcia róż. Po tej dziwnej zimie niektóre przemarzły do ziemi. O dziwo czasem wystarczył metr odległości, aby różany krzak zachował się zupełnie odmiennie.
Wejście do warzywnika. Przy metalowej pergoli po prawej rośnie Rozarium Uetersen. Cięta jesienią, nie wymagała żadnej korekty. Po lewej rosła 2-3 m Laguna. Wszystkie pędy przemarzły do ziemi. Po raz pierwszy od 10 lat.


Mam dwa egzemplarze Edenki. Ta róża najprawdopodobniej wymaga zastosowania osłony w okresie zimowym. Zwykle mi podmarza. Jeden krzak po tej zimie przemarzł do ziemi, a drugiemu przemarzła połowa pędów. Sporo przemarzniętych gałązek usunęłam z Lovelly Fairy i The Fairy. Świeżakom sadzonym w zeszłym sezonie (Alden Biesen i Plaisanterie) podmarzły jedynie końcówki pędów. Mocno przemarzła Kimono i jedna Rhapsody in blue, druga przezimowała bez szwanku. Najlepiej poradziły sobie róże parkowe, LO i Bonica. Na szczęście żadna z róż nie padła na amen i jest nadzieja na odbudowę krzaków.

Dzisiaj pogoda jak w boolwoodzkim filmie: czasem słońce, czasem deszcz. Rano świeciło słońce, teraz pada.
Wokół magnolii unosi się przepiękny zapach.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:58, 23 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Śliwa wiśniowa weszła w pełnię kwitnienia.





Ruszają klony.



Masy nabierają naparstnice i bodziszek Rozanne.





Lawendy cięłam po kwitnieniu. Teraz już niczego z nimi nie robiłam.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:02, 23 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Przed tarasem kwitną pierwiosnki i narcyzy,



a na froncie wciąż jeszcze dominują zimozieloności, choć pewnie szybko się to zmieni. Graby i klon Ginnala są już mocno zapączkowane.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 13:03, 23 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Jakoś do tej pory nie wyczułam nigdy zapachu magnolii, a mamy ich w szkółce bardzo dużo.

Śliczne, słoneczne widoki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 13:15, 23 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
Taka zaawansowana wiosna u Ciebie, że nawet cienia zdziwienia by u mnie nie było, gdybyś pokazała kwitnące bzy
Pięknie jest .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:26, 23 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Anda napisał(a)
Jakoś do tej pory nie wyczułam nigdy zapachu magnolii, a mamy ich w szkółce bardzo dużo.

Śliczne, słoneczne widoki


W pamięci też jakoś nie zapisałam, że magnolia tak pachnie, ale wczoraj i dzisiaj podczas obiegania ogrodu w jej okolicach unosił się wyjątkowy zapach. Wsadziłam nos w kwiat i znalazłam źródło zapachu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies